Sohbetimsi

Ve, kendine özgü bir biçimi olan bu "Sohbetimsi" konusunu açmayı akletmiş bulunuyorum. 
Bu konu bir anlamda "chat" gibi de kabul edilebilir. Bünyesinde havadan sudan muhabbetler ve geçici mesajlar yer alabilecektir.  

Ayrıca bu konudaki mesajlar, belli aralıklarla otomatik olarak silinebilecektir. 
Bu sayede, diğer konulara gelen alakasız mesajları rahatça buraya taşıyabileceğiz. :)

Keyifli muhabbetler... 

Bu sayfa, 03/26/2011 tarihinde yayınlanmış, 05/03/2018 tarihinde güncellenmiş ve 58845 defa görüntülenmiştir.
Oyla!
Abonelik Bilgisi
Yorumlar
denizz 2019-01-19 15:02:28 Bildir!

Değerli Mbirgin selamunaleykm:)
Şimdi diceksiniz denizz bir göründü pir göründü:) hokus pokus:))
Evet doktora yükseklisans durumları vardı fakat vardı..evet ingilizcem eminim sizin kadar olmasa da eh işte iyi evet evet zamanında çok bakmıştım vav.mbirgin.com a şimdi de baktım da epeyi gelişmiş durumda maşallah efenim enlem ve boylamı da en kısa zamanda dinleyeceğim inşallah ben daha çok sınav sistamatiği olarak çalışmıştım ama şuan hala daha da geliştirmekteyim sanırım vav.mbirgin.com tekrardan yararlanabileceğim inşallah:)
Şuanda nacizane bir fikrim yok ama olursa muhakkak söylerim:))öğrenmek öğretmek Herzaman eğlenceli ve keyiflidir Mbirgin abicim:)
Tabiki ahiret ve dünya hayatı dengede olmalı:) Allah Resulü ne diyor “Hiç ölmeyeceğini zanneden biri gibi çalış, yarın ölecek biri gibi de tedbirli ol.”
Ve akabinde ne deniliyor hadiste,
Sizin hayırlınız dünyası için ahiretini, ahireti için dünyasını terk etmeyendir.”
Sanırım böyle böyle dengede tutmaya çalışanlardan oluruz inşallah:)
Eski dostlar kulağa çok hoş geliyor:)

m1gin 2019-01-10 01:20:50 Bildir!

Hadi ya! Yüksek lisans ve yurt dışı durumları varsa sizin İngilizceniz de iyidir o zaman. :)
O halde bu yönünüzden istifade edebiliriz belki. İngilizce seviyeniz ne durumda ey denizz? ;)

Ben son yıllarda Enlem ve Boylam'da İngilizce'ye epey ağırlık vermekteyim. Hatta vav.mbirgin.com 'u da İngilizcemi ilerletmeme yardımcı olsun diye geliştirmekteyim.
Ama tabi ben, sınav İngilizcesinden ve kuralları ezberlemekten ziyade; öğrendiklerimden keyif almayı ve eğlenmeyi önceliyorum. :)
Dolayısıyla sistematik bir yöntemim yok. :)

Belki Enlem ve Boylam'da yer verdiğim "Eğlenceli İngilizce" bölümleri için sizden de destek ve öneriler alabiliriz, ne dersiniz?

Evet, dış dünyada çalışmak bana da yorucu geliyor... Ben de kabuğuna çekilenlerdeniz aslında. :)

Ahiretle meşgul etmeyi tercih etmeniz güzel. Ancak denge de önemli sanki... Hoş, ben çok başarabiliyorum da sanki. :)
Bu meşguliyetinize dair bizlerle paylaşmak istediğiniz, önemsediğiniz notlarınız varsa, mbirgin.com 7/24 faaliyettedir, biliyorsunuz. :)

Eski değerli üyelerden gelenler olursa "Eski Dostlar" kulübünün temelini atarız. Şimdilik bir fikir olarak beklesin bakalım.

denizz 2019-01-09 13:14:44 Bildir!

Haha:) ya bu kadar hızlı cevap yazacağınızı ummuyordum her zamanki Mbirgin hiç değişmemiş yine hızlı:)
Okurken farkında olmadan sesli güldüm:) hay siz çok yaşayın Allah sizi çok sevsin inşallah:)
Hatırlamam mı abheri asmer z.sarı epsilon iyi atışmalarımız olmuştu hatta geçen akşam okudum bayağı eskileri ne güldüm ne güldüm:)hatta rüyama bile geldi o gece:) ne güzelmişiz ne masummuşuz yahu:) hatta şiir yarışması vardı orda demişim (sevgili leylin şiirleri güzel benimki o kadar olmayabilir ama olabilirde bilemiyorum) siz buna gülmüşsünüz açıkçası o kadar çok güldüm ki..:)
Evet derece ile bitirmiştim ve yüksek lisans yarıda kaldı hatta yurt dışı işleri vardı doktora için falan ama hayat şartları diyelim herşey yarıda kaldı ah ah :) çalışmak hayatı biraz Zor geldi bana dünyalık işlerden kendimi ahiretliklerle meşgul etmeyi tercih ettim:)
Tabiki paylaşırım bundan sonra inşallah fırsat buldukça.
Sizde maşallah ilerlemeye devam bide yaşlandım diyorsunuz ne yaşlanması hocam daha da gençleşmişsiniz ee işleyen demir ışıldar:) maşalalh Allah muvaffak eylesin ah Eski dostlar ne güzel olurdu:)

m1gin 2019-01-09 11:35:17 Bildir!

Sadece bölümünüz değil aklımda kalan ey denizz. :) Başka hatırladıklarım da var. Bir tanesi de var ki, pek iç açıcı olmayabilir sizin açınızdan. :)
Hem bir ben değil; abheri ve asmer de hatırlar o meseleyi. :) Siz de hatırladınız mı şimdi? :) 
Tamam kimseye söylemeyiz, rahat olun. Deli kanlılığınıza verdik. Ah ah! :)

Hadi ya! Bıraktınız mı işinizi? Halbuki hatırladığım kadarıyla derece bile yapmıştınız sanki bölümünüzü bitirirken. Sizcileyin başarılı biri, neden bencileyin kendi kabuğuna çekildi ki? :)

Ben iyiyim, şükür. Bir miktar yaşlansam da; proje geliştirmeye, plân yapmaya, kendimle ve takıntılarımla uğraşmaya devam ediyorum. :)
İngilizcemi ilerletmeye devam etmenin yanısıra, Arapçaya da başladım yakın zamanda. :)

Demek ilimle uğraşıyorsunuz. Ne güzel. Bulgularınızı ve sizi heyecanlandıran şeyleri mbirgin.com 'da bizlerle paylaşabilirsiniz ara ara. Paylaşın ki, ilim seviyesi artsın dünyanın. :)

epsilon ile epey ilerletmiş olduğunuz arkadaşlığınız biraz tozlanmış mı yani? İyi olur o halde, tazeleyebilirsiniz bağları. :)
 
Aslında eski sıkı üyeleri sitede tekrar toplayabilsek ne güzel olurdu. Hatta konunun başlığı dahi hazır: "Eski Dostlar" :)
Arkada da "Unutulmuş birer birer, eski dostlar, eski dostlar" diye eski bir şarkı çalıp dururdu. :)

Uzun oldu, karatekr sınırı uyarısı almaya başladım... Baki selamlar... :)

denizz 2019-01-09 11:03:56 Bildir!

Aaa Mbirgin:)) çok mutlu oldum:) hatıladığınza çok sevindim vay be bölümüm bile aklınzda kalmış :)) 12 yaşında Mbirgin :) vay be zaman ciddensu gibi akıp gitmiş..
Evet istatistik di hocam bir ara bayağı çalıştım sonra bıraktım:)şimdi evimde ilimle uğraşıyorum yine araştırıp okumaya devam inşallah Rabbim hepimziin ilmini arttırsın..sizinde işleriniz yolındadr inşallah umarm herşey dilediğiniz gibidir sevgili Mbirgin:)

Evet epsilon ah canımdır o canım :)) buradan sonra uzun bir süre görüştük aradık konuştuk yazıştık ve hatta mektuplaştık:))söylerim tabiki de selamlarınızı:)ama uzun zamandır konuşamadık hayatın getirdiği yoğunluklar sanırım oda çok yoğundu en son ...
Selamlar sevgiler birgin:))

m1gin 2019-01-08 01:05:40 Bildir!

Aleyküm selam ey denizz,
Hatırlanmayacak gibi misiniz ya siz? :) Elbette hatırladım. :)

Duygulanırsınız elbet... Biz de eski üyelerin tekrar uğradığını gördükçe duygulanıyor ve yâd-ı mazi yapıyoruz. :)

Hakikaten ya, zaman nasıl da akıp geçiyor. mbirgin.com 12 yaşına ulaşmış. Vay be!

İstatistik ile ilgili bir bölümde yahut işteydiniz hatırladığım kadarıyla. Dilerim umduğunuz gibidir işler.

Sizin epsilon ile site dışından süren bir arkadaşlığınız da olmuştu sanki. İletişiminiz devam ediyor mu?
Ona selamlarımızı iletin de o da uğrasın buralara. :)

Selamlar...

denizz 2019-01-07 22:18:44 Bildir!

Selamunaleykm ..ya çocukluğum gençliğim :)) canım Sayfam Mbirgin:)) bir araştırma yapıyordum Kuranı kerim filmleri hakkında ve tesadüfen kendimi burada buldum ne kadar duygulandım bir bilsen Mbirgin:) sohbetlere baktım yorumları okudum ahh ne güzel zamanlar geçirmişim burada dedim:(( yaşlandık şimdi birşeyler yazmak istedim şifremi unutmuşum :))
Neyse ki hallettik :) ya ne yazıcamı bilemedim MBirgin nasılsınız ya bilmem hatırladınız mı bbeni :) çok özlemişim yahu ..

m1gin 2018-11-29 19:31:26 Bildir!

Eski üyeler, şuncacık lafımı kaldırmaz mı olmuşlar yani? :)
O halde dut yer bülbül olurum ben de. :)

Pirincin içerisindeki beyaz taştan kork demiş atalar... Ben de buna şunu ekleyebilirim: Başlardan dökülen kısa kıldan tiksin! :)
Zira uzun kıl, daha ilk safhada kendini ele verir. :P

Enlem ve Boylam'ı bekliyormuşsunuz siz de... Ne çok şeyde rol oynar olmuş... Yaşamı düzenliyor resmen. :)

benim_nefha 2018-11-29 16:13:14 Bildir!

Ama böyle çıkışırsanız dönmeyi düşünenleri ürkütmez misiniz m1gin? Hem gidenlerin acısını gelenlerden çıkartmak hiç yakışıyor mu size? :)

Neydi o? "Ayrılık da sevdaya dahil" mi? (Bu romantik cümle duruma pek uymadı ya :P) Özetle; gelemeseler de gönüllerinde olduğunuzdan eminim. (Bu da züğürt tesellisi oldu) Aslında bence de gelseler iyi olur...

Dökülmeyle saç kıllarının ağırlıkları arasında bir ilişki olduğunu sanmıyorum. Bu tamamen sizin "fizikçi" kuruntunuz. :) İma ederek anlatmaya çalışmıştım ama...

Başınızda olması gereken saç kılları ordan dökülünce kötü sürprizler (tabağınızda rastlaşmak gibi...) yapabiliyor demek istemiştim ben. :) Kısa olunca sanki daha affedilebilir gibi geldi. :P

Siteyi hatırlamama neden olan şey, eşine az rastlanır cinsten değil. O yüzden boşuna dizi heyecanı yüklemeyiniz kendinize. :) Enlem ve Boylam'ı bekledim. Ev sahibine hürmeten.

Belki biraz da üşenmiş olabilirim. :P

m1gin 2018-11-29 15:06:30 Bildir!

Teşekkür ederim benim_nefha,
Evet boyun ağrım biraz uzun sürdü sanki. Enlem ve Boylam'ı yayınladıktan sonra doktora görünmeyi düşünüyorum. "fıtık" ifadenizi görünce ürktüm.

abheri 'nin de dahil olduğu ünsüz düşünürler topluluğu... Hmm.. :)
Düşünce özgürlüğüne destek veren bu sitenin adını kötüye mi çıkarmak derdiniz? Ne diye terk ediyorsunuz ya buraları? Sürgün ettik sanki! :)

Hmm... Saç kıllarının ağırlıkları dökülmelerinin oranını arttırıyor mudur ki? Uzunluklarını yarı oranda kısaltıp, bunun deneyini yapabilirim aslında. :)

Siteye avdetinize neden olan hikayeyi hala bekliyoruz. Sözünü ettiğiniz "en kısa zaman" için belli şartların sağlanmasını mı bekliyorsunuz, ilgili başlık altına bunu yazmak için? :)

Yoksa siz de bir zamanlar LOST dizisinin yaptığı gibi merakta bırakmayı mı tercih ediyorsunuz? :)
Yok yani, hani günler geçtikçe ayrıntıları tam hatırlayamayabilirsiniz sonra... Siz bilirsiniz yine, benden söylemesi... :)

Esenlikle...

benim_nefha 2018-11-29 12:49:32 Bildir!

Geçmiş olsun m1gin. O boyun tutulmalarını ben de çok yaşadım. Robot gibi gezmek nasıl bir his bilirim... Açıkçası kötü kokulu jeller dışında da bir çözüm bilmiyorum. Yalnız, üzülerek söylemeliyim ki fıtığa evrilebiliyor. Dikkat edin kendinize, olur mu?

Ah sevgili abheri :) Onun da dahil olduğu ünsüz düşünürleriz hepimiz. Umarım iyi ve mutludur...

"Yaprak dökümü"yle gidenleri kasdetmiştim, saçlarınızı değil m1gin. :) İyice de uzamışlar. Dökülen her bir tel küçük bir yumak oluşturabilir. Biraz kısaltsanız mı acaba?

Yine de, sizi mutlu eden her ne ise, sizinle kalmasını diliyorum. Herkes için diliyorum...

m1gin 2018-11-28 19:53:18 Bildir!

Ey benim_nefha, (başkalarına "ey" diye seslenmeyeli çok olmuş sanki! :))

"Ünsüz bir düşünür" dediniz, gene kafamı karıştırdınız. Zira bu ünvan, hatırladığım kadarıyla beni mutfağına sokmayan abheri'ye aitti. :P

Merak ettim, ne oldu da hatırladınız siteyi?
Olası bir şeyse, belki aynısından diğer eski üyelere de yaparız. :)

Son günlerde boyun tutulması ile boğuşuyorum ben... abheri buralarda olaydı ondan öğüt alırdım. Seneler evvel damdan düşmüştü de o. :P

Bir de bilirsiniz, ay sonu demek Enlem ve Boylam demek... :) Enlem ve Boylam 123 ile uğraşıyorum!

"Yaprak dökümü" dediniz, bana dökülmekte olan saçlarımı hatırlattınız. Ah ah! 
Sahi! Siz "yaprak dökümü" demekle neyi ima ettinizdi? :)

Sizler de afiyettesinizdir dilerim.

benim_nefha 2018-11-28 15:47:52 Bildir!

Selam m1gin
Benim ben; nefha :)
Ünsüz bir düşünür olarak demem o ki hiç bir yerden gitmeyin. Giden olmayın...
İtiraf edeyim sessiz bir takipçi olarak bile kalamamıştım. Dün garip bir tesadüf bu siteyi hatırlattı bana. (En kısa zamanda ilgili başlık altında paylaşacağım nasıl olduğunu)

Özlemişim burdaki sohbetleri, dostlukları, enteresanlıklarımızı... :) Hepsi tatlı birer anı olarak kalacak galiba. Sizler nasılsınız, yaprak dökümü artarak devam ediyor mu? 

m1gin 2018-11-28 12:23:14 Bildir!

Selam benim_nefha,

Alıntıladığınız sözden, gitmek için mi geldiğinizi, yoksa gittiğiniz için mi döndüğünüzü kestirmek güç gibi. :)

Bu arada hem benim hem de nefha kullanıcı adlı iptal edilmiş üyelikler vardı. Siz ikisini mi ikna ettiniz? :)
Ya da karıştırdım mı ki? bnm idi sanırım diğer kullanıcı adı. 

Ben de Celaleddin Rumi'ye atfedilen, ancak aslında Ebu Said Ebu’l Hayr 'a ait olduğu söylenen bir sözün bir bölümüyle (az biraz evirerek) karşılama yapmış olayım. Zira tamamını olduğu gibi yazmak sakıncalı olabilir bu durumda... :)

"Gene gel, gene... Ne olursan ol, kim olursan ol, gene gel. Umutsuzluk kapısı değil bu kapı. Nasılsan öyle gel." :)

Hoş geldiniz. :)

benim_nefha 2018-11-28 11:18:53 Bildir!

Diyor ki Cemil Meriç:"Bir veda daima hazindir ve mukaddestir.Ölüm gibi.Dönüşü yoksa tabii. Hangi vedanın dönüşü var? Gelen daima başkasıdır. Yaralı ve yaralayan"....

Kalanlara selam olsun!

m1gin 2018-11-16 11:13:44 Bildir!

Hoşgeldiniz tekin06,

Öncelikle siteye uzun zamandır girmediğiniz için size ceza verelim mi? :)
2018 sonuna kadar her gün girip bir mesaj gönderin desem mi ki? :)

Şaka şaka! Değilse senede bir gün uğrayan eski üyeler, böylesine ağır bir cezayı görünce ayaklarını tümden kesebilirler. :)

Sizler nasılsınız? Hayatla daha bir içli dışlı olmuş gibisiniz. :)

Kolaylıklar dilerim...

tekin06 2018-11-16 10:19:26 Bildir!

öncelikle herkese selamlar merhabalar. değerli site sakinleri bugün mbirgin ve siteyi özlediğimi farketttim sayın mbirgin ne güzel hayallerimiz vardı konyaya hızlı trenle gidip gezecektik geçenlerde yolum düştü konyaya ve aklıma o konuştuğumuz an geldi. numaram değişti numaralarım gitti ama aklımdasınız sayın mbirgin sizleri çok seviyorum mayıs 2015 enlem ve boylamını aklıma geldikçe dinliyorum. inşallah en kısa zamanda görüşmek konuşmak umuduyla allaha emanet olun. hayat kısa 3 bilemedin 5 gün sevdiklerimizi hatırlayalım. birileri biryerlerde unutulup kaybolmasın taşı size atıyorum sayın mbirgin evet bende hayırsız olabilirim ama sizin dosluğunuz arkadaşlığınız bana samimi gelmişti ne yalan söyliyeyim hayal kırıklığına uğramadım desem yalan olmaz kişi sevdiğine sitem eder sitemimiz sevgidendir. sözde bende enlem ve boylamı tekrarlayacaktım ama bu konuda bende üstüme düşeni yapmadım ama çocuklar büyüyor dertleri büyüyor keşke sizin gibi tek tabanca olsaydım sevgili mbirgin. hoşçakalın.

m1gin 2018-05-03 14:35:00 Bildir!

Selam misti. Tabiki izlediğiniz videoları siteye ekleyebilirsiniz. :)

Hatta devamı gelecekse yeni konu oluşturulabilir.

misti 2018-05-03 13:50:02 Bildir!

Merhabalar 🖐️

Yaz yaklaştı, sıcak havalar kendini göstermeye başladı ve ben de internette vakit geçirmeyi biraz sıklaştirdim şu aralar :) Buralara da bir uğrayim dedim ve birşey farkettim, sitenin özel bir başlıkta "geziler"(gezi yazıları, gezelim görelim gibi) sayfası yok 😳

Yazı kabiliyetim pek yok ama araştırma yapma yeteneğim kuvvetlidir :)

Son zamanlarda YouTube platformu internet sitelerinden daha popüler hale geldi. VLOG denilen bir kavramdan hizla yayılmaya başladı. İtiraf etmeliyim ki bu beni de cezbediyor ve elim bu tarz vloglara gidiyor. Yurtdışı gezi vlogları şuan günlük tükettiğim yemek gibi bir aperatif haline geldi, oldukça keyifli ve bilgi verici de oluyor.

Uzun lafın kısası sitenin bir gezi ve tanıtım köşesine bir de bu konularda meraklı ve deneyimli bizle tecrübelerini paylaşacak birilerine ihtiyacı var. Mbirgin de uygun görürse ben kendi izlediğim vloglardan paylaşım yapabilirim 🙂🖐️

misti 2017-08-11 14:22:31 Bildir!

Merhaba Bilal.mtn,

Agatha Christie'ye ait radyo tiyatrolarına buradan (Agatha Cristie) ulaşabilirsiniz. Dinledikten sonra izlenimlerinizi bizimle de paylaşırsanız memnun olurum. :)

Keyifli dinlemeler..

Bilal.mtn 2017-08-03 00:56:20 Bildir!

İyi günler. Agatha christie radyo tiyatrosu serisine kestirmeden nasıl ulaşabilirim acaba. Yardımcı olabilir misiniz? 😊

m1gin 2017-04-24 20:21:44 Bildir!

Hoş geldiniz tekin06,

Gördüğünüz üzere sitede bir ben kaldım. :)
Kendi mekanım olmasa ben de giderdim belki. :)

Sizi Enlem ve Boylam'a yeniden konuk etme hususunda topu size atmıştım, ama siz ayarlayamamıştınız. :)
Yeni gelişmeler mi oldu? Saz ekibinizi ikna edebildiniz mi? :)

tekin06 2017-04-21 14:43:39 Bildir!

sevgili site üyeleri kiminiz belkide beni unutmuştur. siteye yazmayalı o kadar uzun zaman olmuşki bende şaşırdım. dünya telaşı iş güç aile hayatı derken kendimizi unutmuşuz. öyle diyorum çünkü busitedeki dokümanlar bana kendimden 1 parça gibiydi. hatta sevgili mbirginle enlem ve boylam yapalı 2 sene olmuş buradan kendisine huzurlarınızda sesleniyorum mayıs enlem ve boylamında yada haziranda bizi ağırlayacaktır inşallah. umarım sağlığınız sıhatiniz keyfiniz iydir yolunda gitmeyen bişeyler varsada takmayın kafaya illaki biyerde rayına giriyor bazı şeyler. neyse galiba yine çenem düştü tanıyanlardan cevap gelirse memnuniyetle okurum kendinize nasıl isterseniz öyle bakın ama iyi davranın emanet edilenlerin en güzeli olan allaha emanet olunuz sevgili doslar.

Ahmet_4444 2017-01-02 17:01:11 Bildir!

Selamunaleykum bi sorum olacakti 4-5 sene once olmasi lazim filibeli kara ahmet diye radyo tiyatrosu vardi severek takip etmistim simdi bulamadim sitede yardimci olursaniz sevinirim

misti 2016-12-02 20:02:23 Bildir!

Teşekkür ederim mbirgin..Bu yolda ki yüreklendirici sözleriniz ve yardımlarınız için smiley

Hadi ya hem sınavı kazanacağım hem de sizden de sürpriz/ödül gelecek  amaa önce benim sözüm var, sırayla lütfenindecision

Enlem ve Boylam'ı sabah saatlerinde, yağmur usul usul yağarken dinledim..uzun süredir aradığım huzur işte bu dedim..Düşüncelerimi bölümün altına yazayım.Hayırlı akşamlar frown

m1gin 2016-12-01 07:37:02 Bildir!

İştah açıcı mesajınız için teşekkürler misti
Heyecanla beklediğiniz Enlem ve Boylam yayına girdi. devil
Şimdi bekleme sırası bende... Değerlendirmelerinizi bekliyorum. 


VAV projesindeki gelişmeleri takip etmenize ve beğenmenize sevindim. Şayet VAV, YDS sınavını kazanmanızda hissedilir bir etki oluşturacak olursa; başarı hikayenizi bize iletimeyi ihmal etmeyiniz... Ki o zaman bizim de size bir sürprizimiz/ödülümüz olabilir. angel

Tabi bu başarı hikayenizi VAV 'ın tanıtımında kullanmaktan geri durmayabileceğimizi de tahmin edersiniz. 

Başarılar ve iyi çalışmalar...

misti 2016-11-30 18:30:37 Bildir!

Selam mbirgin, bu ay nedense Enlem ve Boylamı ayrı bir heyecanla bekliyorum :)
Emeğinize sağlık ve hayırlı çalismalar diliyorum.Bu arada şundan bahsetmeden de gitmeyim Vav'ın son şekli çok guzel hale geldi.Skor tablosu eklemeniz çok şık bir hareket olmuş :) Tesekkur ederiz veeee eger Vav ile girecegim yds sinavini kazanirsam size kucuk bir surprizim olacak.
Hayirli akşamlaar :)

m1gin 2016-11-21 03:07:57 Bildir!

Selam prisca.
Sizinle olan kampanya ne acaba? Neye ulaşamadınız, anlamadım. :)

Yoğunluğunuzu ve yorgunluğunuzu tahmin edebiliyorum. Doktor olmanın bir bedeli var elbet. :)
Allah kolaylıklar versin.

prisca 2016-11-21 01:56:54 Bildir!

herkese s.a. biliyorum hayırsızım ama gercekten çok yoğu ve yorgunum anlayın lütfen ...

m1gin hocam benle olan kampanyaya ulaşamadım.

gunduzalp arkadasım bu arada allah hyrlı mubarek etsin bir ömür boyu mutlu olun inş

m1gin 2016-07-22 14:55:01 Bildir!

Bildiriminiz için teşekkürler c.a.n,

Daha evvel de benzer bir sorun yaşamış ve üstesinden gelmiştik. Anlaşılan yeni bir sorun patlak vermiş. Kontrol edeyim bakalım.

Hoş geldiniz...

Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: balaban19, defci, maviada5, mustafatopoz, ilknrkbn,
Son Oturumlar: