Görüntülenme: 35891
Tellâl
2012/01/08 6:19
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Aklıma geldi de, www.mbirgin.com 'da üyelerin başkalarına ilan etmek isteyecekleri şeyler için neden duyuru bölümü yoktu ki sahi! 

Belli bir süreliğine geçerli olabilecek etkinlikler için ayrı konular açmak yerine onları bir başlıkta toplamak daha uygun olurdu sanki.

Ve bu amaca hizmet etme gayesiyle oluşturulan "Tellal" konusu, vatana millete hayırlı uğurlu olsun!

Sayfanın alt kısmında bulunan "Cevap Yaz" bağlantısına tıklayarak duyurularınızı ekleyebilirsiniz.

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: Tellâl
2012/01/09 0:57
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Slm . Allah sizden razı olsun böyle bir duyuru ile bizleri bilgilendirdiğiniz için .Ayrıca duyuru bölümünü de eklemeniz güzel olmuş siz ve arkadaşlardan bu tür duyuruları bekliyoruz çünkü hayat okadar hızlı akıyorki bazen bazı durumların hatırlatılması veya  o konuya dikkat çekilmesi iyi oluyor  günlük hayat telaşı içinde unuttuğum yada ihmal veya ertelediğim durumları yapmak için fırsat oluyor bu duyurunuzda oluğu gibi ....hayırlı akşamlar

Boykota Çağrı: Google ve Youtube
2012/09/24 13:20
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 9,5 (1 oy)

Eskilerden tanıdığım değerli bir abi, dün bana bir kısa mesaj gönderdi:

Bugünden itibaren 3 gün boyunca tüm müslümanlar Google ve Youtube kullanımını durduracaktır. Onlar Peygamber Efendimiz üzerine hakaret, iftira ve namussuzluk içeren film gösteriminin durdurulmasını reddetti.

Bu sitelerle bağlarımı tamamen koparamayacağımı biliyorum. Ancak en azından bir başka arama motorunu kullanabilirdim. Ve varsayılan arama motoru olarak yandex 'i (www.yandex.com) ayarladım ve bunu kullanmaya başladım. Normal aramalarda google'dan geri kaldığını hissetmedim. 
Hem sonra alışkanlıklardan ve bağımlılıktan birkaç günlüğüne de olsa sıyrılabilecektim. Ne de olsa tebdili mekanda ferahlık vardır.
Alternatif olarak www.bing.com veya www.yahoo.com arama motorları da kullanılabilir.

Bu arada Google, kendince prensipli davrandığını ve dış baskılardan etkilenmediğini mi ispata çalışıyor, nedir?

Ancak bilinmektedir ki; Çin yönetimi, kendi siyasi hassasiyetlerine uygun olmayan içerikleri arama sonuçlarından filtrelemediği takdirde, Google'in faaliyetlerini yasaklayacağını açıklamıştı. Bunun üzerine google, Çin gibi devasa bir potansiyeli kaybetme korkusuyla boyun eğmişti. 
Bu arada, Çin'de en çok kullanılan arama motorunun Google olmadığını belirtmek uygun olur. Kendilerinin geliştirdiği bir arama motoru ilk sıradadır. (Kaynak: Sanal Alem, 2011/01/28)

Birkaç sene evvel imhalal adında, müslümanlarca bir arama motoru projesi başlatılmıştı. Ne durumda olduğunu kontrol ettiğimde, yeterli maddi destek bulunamadığı için projenin sürdürülemediğini okudum.
Salt kendi menfaatini gözeten, derin düşünemeyen günümüz müslümanlarından ne beklenir ki başka?
Dilerim çok geç kalınmadan bir uyanma gerçekleşir.

İlgili konu: Yahudiler ve Hz. Muhammed

Son olarak boykot konusuyla ilgili bir haberi aktarayım.

Youtube ve Google'a boykot çağrısı

(24 Eylül 2012 Pazartesi)

Günlerdir gündemde olan Fitne filmine protestolar devam ediyor. Son olarak Türkiye'de başlatılan boykot çağrısının hedefinde teknoloji devleri Youtube ve Google var... 

Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed'e hakaret eden Fitne filmine protesto gösterileri devam ediyor. Bazı Müslüman ülkeler ve Rusya, tüm tepkilere rağmen filmi yayından kaldırmayan video paylaşım sitesi YouTube'u yasaklamakla tehdit etti.
Dünya genelindeki resmi çağrılara rağmen, YouTube'un sahibi internet arama motoru devi Google filmin yayından kaldırmayacağını açıklayınca bazı ülkeler youtube'a erişim yasağı getirdi.

Türkiye'de telefondan mesaj yoluyla başlatılan youtube ve google'a 3 gün boyunca girmeyin çağrısı dalga dalga yayılıyor. Kimin başlattığı belli olmayan mesaj cuma tebriği diye geliyor. Yasaklanması gereken videoyu sitesinde bulunduran youtube ve google'ı 3 gün boyunca boykot çağrısı yapıldı.

İşte o mesaj:
"Bugünden itibaren 3 gün boyunca tüm müslümanlar Google ve Youtube kullanımını durduracaktır. Onlar Peygamber Efendimiz üzerine hakaret, iftira ve namussuzluk içeren film gösteriminin durdurulmasını reddetti. Peygamberimi seviyorum diyen ona yapılana kendi ailesine yapılmış saymadıkça seviyorum demesin..."

Uyarıda ayrıca, listenizdekileri de bilgilendirin, onlara da bu mesajı gönderin çağrısı yapıldı...

RUSYA DA UYARDI
Rusya İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov sosyal paylaşım ağı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Rusya'da 1 Kasım'da yürürlüğe girmesi planlanan yeni internet yasası kapsamında YouTube'a erişimin tüm ülke genelinde engellenebileceğini açıkladı. Nikiforov, yeni yasal düzenlemeye göre, Müslüman bir ailenin mahkemeye başvurması halinde, YouTube'un "Müslümanların Masumiyeti" adlı film nedeniyle yasaklanabileceğini belirtti.

KIRGIZİSTAN'DA SAVCILIK DEVREDE
Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Nurjigit Kadırbekov da, Hz. Muhammed'e hakaret içeren filmi şiddetle kınadıklarını vurgulayarak, ifade özgürlüğünün sorumluluk dışına çıkmasının kabul edilemez olduğunu belirtti. Kırgızistan Başsavcılığı da yaptığı yazılı açıklamayla YouTube'a erişimin engellenmesini tavsiye etti.

SUUDİLER AYAKTA
Suudi Arabistan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu da, Arap dünyasında tepki çeken filmin en kısa zamanda yayından kalıdırılması için YouTube'a çağrıda bulundu. Komisyon aksi halde en kısa sürede Suudi Arabistan genelinde YouTube erişimin engelleneceği tehdidinde bulundu.

30 KİŞİ FİLM KURBANI
Film karşıtı protestolarda bugüne kadar ABD'nin Libya Büyükelçisi Christopher Stevens ve 3 ABD'li diplomat dahil olmak üzere 20 ülkede 30 kişi hayatını kaybetti.

Raşit Ağzıkara

Kaynak: turkiyegazetesi.com

 

 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 25.09.2012 02:11:48 itibariyle düzenlenmiştir.

 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Sessiz Kalmayalım !
2012/09/24 20:09
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

   Ey m1gin, her müslümanda olması gereken bu konudaki hassasiyetinizi ve yapılan protesto'yu destekliyorum.

    Ey, müslümanım diye geçinenler; en azından mesajın şu bölümü adına  "Peygamberimi seviyorum diyen ona yapılana kendi ailesine yapılmış saymadıkça seviyorum demesin." duyarlı olalım.Bende şu an dan itibaren Yandex'i kullanıyor ve etrafımı bu konu hakkında bilgilendiriyorum.

Radyoevimizi Vermiyoruz!
2012/10/03 0:43
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Ve, tellâlımızın işbaşı yapma vakti!

Bir arkadaştan bir mesaj aldım. 

İstanbul'daki TRT Radyo binası Birleşmiş Milletler tarafından alınmak isteniyormuş. Bunun üzerine, "Radyoevimizi Vermiyoruz" kampanyası başlatılmış durumda...

Ayrıntılı bilgi için: 

Açık Havada Radyo Programı
Tarih: 4 Ekim 2012 Perşembe, Saat 13
Yer: TRT İstanbul Radyosu önü

 Konuyla ilgili bir de haber ekleyeyim:

TRT İstanbul Radyosu Binası BM’ye Veriliyor!

radyoevimizi vermiyoruz, trt istanbul radyosu

İstanbul Harbiye’de bulunan tarihi TRT İstanbul Radyosu binası Birleşmiş Milletler’e verilmek isteniyor.

Karara tepki gösteren TRT çalışanları “Tarihimizi, kültür belleğimizi yok edemezsiniz. Biz Radyoevimizi vermiyoruz” açıklamasında bulundu.

TRT İstanbul Radyosu binasının Birleşmiş Milletler’e verilmek istenmesine TRT çalışanlarından tepki geldi.

"BM nasıl bir kültür hazinesinin üzerine oturmak istediğinin farkında mı?"

Konuya ilişkin ortak bir açıklamada bulunan Birlik Haber Sen, KESK Haber Sen ve Türk Haber Sen, TRT İstanbul Radyosu binasının kente kimlik veren yerlerden birisi olduğunu dile getirdi.

“Burası radyo binası olarak tasarlanmış, özel bir mimariye sahip, kentin ve Cumhuriyet Türkiye’sinin sembol yapılarından biri” denilen açıklamada şöyle denildi:

“Türkiye'nin kültür tarihinin yaşandığı koridorları, ülkenin en önemli sanatçılarına okul olmuş stüdyoları, en güçlü kalemlerimizin oyunlarının provasının yapıldığı odaları çıkarıp atmak istiyorlar bu toplumun belleğinden. Duyduk ki Radyoevimiz, Birleşmiş Milletler’e verilmek isteniyormuş.

Dünya Kültür Mirası listeleri hazırlayan Birleşmiş Milletler, nasıl bir kültür hazinesinin üzerine oturmak istediğinin farkında mı?”

"Radyoevimizi vermiyoruz"

İstanbul Radyoevi’nin boşaltılmasının, koca bir tarihin, koca bir kültürün kapının önüne konulması anlamına geldiğinin vurgulandığı açıklamada, “Tarihimizi, kültür belleğimizi yok edemezsiniz. Biz Radyoevimizi vermiyoruz” denildi.

4 Ekim 2012 Perşembe günü saat 13.30’da Radyoevinin önüne bir etkinlik gerçekleştirileceğinin belirtildiği açıklamada, herkesin radyoevine sahip çıkması gerektiği vurgulandı.

Kaynak: radyotava.com, 2 Ekim 2012 Salı

 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 03.10.2012 15:41:36 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Ödüllü Şiir Yarışması
2012/10/30 14:08
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

BÜYÜK ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI KASIM 2012-MAYIS 2013

Tilki Kitap tarafından 1 Kasım 2012 – 1 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenen şiir yarışmasında, 3 kategoride 16 kişiye toplamda 10.000 TL ödül dağıtılacaktır.

1. Kategori (Jürilerin Seçimi): Her jüri en beğendiği bir şiiri seçecek, böylece altı jürinin seçtiği altı farklı şiirin sahibine 1000′er TL para ödülü verilecektir. Jüri heyet olarak bir seçim yapmayacaktır.

2. Kategori (Halkın Seçimi): Yarışma süresince www.tilkikitap.com sitesinde en çok oyu alan Birinci şiirin sahibine; 1000 TL, İkinci şiirin sahibine; 750 TL, Üçüncü şiirin sahibine; 500 TL para ödülü verilecektir.

3. Kategori (Tilki Kitap Seçimi): Tilki Kitap Yönetici Kadrosu tarafından diğer kategorilerde ödül almayan şiirler arasından, hiçbir kayıt ve şarta bağlı kalmadan seçilecek yedi farklı şiirin sahibine 250′şer TL para ödülü verilecektir.

Yarışmaya katılım ve ayrıntıların tamamı;

Bu mesaj, m1gin tarafından, 30.10.2012 14:50:55 itibariyle düzenlenmiştir.

haşim akten bilir misiniz ? gecen seneye kadar duyardım  GÖZYAŞI GECELERİ ama nasip olmadıgından mı yoksa gercekten istemediğimden bilmiyorum ama gitmek nasip olmamış . bi prog mını dinledim  hayran kaldım . ders kitapları hariç okudugum kitap sayısı parmakla sayılacak kadar azdır   ASKI CEHENNEME ATTILAR D diye bi kitap cıkarınca şu günlerde boşum kültürsüzlük nere kdar dedim ve basladım ve  benden beklenmeyecek bi perfonmasla bi çırpıda bitirdim romanı ve çok begendim . şu günlerde KERBELA prog. türkiyede iller capında belli seven giden olur diye paylaşmak istedim

www.gozyasigeceleri.com/

Bu mesaj, prisca tarafından, 09.11.2012 20:04:20 itibariyle düzenlenmiştir.
Kurunun Gözyaşları
2016/10/22 0:06
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Gül gibi archive.org sitesi de erişime kapatılmış Türkiye'de... Gözümüz aydın...

Sadece pireyi yakalayacak bir yöntem bulmaya ne gerek var; nasılsa yorganı tümden yakacak güçleri var.

Hani çekirge olsaydı belki durum değişebilirdi; zira bir sıçrar, iki sıçrar ama üçüncüde yakalanırdı çekirge... Ama mevzubahis olan pire... Tutup bir de pire peşinden mi koşuştursunlardı?

Kurunun göz yaşına bakma; yak onu da yaşla birlikte!

Farkındayım, son cümle ters oldu. Aman! Ne önemi var ki sanki?!

mbirgin.com 'da yer alan çok sayıda bölüm (radyo tiyatroları ve Enlem ve Boylam bölümleri), archive.org üzerinde bulunduğundan, yasak kalkana yahut biz bir çözüm bulana dek Türkiye'den normal yollarla erişilemeyecektir. Duyurulur! 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
:(
2016/10/23 23:29
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Üzücü...

En kısa sürede düzelir inşallah.

İmaj Düzelme Beklentisi
2016/10/24 12:52 - Güncelleme: 2016/10/24 13:01
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Teşekkürler citizen.
Umarım düzelir; aynı şekilde Türkiye'nin imajı da...

Bu arada ben, deneme amaçlı olarak yeni bir sunucu kiralayıp, mbirgin.com 'da bulunan ve archive.org üzerinde barındırılan dosyaları oraya kopyaladım. 
Yaklaşık iki günümü alan bu işlemlerin; söz konusu soruna, en azından 2-3 hafta süreyle geçici bir çözüm olabileceğini sanıyorum. 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: refrefsuvarisi, vizyon58, Gakk, busbus, siyamiaytar,
Son Oturumlar: