Sohbetimsi

Ve, kendine özgü bir biçimi olan bu "Sohbetimsi" konusunu açmayı akletmiş bulunuyorum. 
Bu konu bir anlamda "chat" gibi de kabul edilebilir. Bünyesinde havadan sudan muhabbetler ve geçici mesajlar yer alabilecektir.  

Ayrıca bu konudaki mesajlar, belli aralıklarla otomatik olarak silinebilecektir. 
Bu sayede, diğer konulara gelen alakasız mesajları rahatça buraya taşıyabileceğiz. :)

Keyifli muhabbetler... 

Bu sayfa, 03/26/2011 tarihinde yayınlanmış, 05/03/2018 tarihinde güncellenmiş ve 65185 defa görüntülenmiştir.
Oyla!
Abonelik Bilgisi
Yorumlar
m1gin 2020-10-15 01:25:04 Bildir!

Yad-ı mazi yaptırttınız ey RmzTeselli. Afiyettesinizdir dilerim.

Öyle işte, her şey geçici... Sevinçler, üzüntüler, kişiler, ömür... Hatta dünyanın kendisi.

Bakalım daha ne kadar bir süre buralardayız.
Biliyoruz ki biz gitmeye geldik bu dünyaya... Ne var ki kabullenmekte biraz zorlanıyoruz sanırsam.

Yunus'tan bir alıntı ile bitireyim:

Biz dünyadan gider olduk
Kalanlara selam olsun
Bizim içün hayır dua
Kılanlara selam olsun

RmzTeselli 2020-10-15 00:41:01 Bildir!

Ne günlerdi diyerek bende bir kaç kelam edeyim dedim.zaman öyle bir gecti ki güzel günler yerini hayattan tat almamaya başlattı.geri gelse Geri gelse gençliğim . İyi geceler tek değişmeyen mekanım. Hoşcakalın

m1gin 2020-02-12 03:06:31 Bildir!

Bir hışm ile geldi geçti!
Kim kim kim? :)

Ah asmer ah! Hoş geldiniz, hoş gittiniz! :)

Yıllar sonra sesinizi duymak ve hala fırtına gibi olduğunuzu görmek güzel. :)

Afiyettesinizdir dilerim ailecek.
Esenlikler dilerim.

asmer 2020-02-10 00:29:45 Bildir!

Eyy güzel İnsanlar :)

Nerde o eski üyelerden bahsedenler?
Geldim..:)
2019'un Ocak ayında bahse konu olmuşuz.

Pc hayatımızdan çıkalı, şu akıllı telefonlar hayatımızda yer alalı uzak kaldım buralardan.. yazamıyorum çünkü o minicik klavyelerde gönlümce :)

Şimdi gecenin bu saatinde bir şey için girdiğim emektar masaüstü bilgisayarımdan bir bakayım ne var ne yok dedim...Tabi o kadarla kalamıyor insan insan taa alttaki mesajlara kadar gidiyor :D

sonra hadi bir merhaba diyeyim dedim. üye ismini yazarken isim ve şifrenin kayıtlı olduğunu görünce ayrı bi sevindim :)

Birgin hala bıraktığım gibisin :) Arada facebook iletilerinden müzikli ingilizce videoların geliyor. İzliyorum :)

Yeni üyeler görüyorum :) Bizler kadar CİN olamasalar da fena değiller.. Bir masaldı geldi geçti :) Güzel günlerdi. Güzel dostluklardı.

Şimdi Gideyim:) Hepinize selamlar. Hoşca bakın zatınıza :)

m1gin 2020-02-05 11:35:56 Bildir!

Ah tekin06 ah!
O kadar büyük taşlar fırlatmışsınız ki, insanda cevap yazacak derman bırakmamışsınız. :)

Evde eşinizle tartışmamak için dışarılara atmışsınız kendini... Bu durum sizde enerji birikintisi oluşturmuş sanırım. Bana sardırmışsınız. :)

1 günlük konuk olmaktan yakınmışsınız. Bildiğiniz gibi aradan yıllar geçmiş olsa da o program halen yayında. :)

İnsanın ruh hali değişiyor zamanla. Ben de münzevi bir yaşamı tercih etmiş bulunuyorum. Beni bu yüzden suçlamak isterseniz o da sizin tercihiniz. :)

Sefer Bey ile de pek görüşmez olduk. Konuştuğumuzda ona sizden bahsederim. Müsait olursa belki birlikte sizi ziyaret ederiz. Ama lütfen bunu söz olarak algılamayın.
Çünkü daha önceki bu tür ifadeleri sanki söz vermişim de umursamamışım gibi yazmışsınız. Öyle olmasın lütfen.

Dilerim afiyettesinizdir. Memuriyete ek olarak pazarcılık yapıyorsunuz demek. Allah kolaylık versin ve hayırlı kazançlar nasip etsin.

Selamlar...

tekin06 2020-02-04 16:09:59 Bildir!

arkadaş ne var şu karakter sayısı 2000 olsaydı? tam konuya hakim olcakken bitiyor. neyse sevgili mbirgin şunu bilmeni isterimki sitemim sana olan bağlılıktan ve sevgidendir bak 5 yıl geçmiş ben hala o günü yaşıyorum sanki. ingilizce hakkındaki çabana hayran kaldım. gitarı bırakma müzik iyidir. sevgili mbirgin sanal aleme fazla kitlenme bu alem senin gibi nicelerini yuttu aman sana bişey olmasın. insanın 1 yerlerde 1 köşede doslarıda olmalı enazından ben buna inanırım hatta senide ben öyle görüyorum. önceki mesajımdada dediğim gibi en kısa sürede benimle iletişime geçmeni rica ediyorum 0 531 604 60 08 buda cep numaram arkadaş daha nasıl kendimizi zorla kabul ettirecez bilemiyorumki. gerçi bu numarayı yazmamın pek farkı olmasa gerek çünkü bu numara sendeykende sen ne pek aradın nede sordun. neyse bakalım artık sonrası sana kalmış ben buralardayım senide allaha emanet ediyorum kendine iyi bak su akar yatağını bulur demiş ahmet kaya. mutlaka cevap yazmanı rica ediyorum. allahaısmarladıkk.

tekin06 2020-02-04 16:00:13 Bildir!

sevgili mbirgin bu mesajımdada sana sataşmak istedim. üstat hatırlarsan sefer akelma ile 2015te güzel 1 enlem ve boylam yapmıştık 5 yıl olmuş ama tadı damağımızda kaldı. oradaki sohbetinde samimiyetinde. yahu biz seninle daha konyaya gidecektik 5 yıl geçmiş elinsaf neolur 1 yerlerde buluşsak yeni projeler yapsak hiç 1 şey olmadı keyifli 1 yemek çay kahve güzel olur. ama mbirgin herzamanki vefasızlığı üstünde. telefonunda yokki arayıp konuşsak gerçi sen konuşmayı sevmiyorsun. bende yazılı iletişimi pek sevmiyorum. umarım sağlığın sıhatin iyidir. hala evden çıkmıyorsun herhalde ama kardeşim çık evden. dış dünyayı görmezden gelme. tekin.caliskan@tuik.gov.tr adresine mail atarsan iletişim bilgilerimizi paylaşırızz güzel 1 organizasyon yaparız. yoksa 1 günlük program konuğmuydun senin için? bence dosluk arkadaşlık önemli sevgili mbirgin. neyse ben son çağrımı yaptım artık gerisi sana kalmış ya benim için 1program konuğuydu amaaaan der geçersin yada söylediklerimi dikkate alır dönüş yaparsın.

tekin06 2020-02-04 15:51:35 Bildir!

selam sitenin aydın ve bilgili insanları. öncelikle tanıdık tanımadık herkese selamlar olsun. ben tanımayanlar için ankaradan 2 çocuk babası 1 kadın kocası 1 kamu kurumunda çalışan görme engelli 1 adet tekin. 06 mekan 19 vatan ergen gibi oldu ama idare edin sizlerin seviyesine muhabbetine ulaşmamız için 40 fırın ekmek yememiz lazım. bizde durumlar aynı doslar gel işe git eve çoluk çocuk buarada kendime yeni 1 uğraş buldum mahallenin semt pazarında baharat tezgahı açıyorum pazar günleri tezgahta geçiyor. nane kimyon karabiber mavi haşhaş beyaz haşhaş sumak tarçın çörekotu köftebaharatı isot acı toz biber tatlı toz biber pul biber limontuzu karabiber reyhan gibi ürürnler mevcut. hayat işte uğraşıyoruz didiniyoruz naparsınız evde 2 gün kalsak hanımla dövüşüyoruz. hemde ek 1 bütçe oluyor. hepinizi allaha emanet ediyorum kendinize iyi davranın doslar kalbinizin 1 köşesinde bizlerede yer açın olurmu? ben siteyi çok seviyorum ama zaman ayırıp katılamıyoruz. neyse çenem düştü galiba cevap yazın

m1gin 2019-07-16 17:14:08 Bildir!

Selam MACBETH,

Shakespeare alıntınızı okuyunnca, ona paralel bir fıkra hatırladım.

Yağmurdan kaçan Nasreddin Hoca komşusuna yakalanmış...

- Rahmetten kaçılır mı hocam?
- Rahmete basmamak için kaçıyorum! :)

MACBETH 2019-07-16 13:34:40 Bildir!

Yağmuru sevdiğini söylüyorsun,
Ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun.

Shakespeare..


Selamlar,

m1gin 2019-07-14 14:29:07 Bildir!

Teşekkür ederim benim_nefha,
Uzun saçlar dediniz de içim cız etti. :)
Zira saçlarda dökülme oranı arttığı için, faydası dokunur deyu kısaltmıştım. Şimdilerde omuz hizasındalar. Ancak tümden kazıtmayı dahi aklımdan geçiriyorum.

Gitar hususu... 5 senelik bir muhabbetin ardından, kendimi bir noktada saplanmış ve geliştiremediğimi hissetmeye başlamıştım. Bunun için ek bir destek lazım gibiydi. Bu durum ise münzeviliğime halel getirecek ve ekstra zaman gereksinecekti. :)
O yüzden bu hobiye ara vermeye/bırakmaya ve her gün 1 saat zaman tasarrufu yapmada karar kıldım. :)

Yakın zamanda İngilizce "speaking" olayına iyice sardırdım. Şimdilerde bu becerimi ilerletme uğrunda mesai yapmaktayım. :)

Hatta Enlem ve Boylam'a ek olarak, tümden İngilizce olan yeni bir podcast yayınlamaya başladık, dünyanın başka taraflarında bulunan ve İngilizce öğrenen bazı arkadaşların katkılarıyla. :)
İlk bölüm birkaç hafta evvel yayınlandı, şimdilerde 2. bölüm için kollar sıvanmış vaziyette. 

Esenlikle...

benim_nefha 2019-07-13 11:58:48 Bildir!

Ah, bilirim o ağrıları...İnsanın gününü kısır ediyor resmen. Stres, bilgisayar kullanımı, kurutulmaya üşenilmiş uzun saçlar... :) Bunlar da tetikliyor. Dikkat edin kendinize m1gin, Allah şifalar versin.


O kadar da değil! Arada sırada da olsa yokluyorum siteyi. Pes etmediğinizi görmek bana ilham veriyor (ne konuda olduğunu henüz ben de bilmiyorum). Tembel olduğumu kabullendim en azından. :)


Sahi, gitarı ilerlettiniz mi epeyce?

m1gin 2019-07-13 09:31:41 Bildir!

Teşekkür ederim benim_nefha, son aylarda ufak ufak muzdarip olmaya başladığım boyun ağrısını çıkarsak iyiyim ben. :)
Dilerim sizler de afiyettesinizdir.

He ya! Gölün hacmine oranla maya az geldi sanırsam. :)

Kargalar dahi siteyi size hatırlatmak için çaba sarfetmişler. Bu durumda ben onlara mı, yoksa icabet eden size mi teşekkür edeyim bilemedim. :)
Hadi hem size hem onlara selam edeyim. :)

benim_nefha 2019-07-13 00:16:00 Bildir!

m1gin nasılsınız?
Göle maya 'çaldık' da tutmadı demek... Sağlık olsun.
Bakın, yine neyi hatırladım da siteyi hatırladım: Hani bir vakitler balkonunuza kargalar dadanmıştı...

m1gin 2019-07-05 21:03:04 Bildir!

Ah tekin06 ah! :)
Hem tercihime saygı duyduğunuzu söylüyorsunuz, hem de taşlayıp duruyorsunuz. Ben size ne diyeyim bilmem ki. :)

Telefon numaram sizde vardı. Müsait olduğunuz bir zaman arayın da, telefonda olsun konuşalım. :)

Selamlar...

tekin06 2019-07-01 14:13:15 Bildir!

mesajını okudum mbirgin tercihindir saygı duyarım ama dış dünyadan kaçamassın kaçtığını sanarsın ama kaçtığın ne varsa 1 gün seni gizlendiğin yerde bulur illaki bulur hayat sıradanlaştı haklısın ama seni sevenden sana değer verendende kaçarsan işte bunu anlayamam 3 yıl önce buluştuk bişeyler paylaştık eğer o sohbetin tadı damağımızda kaldıysa ve sen hala sürekli kaçış halindeysen ne diyelim saygı duyarım sen bilirsin senin kaçtıkların zamanla sendende kaçar istemezler ama sen kaçınca neyapsınlar seçim senin sahteliklerle dolu sanal dünya öbür taraftada seni gerçekten sevenler gerisi senin bileceğin iş bunlarıda yazmak istedim. bende yaptım insanlar sahte geldi ama o sahteliklerin arasında illaki 1 gerçek aradım bulamadım ama hala bıkmadan usanmadan arıycam kaçmak çözüm değil kabuğundan çık etrafa bak vardır oralarda birileri. ben hala umutluyum umutsuzluklar içinde umut arıyorum bulamayacağımı bilsemde arıyorum senden ricam ara konuşalım buluşalım 1 sıcak çay içiminde konuşalım bunları.

m1gin 2019-05-25 03:05:21 Bildir!

Selam tekin06,
Bol bol yazdığınıza göre, yine dolmuşsunuz anlaşılan. Dertli dertli döktürmüşsünüz. :)

Ben bildiğiniz gibiyim. Belki daha da münzevi bir hal aldım. Artık eskisi kadar bile normal iletişime yanaşmıyorum. Sanal dünyamda yaşayıp gidiyorum. :)

Bir de şu internet dünyasını ben bile takip etmekte zorlanmaya başladım. Ne teknolojiler çıkıp duruyor. mbirgin.com 'un eski haliyle hala ayakta durmasına ben dahi şaşıyorum. İçerik sağlam demek ki. :)

Eski dostlar kulübü için bir süreliğine heveslendimdi. Ancak talep gelmeyince ben de soğudum. Tekrar ısınırmıyım? Bilmiyorum, biraz zor görünüyor.

Hayatta başarılar ve kolaylıklar dilerim size.

tekin06 2019-05-24 09:53:25 Bildir!

sevgili arkadaşlar tanımayanlara yeni üyelere kendimi nacizane tanıtmak isterim ismim tekin 1984 çorum kargı doğumlu doğuştan yüzdeyüz görme engelli ilk ve orta okulu ankarada yatılı liseyi memleketi çorumda okuyan üniversiteyi kazanan ancak babasının istediği bölümü kazanmadığı için gönderilmeyen biriyim. ben iletişimi severim radyo tv okumak istedim ama babam hep öğretmenlik istedi benden sonuçta şuan lise mezunu kaldım türkiye istatistik kurumunda çalışmaya çalışan bir 657 memuruyum. 2 çocuk babası 1 kadın kocası topluumda çalışan evde baba rolünü oynamaya çalışan biriyim bence hayat dediğiniz oynadığınız rollerden ibaret arkadaşlar. ben şahsen hayatta hiç mutlu olmayan ama girişimci biriyim semt pazarlarını seviyorum çünkü haftasonları tezgah açıyorum hatta şuan maraşın 500gram 250gramlık pul biberlerini satıyorum sadece pazar günleri yapıyorum ben şahsen emanetçi emanetini alsada bir an önce gitsek diyenlerdenim ama o tarafa hazırlık yok. neyse içinizi karartmayalım hayırlıcumalar.

tekin06 2019-05-24 09:45:28 Bildir!

mesajlarda okuduğumda şunu gördüm herkes bencileyin eskiye özlem duyuyor tabi sayın birginde eski üyelere duyuyordur işte bu noktada ben şöyle düşünüyorum: arkadaşımızın dediğigibi siteden kopmamamız manasında siteye yüklenen içerikleri tavsiye edilen izlenmesi dinlenmesi önerilen içerikleri haftada 1 maille öğrenebilirizs sayın birgin topu kimseye atma fenamı hayatında biraz hareket biraz eskiler olur fenamı bu iş sende kaçışın yok. ayrıca ben şunuda önermek istiyorum site üyeleriyle belirli periyotalrda yemek çay buluşmaları aramızda ilişkilerin pekişmesi adına buluşmalar yapabiliriz değerli arkadaşlar. biz vatsap grubumuzda yapıyoruz güzel 1 mekanda 1 yemek çay yanında muhabbeti güzel oluyor ama sayın birgin eskiden evden pek çıkmayı sevmezdi şimdi bilmiyorum çkıyorm? neyse baya çenem düştü arkadaşlar kendinize iyi bakın artık hergün düzenli olarak siteye girip sizlere seslenmeye çalışacağım. kendinize çok iyi bakın allaha emanet olun dualarınızda neolur bizleride hatırlayın baybay.

tekin06 2019-05-24 09:34:24 Bildir!

sevgili doslar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar bereketli huzurlu sofralar güzel iftarlar ve iyi sahurlar diliyorum. vefasızın kralı olmuşuz gerek siteye gerekse sayın birgine ama inanın bana öyle bir hale geldikki günlerimiz aynı monotonlukta geçmişten uzak değelerden uzak hale geldi. mayıs 2015 sayın birgin o enlem ve boylamın tadı lezzeti hala damağımda inanın bana bugün yaparız yarın yaparız hep vefasızlık etim. ben böyle değildim 90ları özleyen akraba aile dost ilişkilerini özleyen ben bugün yeni nesil gençleri misali ruhsuz şekilci oldum aman allahım bana ne oluyor ama bugün siteye bakasım geldi yaptımda bütün mesajları okudum. denize raslamak birgine raslamak ne güzel dedim. sayın birgin hani beraber konyada etli ekmek yiyecektik umarım o sözünüzü unutmadınız sayın sefer akelmaya sana çok derin saygılarımı sunnuyorum ve seni gerçekten kazanmak dostane duygularla abiliğini arkadaşlığını kazanmak isterim. sizin gibi insanlar malum kolay bulunmuyor sayın birgin sizde aramadınız.

m1gin 2019-05-17 01:35:59 Bildir!

Merhaba Mete123,

Açıkçası sosyal ağlarda pek aktif olmasam da, Twitter'da @m1gin ve @izlence hesapları bana aittir.

Aktif olarak takip etmek isterseniz "Enlem ve Boylam" podcastini takip edebilirsiniz. Spotify'da ve daha pek çok ortamda yer alıyor.

Çok aktif olmasa da bir Youtube kanalım da bulunuyor.


İlginiz için teşekkür ederim. :)

Mete123 2019-05-16 12:13:08 Bildir!

m1gin Twitter'da varmısınız?takip etmek istiyorum sizi fakat bulamadım

m1gin 2019-01-26 22:34:10 Bildir!

Merhaba misti, ilginiz ve önerileriniz için teşekkürler.. :)

Şey... Benim siteye kayıt tarihim sitenin açılış tarihi değil ki! :)
Muhtemelen mbirgin.com henüz yayınına başlamadan evvel, daha başka bir projeyi geliştirirken kayıt olmuştum o tarihte. Sonra da mbirgin.com 'u o proje üzerine inşa etmişimdir. :)

Ama güzel önerileriniz olmuş. Değerlendirebiliriz elbet. Site üyelerine toplu email göndermeyeli birkaç sene oluyor sanırım.
Siz güzel bir kart hazırlarsanız, onu tüm üyelere email olarak gönderebiliriz elbet. :)

Bu sayede belki sizin hazırlayacağınız kart, "Eski Dostlar Kulübü" adaylarına hazırlayacağım email için bana ilham verir. :)

Günlük, haftalık email gönderme olayı herkesçe istenecek bir uygulama olmaz ama. Yine de seçime bağlı olarak, isteyen üyeler için aylık bülten gönderimi yapılabilir belki.

Bununla beraber, sitedeki yeni ve güncellenen içeriklerin email ile takip edilebilmesi için kullanmakta olduğumuz bir sistem zaten bulunmaktadır. Site Takip Alternatifleri konusunda bunun nasıl yapılabileceği anlatılmaktadır.

Ama belki sitemizin bir türlü geliştiremediğim ana sayfasını daha kullanışlı hale getirmek için güzel önerilerinizden faydalanabilirim. :)

Varolun... :)

misti 2019-01-26 21:22:53 Bildir!

Açıkçası bu e-postaların bir robot tarafından otomatik gönderildiği söylense ve ben bu bilgiyle de okusam yazıları bana kendimi özel hissettirirdi :)

Acaba mbirgin.com'da öyle yazılar yazsa hoş olmaz mıydı ?

Mesela haftada bir olurdu bu yazılar. Siteden öneriler diye birkaç tavsiye müzik, sesli kitap vb. eklenip bir de o güne özel bir mesaj da barındıran tatlı e-postacıklar (teklifim hemen reddedilmesin diye "-cık" ifadesini kullandım evet :))

misti 2019-01-26 21:19:30 Bildir!

Öncelikle merhaba mbirgin :)

Genelde çok aktif olmayan ara ara siteye katkıda bulunmaya çalışan bir üyenizim :) benim_nefha'nın tabiriyle prestijli üyelerden değilim.

Biraz önce birşey farkettim. Sizin benim_nefha ile olan yazışmalarınızı okurken "dur!" dedim bir bakayım acaba site ne zaman kurulmuş ki ? Ve karşımda bugünü gördüm :D

Sitenin bugün yıldönümüymüş :O siz de farketmemişsiniz.

Benim de bir teklifim olacaktı. Şu davetiyeden acaba siteye kaydolmuş olan tüm değerli üyelere mi hazirlasaniz :)

Hem tamam yük olmasın diye de ben bir resimli metin ayarlayabilirim ;)

Aklımda bir fikir daha var yeri gelmişken söyleyim iş çıkarmış gibi olacağım ama :P

Diyorum ki; benim birkaç tane sevdiğim siteden emaileme günlük ya da haftalık mesajlar geliyor.
Mesela o hafta için bana bazı onerilerde bulunan. Film tavsiyesi veren, güzel bir sözü hatirlatan bir email düzenlenip e-postama düşüyor.

m1gin 2019-01-26 14:01:49 Bildir!

Ama olmaz ki ey benim_nefha, bu kadar da yabancı durmayın lütfen. :)
Hem kulübün kurulmasına önayak olanlardan olacaksınız, hem de kendinizi yabancı hissedeceksiniz, olur mu ama öyle? ;)

Kim demiş prestijli üyelerden olmadığınızı? Sistemde bu nişana sahip üyeler var da benim mi haberim yok? :)

Bir de seneler evvel olduğu gibi çok alıngan/kırılgan olmayın lütfen. :)
Bu özellikleri havi şahsiyetlere hitaplarımda tereddüt geçirdiğimi ve korku hissettiğimi blmem söylememe gerek var mı? :)

Hatta ta seneler evvelinden bu anlamda yaptığım bazı hataları hatırladıkça halen kendime kızarım. :)
Bilmiyorum belki yeri gelirse ileride bunların bazılarını itiraf da edebilirim. :)

Şöyle abheri gibi açık olan, posta koyan ve dahi gerektiğinde atak yapan cengaverleri özlüyor insan. :P
Muharebeden muharebeye cirit atıp durduğundan, yaşlı olmadığını ve dinçliğini hissediyor insan. :)

Ah bu üyeler! Türlü türlü hisleri yaşatıyorlar insana! :)

Neyse, tamam top bende tekrar. :)

benim_nefha 2019-01-25 22:25:46 Bildir!

m1gin; şu hususa dikkatinizi bir kez daha çekmek isterim: :P
Benim siteye üye oluşum duraklama ve dağılma devrine tekabül ediyor. Haliyle prestijli üyelerden olmadığımdan, davetimin etki gücü de düşük olur. Hem, ev sahibi olarak davetin sizin tarafınızdan yapılması daha münasip olmaz mı? :) Davetiye metni de buna dahil.

Bunu, kaçmak ya da seyrinize bakmak değil de işinize çok karışmamak şeklinde yorumlamanızı umar idim. :)
Eh, çorbada tuzumuz olsun diye birkaç fikir serpiştirmekle yetindim ben de. Bunu değerlendiriyor olmanızdan mutluyum.

Umarım güzel sonuçlanır herşey...

m1gin 2019-01-25 21:01:14 Bildir!

Topu bana paslayıp seyirci koltuğuna kurulmuşsunuz; ben size ne diyeyim ey benim_nefha :)

Benim ulaşabileceğim başka üyeler de vardı. Ancak iş bölümü yapmış olmak adına hepsi benim hisseme düşsün istememiştim. Herkes birkaç kişiye ulaşır sanmıştım. :)

O zaman ay sonunu atlatıp Enlem ve Boylam 125. bölümünü yayınladıktan sonra bu işe bir el atayım. Davetiye kıvamında bir email hazırlayıp eski değerli üyelere göndereyim.

Sahi! Bari bu davetiye metnini siz hazırlasanız, nasıl olur? :)

Ve top sizde... :)

benim_nefha 2019-01-25 18:23:03 Bildir!

Kimsenin "zorunlu hissedeceği" ya da "ürkeceği" bir durum yok aslında. Kaldı ki konusu olan sizseniz m1gin. Aksine, insanın dostları tarafından merak edilmesi, özlenmesi değerli hissettirmez mi? Kimin önce adım attığının da bir önemi yok. Hayat kısa.

Üleşme fikri güzelmiş ama biliyorsunuz ki ben en dıştaki halkaydım. :) Eğer eski üyeler, siteyi hatırlamaya sondan başlamazlarsa pek bir şansım olmayabilirdi. Yine de ulaşabilme imkanım olsaydı denerdim.

Halihazırda üç kişiyle iletişim kurma şansınız varsa umut da var demektir. Belki "Eski Dostlar Kulübü"nün açılışı için bir davetiye hazırlanıp, eski üyelere yollanabilir. Eğlenceli ve sıkıntısız bir davet şekli olabilirdi...

Huzurlu akşamlar herkese

m1gin 2019-01-24 23:23:14 Bildir!

Gözler ekrana çok bakmaktan ötürü ağrıyor, evet. Ancak görme bozukluğu yok şükür. Hani bazen beyin bilinmeyeni bilinen bir şeye benzetirmiş ya hani... Öyle oldu sanki.. :)
E, ne bilelim daha en baştan benim_nefha 'nın bizi ters köşe yapacağını... Dolayısıyla teyakkuzda değildim yani.. :)

Kısa saç daha mı çok yakışıyor diyorsunuz yani? Neden bilmem saçımı kısaltınca kendimi garipsedim. :)
Ama biraz rahatlığını hissettim tabi kısa saçın. Taraması ve yıkaması daha kolay. :)

Eski üyelere ulaşma noktasında nasıl bir yol izlenebilir ki? 
Onları ürkütmeden ve zorunlu hissettirmeden buraya yönlendirmek önemli. :)
Bu yaştan sonra bir de politikacı yapacaklar beni ya! Ah şu eski üyeler! :)

Onları üleşebiliriz belki. :)
Misal ben abheri, Z.SARI ve citizen 'e ulaşabilir ve mesajı onlara iletebilirim. :)
Siz kimlere ulaşabilirsiniz? :)

Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: ebonuslar, spartak5, spartak7, hakan7s, gnshn,
Son Oturumlar: