Sohbetimsi

Ve, kendine özgü bir biçimi olan bu "Sohbetimsi" konusunu açmayı akletmiş bulunuyorum. 
Bu konu bir anlamda "chat" gibi de kabul edilebilir. Bünyesinde havadan sudan muhabbetler ve geçici mesajlar yer alabilecektir.  

Ayrıca bu konudaki mesajlar, belli aralıklarla otomatik olarak silinebilecektir. 
Bu sayede, diğer konulara gelen alakasız mesajları rahatça buraya taşıyabileceğiz. :)

Keyifli muhabbetler... 

Bu sayfa, 03/26/2011 tarihinde yayınlanmış, 05/03/2018 tarihinde güncellenmiş ve 61779 defa görüntülenmiştir.
Oyla!
Abonelik Bilgisi
Yorumlar
m1gin 2019-07-16 17:14:08 Bildir!

Selam MACBETH,

Shakespeare alıntınızı okuyunnca, ona paralel bir fıkra hatırladım.

Yağmurdan kaçan Nasreddin Hoca komşusuna yakalanmış...

- Rahmetten kaçılır mı hocam?
- Rahmete basmamak için kaçıyorum! :)

MACBETH 2019-07-16 13:34:40 Bildir!

Yağmuru sevdiğini söylüyorsun,
Ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun.

Shakespeare..


Selamlar,

m1gin 2019-07-14 14:29:07 Bildir!

Teşekkür ederim benim_nefha,
Uzun saçlar dediniz de içim cız etti. :)
Zira saçlarda dökülme oranı arttığı için, faydası dokunur deyu kısaltmıştım. Şimdilerde omuz hizasındalar. Ancak tümden kazıtmayı dahi aklımdan geçiriyorum.

Gitar hususu... 5 senelik bir muhabbetin ardından, kendimi bir noktada saplanmış ve geliştiremediğimi hissetmeye başlamıştım. Bunun için ek bir destek lazım gibiydi. Bu durum ise münzeviliğime halel getirecek ve ekstra zaman gereksinecekti. :)
O yüzden bu hobiye ara vermeye/bırakmaya ve her gün 1 saat zaman tasarrufu yapmada karar kıldım. :)

Yakın zamanda İngilizce "speaking" olayına iyice sardırdım. Şimdilerde bu becerimi ilerletme uğrunda mesai yapmaktayım. :)

Hatta Enlem ve Boylam'a ek olarak, tümden İngilizce olan yeni bir podcast yayınlamaya başladık, dünyanın başka taraflarında bulunan ve İngilizce öğrenen bazı arkadaşların katkılarıyla. :)
İlk bölüm birkaç hafta evvel yayınlandı, şimdilerde 2. bölüm için kollar sıvanmış vaziyette. 

Esenlikle...

benim_nefha 2019-07-13 11:58:48 Bildir!

Ah, bilirim o ağrıları...İnsanın gününü kısır ediyor resmen. Stres, bilgisayar kullanımı, kurutulmaya üşenilmiş uzun saçlar... :) Bunlar da tetikliyor. Dikkat edin kendinize m1gin, Allah şifalar versin.


O kadar da değil! Arada sırada da olsa yokluyorum siteyi. Pes etmediğinizi görmek bana ilham veriyor (ne konuda olduğunu henüz ben de bilmiyorum). Tembel olduğumu kabullendim en azından. :)


Sahi, gitarı ilerlettiniz mi epeyce?

m1gin 2019-07-13 09:31:41 Bildir!

Teşekkür ederim benim_nefha, son aylarda ufak ufak muzdarip olmaya başladığım boyun ağrısını çıkarsak iyiyim ben. :)
Dilerim sizler de afiyettesinizdir.

He ya! Gölün hacmine oranla maya az geldi sanırsam. :)

Kargalar dahi siteyi size hatırlatmak için çaba sarfetmişler. Bu durumda ben onlara mı, yoksa icabet eden size mi teşekkür edeyim bilemedim. :)
Hadi hem size hem onlara selam edeyim. :)

benim_nefha 2019-07-13 00:16:00 Bildir!

m1gin nasılsınız?
Göle maya 'çaldık' da tutmadı demek... Sağlık olsun.
Bakın, yine neyi hatırladım da siteyi hatırladım: Hani bir vakitler balkonunuza kargalar dadanmıştı...

m1gin 2019-07-05 21:03:04 Bildir!

Ah tekin06 ah! :)
Hem tercihime saygı duyduğunuzu söylüyorsunuz, hem de taşlayıp duruyorsunuz. Ben size ne diyeyim bilmem ki. :)

Telefon numaram sizde vardı. Müsait olduğunuz bir zaman arayın da, telefonda olsun konuşalım. :)

Selamlar...

tekin06 2019-07-01 14:13:15 Bildir!

mesajını okudum mbirgin tercihindir saygı duyarım ama dış dünyadan kaçamassın kaçtığını sanarsın ama kaçtığın ne varsa 1 gün seni gizlendiğin yerde bulur illaki bulur hayat sıradanlaştı haklısın ama seni sevenden sana değer verendende kaçarsan işte bunu anlayamam 3 yıl önce buluştuk bişeyler paylaştık eğer o sohbetin tadı damağımızda kaldıysa ve sen hala sürekli kaçış halindeysen ne diyelim saygı duyarım sen bilirsin senin kaçtıkların zamanla sendende kaçar istemezler ama sen kaçınca neyapsınlar seçim senin sahteliklerle dolu sanal dünya öbür taraftada seni gerçekten sevenler gerisi senin bileceğin iş bunlarıda yazmak istedim. bende yaptım insanlar sahte geldi ama o sahteliklerin arasında illaki 1 gerçek aradım bulamadım ama hala bıkmadan usanmadan arıycam kaçmak çözüm değil kabuğundan çık etrafa bak vardır oralarda birileri. ben hala umutluyum umutsuzluklar içinde umut arıyorum bulamayacağımı bilsemde arıyorum senden ricam ara konuşalım buluşalım 1 sıcak çay içiminde konuşalım bunları.

m1gin 2019-05-25 03:05:21 Bildir!

Selam tekin06,
Bol bol yazdığınıza göre, yine dolmuşsunuz anlaşılan. Dertli dertli döktürmüşsünüz. :)

Ben bildiğiniz gibiyim. Belki daha da münzevi bir hal aldım. Artık eskisi kadar bile normal iletişime yanaşmıyorum. Sanal dünyamda yaşayıp gidiyorum. :)

Bir de şu internet dünyasını ben bile takip etmekte zorlanmaya başladım. Ne teknolojiler çıkıp duruyor. mbirgin.com 'un eski haliyle hala ayakta durmasına ben dahi şaşıyorum. İçerik sağlam demek ki. :)

Eski dostlar kulübü için bir süreliğine heveslendimdi. Ancak talep gelmeyince ben de soğudum. Tekrar ısınırmıyım? Bilmiyorum, biraz zor görünüyor.

Hayatta başarılar ve kolaylıklar dilerim size.

tekin06 2019-05-24 09:53:25 Bildir!

sevgili arkadaşlar tanımayanlara yeni üyelere kendimi nacizane tanıtmak isterim ismim tekin 1984 çorum kargı doğumlu doğuştan yüzdeyüz görme engelli ilk ve orta okulu ankarada yatılı liseyi memleketi çorumda okuyan üniversiteyi kazanan ancak babasının istediği bölümü kazanmadığı için gönderilmeyen biriyim. ben iletişimi severim radyo tv okumak istedim ama babam hep öğretmenlik istedi benden sonuçta şuan lise mezunu kaldım türkiye istatistik kurumunda çalışmaya çalışan bir 657 memuruyum. 2 çocuk babası 1 kadın kocası topluumda çalışan evde baba rolünü oynamaya çalışan biriyim bence hayat dediğiniz oynadığınız rollerden ibaret arkadaşlar. ben şahsen hayatta hiç mutlu olmayan ama girişimci biriyim semt pazarlarını seviyorum çünkü haftasonları tezgah açıyorum hatta şuan maraşın 500gram 250gramlık pul biberlerini satıyorum sadece pazar günleri yapıyorum ben şahsen emanetçi emanetini alsada bir an önce gitsek diyenlerdenim ama o tarafa hazırlık yok. neyse içinizi karartmayalım hayırlıcumalar.

tekin06 2019-05-24 09:45:28 Bildir!

mesajlarda okuduğumda şunu gördüm herkes bencileyin eskiye özlem duyuyor tabi sayın birginde eski üyelere duyuyordur işte bu noktada ben şöyle düşünüyorum: arkadaşımızın dediğigibi siteden kopmamamız manasında siteye yüklenen içerikleri tavsiye edilen izlenmesi dinlenmesi önerilen içerikleri haftada 1 maille öğrenebilirizs sayın birgin topu kimseye atma fenamı hayatında biraz hareket biraz eskiler olur fenamı bu iş sende kaçışın yok. ayrıca ben şunuda önermek istiyorum site üyeleriyle belirli periyotalrda yemek çay buluşmaları aramızda ilişkilerin pekişmesi adına buluşmalar yapabiliriz değerli arkadaşlar. biz vatsap grubumuzda yapıyoruz güzel 1 mekanda 1 yemek çay yanında muhabbeti güzel oluyor ama sayın birgin eskiden evden pek çıkmayı sevmezdi şimdi bilmiyorum çkıyorm? neyse baya çenem düştü arkadaşlar kendinize iyi bakın artık hergün düzenli olarak siteye girip sizlere seslenmeye çalışacağım. kendinize çok iyi bakın allaha emanet olun dualarınızda neolur bizleride hatırlayın baybay.

tekin06 2019-05-24 09:34:24 Bildir!

sevgili doslar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar bereketli huzurlu sofralar güzel iftarlar ve iyi sahurlar diliyorum. vefasızın kralı olmuşuz gerek siteye gerekse sayın birgine ama inanın bana öyle bir hale geldikki günlerimiz aynı monotonlukta geçmişten uzak değelerden uzak hale geldi. mayıs 2015 sayın birgin o enlem ve boylamın tadı lezzeti hala damağımda inanın bana bugün yaparız yarın yaparız hep vefasızlık etim. ben böyle değildim 90ları özleyen akraba aile dost ilişkilerini özleyen ben bugün yeni nesil gençleri misali ruhsuz şekilci oldum aman allahım bana ne oluyor ama bugün siteye bakasım geldi yaptımda bütün mesajları okudum. denize raslamak birgine raslamak ne güzel dedim. sayın birgin hani beraber konyada etli ekmek yiyecektik umarım o sözünüzü unutmadınız sayın sefer akelmaya sana çok derin saygılarımı sunnuyorum ve seni gerçekten kazanmak dostane duygularla abiliğini arkadaşlığını kazanmak isterim. sizin gibi insanlar malum kolay bulunmuyor sayın birgin sizde aramadınız.

m1gin 2019-05-17 01:35:59 Bildir!

Merhaba Mete123,

Açıkçası sosyal ağlarda pek aktif olmasam da, Twitter'da @m1gin ve @izlence hesapları bana aittir.

Aktif olarak takip etmek isterseniz "Enlem ve Boylam" podcastini takip edebilirsiniz. Spotify'da ve daha pek çok ortamda yer alıyor.

Çok aktif olmasa da bir Youtube kanalım da bulunuyor.


İlginiz için teşekkür ederim. :)

Mete123 2019-05-16 12:13:08 Bildir!

m1gin Twitter'da varmısınız?takip etmek istiyorum sizi fakat bulamadım

m1gin 2019-01-26 22:34:10 Bildir!

Merhaba misti, ilginiz ve önerileriniz için teşekkürler.. :)

Şey... Benim siteye kayıt tarihim sitenin açılış tarihi değil ki! :)
Muhtemelen mbirgin.com henüz yayınına başlamadan evvel, daha başka bir projeyi geliştirirken kayıt olmuştum o tarihte. Sonra da mbirgin.com 'u o proje üzerine inşa etmişimdir. :)

Ama güzel önerileriniz olmuş. Değerlendirebiliriz elbet. Site üyelerine toplu email göndermeyeli birkaç sene oluyor sanırım.
Siz güzel bir kart hazırlarsanız, onu tüm üyelere email olarak gönderebiliriz elbet. :)

Bu sayede belki sizin hazırlayacağınız kart, "Eski Dostlar Kulübü" adaylarına hazırlayacağım email için bana ilham verir. :)

Günlük, haftalık email gönderme olayı herkesçe istenecek bir uygulama olmaz ama. Yine de seçime bağlı olarak, isteyen üyeler için aylık bülten gönderimi yapılabilir belki.

Bununla beraber, sitedeki yeni ve güncellenen içeriklerin email ile takip edilebilmesi için kullanmakta olduğumuz bir sistem zaten bulunmaktadır. Site Takip Alternatifleri konusunda bunun nasıl yapılabileceği anlatılmaktadır.

Ama belki sitemizin bir türlü geliştiremediğim ana sayfasını daha kullanışlı hale getirmek için güzel önerilerinizden faydalanabilirim. :)

Varolun... :)

misti 2019-01-26 21:22:53 Bildir!

Açıkçası bu e-postaların bir robot tarafından otomatik gönderildiği söylense ve ben bu bilgiyle de okusam yazıları bana kendimi özel hissettirirdi :)

Acaba mbirgin.com'da öyle yazılar yazsa hoş olmaz mıydı ?

Mesela haftada bir olurdu bu yazılar. Siteden öneriler diye birkaç tavsiye müzik, sesli kitap vb. eklenip bir de o güne özel bir mesaj da barındıran tatlı e-postacıklar (teklifim hemen reddedilmesin diye "-cık" ifadesini kullandım evet :))

misti 2019-01-26 21:19:30 Bildir!

Öncelikle merhaba mbirgin :)

Genelde çok aktif olmayan ara ara siteye katkıda bulunmaya çalışan bir üyenizim :) benim_nefha'nın tabiriyle prestijli üyelerden değilim.

Biraz önce birşey farkettim. Sizin benim_nefha ile olan yazışmalarınızı okurken "dur!" dedim bir bakayım acaba site ne zaman kurulmuş ki ? Ve karşımda bugünü gördüm :D

Sitenin bugün yıldönümüymüş :O siz de farketmemişsiniz.

Benim de bir teklifim olacaktı. Şu davetiyeden acaba siteye kaydolmuş olan tüm değerli üyelere mi hazirlasaniz :)

Hem tamam yük olmasın diye de ben bir resimli metin ayarlayabilirim ;)

Aklımda bir fikir daha var yeri gelmişken söyleyim iş çıkarmış gibi olacağım ama :P

Diyorum ki; benim birkaç tane sevdiğim siteden emaileme günlük ya da haftalık mesajlar geliyor.
Mesela o hafta için bana bazı onerilerde bulunan. Film tavsiyesi veren, güzel bir sözü hatirlatan bir email düzenlenip e-postama düşüyor.

m1gin 2019-01-26 14:01:49 Bildir!

Ama olmaz ki ey benim_nefha, bu kadar da yabancı durmayın lütfen. :)
Hem kulübün kurulmasına önayak olanlardan olacaksınız, hem de kendinizi yabancı hissedeceksiniz, olur mu ama öyle? ;)

Kim demiş prestijli üyelerden olmadığınızı? Sistemde bu nişana sahip üyeler var da benim mi haberim yok? :)

Bir de seneler evvel olduğu gibi çok alıngan/kırılgan olmayın lütfen. :)
Bu özellikleri havi şahsiyetlere hitaplarımda tereddüt geçirdiğimi ve korku hissettiğimi blmem söylememe gerek var mı? :)

Hatta ta seneler evvelinden bu anlamda yaptığım bazı hataları hatırladıkça halen kendime kızarım. :)
Bilmiyorum belki yeri gelirse ileride bunların bazılarını itiraf da edebilirim. :)

Şöyle abheri gibi açık olan, posta koyan ve dahi gerektiğinde atak yapan cengaverleri özlüyor insan. :P
Muharebeden muharebeye cirit atıp durduğundan, yaşlı olmadığını ve dinçliğini hissediyor insan. :)

Ah bu üyeler! Türlü türlü hisleri yaşatıyorlar insana! :)

Neyse, tamam top bende tekrar. :)

benim_nefha 2019-01-25 22:25:46 Bildir!

m1gin; şu hususa dikkatinizi bir kez daha çekmek isterim: :P
Benim siteye üye oluşum duraklama ve dağılma devrine tekabül ediyor. Haliyle prestijli üyelerden olmadığımdan, davetimin etki gücü de düşük olur. Hem, ev sahibi olarak davetin sizin tarafınızdan yapılması daha münasip olmaz mı? :) Davetiye metni de buna dahil.

Bunu, kaçmak ya da seyrinize bakmak değil de işinize çok karışmamak şeklinde yorumlamanızı umar idim. :)
Eh, çorbada tuzumuz olsun diye birkaç fikir serpiştirmekle yetindim ben de. Bunu değerlendiriyor olmanızdan mutluyum.

Umarım güzel sonuçlanır herşey...

m1gin 2019-01-25 21:01:14 Bildir!

Topu bana paslayıp seyirci koltuğuna kurulmuşsunuz; ben size ne diyeyim ey benim_nefha :)

Benim ulaşabileceğim başka üyeler de vardı. Ancak iş bölümü yapmış olmak adına hepsi benim hisseme düşsün istememiştim. Herkes birkaç kişiye ulaşır sanmıştım. :)

O zaman ay sonunu atlatıp Enlem ve Boylam 125. bölümünü yayınladıktan sonra bu işe bir el atayım. Davetiye kıvamında bir email hazırlayıp eski değerli üyelere göndereyim.

Sahi! Bari bu davetiye metnini siz hazırlasanız, nasıl olur? :)

Ve top sizde... :)

benim_nefha 2019-01-25 18:23:03 Bildir!

Kimsenin "zorunlu hissedeceği" ya da "ürkeceği" bir durum yok aslında. Kaldı ki konusu olan sizseniz m1gin. Aksine, insanın dostları tarafından merak edilmesi, özlenmesi değerli hissettirmez mi? Kimin önce adım attığının da bir önemi yok. Hayat kısa.

Üleşme fikri güzelmiş ama biliyorsunuz ki ben en dıştaki halkaydım. :) Eğer eski üyeler, siteyi hatırlamaya sondan başlamazlarsa pek bir şansım olmayabilirdi. Yine de ulaşabilme imkanım olsaydı denerdim.

Halihazırda üç kişiyle iletişim kurma şansınız varsa umut da var demektir. Belki "Eski Dostlar Kulübü"nün açılışı için bir davetiye hazırlanıp, eski üyelere yollanabilir. Eğlenceli ve sıkıntısız bir davet şekli olabilirdi...

Huzurlu akşamlar herkese

m1gin 2019-01-24 23:23:14 Bildir!

Gözler ekrana çok bakmaktan ötürü ağrıyor, evet. Ancak görme bozukluğu yok şükür. Hani bazen beyin bilinmeyeni bilinen bir şeye benzetirmiş ya hani... Öyle oldu sanki.. :)
E, ne bilelim daha en baştan benim_nefha 'nın bizi ters köşe yapacağını... Dolayısıyla teyakkuzda değildim yani.. :)

Kısa saç daha mı çok yakışıyor diyorsunuz yani? Neden bilmem saçımı kısaltınca kendimi garipsedim. :)
Ama biraz rahatlığını hissettim tabi kısa saçın. Taraması ve yıkaması daha kolay. :)

Eski üyelere ulaşma noktasında nasıl bir yol izlenebilir ki? 
Onları ürkütmeden ve zorunlu hissettirmeden buraya yönlendirmek önemli. :)
Bu yaştan sonra bir de politikacı yapacaklar beni ya! Ah şu eski üyeler! :)

Onları üleşebiliriz belki. :)
Misal ben abheri, Z.SARI ve citizen 'e ulaşabilir ve mesajı onlara iletebilirim. :)
Siz kimlere ulaşabilirsiniz? :)

benim_nefha 2019-01-24 22:31:03 Bildir!

Karakter sınırıymışmışmış... Lafımı yarım bıraktırır mıyım ben hiç !

Aramızda kalsın da, birkaç yıl önce ben de kazıtmıştım saçlarımı. Eh, rahat oluyor tabii de, insan kendini öyle görünce hasta gibi hissediyor ya. Depresyonumu katmerledi benim. :) Bir de böyle taze saçlar çıkmaya başlarken çok kötü. Feci kaşınıyor ve cırtlı bant gibi her şeye tutunuyor. :) Sevmemiştim ben. Yine de deneyimleyebilirsiniz. "Kökü sizde" :)

m1gin, ben asıl şu eski üyeleri merak ediyorum ciddi ciddi. Acaba biz mi ulaşmaya çalışsak kendilerine?

benim_nefha 2019-01-24 22:26:28 Bildir!

:))
Yok yok. Biz sahiden yaşlanıyoruz. Baksanıza muhabbetler hep ağrıyan yerler, kaybedilen şeyler, geçmişe özlem üzerine. En iyi baston hangi ağaçtan yapılır? :P

Gözleriniz de az görür olmuş m1gin. :) Ben zaten gözlük kullandığımdan, yaşlılık alametlerinden saymıyorum onu. Sahi, bir karabatak uğruna TDK yollarına düşmek de nedir? :) Gerçi böylelikle diğer anlamı da sizden öğrenmiş oldum. Aynı zamanda, Ali Ural'ın edebiyat dergisinin de adıdır "Karabatak".

Ah o şampuanlar yok mu... Tam bir kısır döngü. Çözümü kimyasallarda aramayalım bence sevgili m1gin. Saçı kısaltmak da dökülmeye pek çözüm olmuyor. Ama sanki saç deriniz rahatlar biraz. Hem bence kısa saç size daha çok yakışıyor. :) Yo yoo, züğürt tesellisi değil; vallahi bak.

m1gin 2019-01-24 20:59:37 Bildir!

Aha da "Eski Dostlar" kulübüne bir destek de benim_nefha 'dan gelmiş. :)
Hadi eski değerli üyelerden biri daha ortaya çıksın, bu kulübü başlatalım. :)

Saç dökülmesine çözüm nedir bilmiyorum. Saç dökülmesine karşı şampuanlar kullanıyorum, ancak faydasını görüp görmediğimi bilmiyorum, zira dökülme devam ediyor. :(

Tavsiyeler arasında saçın tümden kesilmesi de var. Ben ona tam cesaret edemedim, ancak geçen hafta kulak hizasından kestirdim uzun saçlarımı... Şu an kısa saçlıyım. :(
Önemli olan kökünün bende kalmasıymış, diyorlar. :)
Başa gelen çekilirmiş... Eğer faydasını görürsem, sıfıra da vurabilirim.

Boyun tutulmalarım daha az nüksetse de, tümden kaybolmuş değil. Yastıklarıma mı kızayım bilemiyorum. :)

Sorduğunuz için teşekkür ederim benim_nefha, dilerim sizler de sağlık ve afiyettesinizdir.

Hokus pokus! Ey denizz, bir göründünüz, sonra sırra kadem bastınız. :)
Size iş çıkaracağım, öyle hemen kaybolamayacaksınız, görürsünüz siz. :)

Sanırım arkadaşları buraya bağlayacak ve tekrar tekrar uğramalarını sağlayacak bir şeyler düşünmek gerek... :)
Eski üyeler, muhabbetleriyle bu görevi görüyorlardı demek. Yokluklarında anlaşılıyor etkileri. :)

Düşündüm de "Eski Dostlar" kulübü kurulacaksa işin içerisinde aidat da olmalı sanki. :)
Kulüp üyeleri, ayda bir varlıklarını tescil ettirerek o ayın aidatını ödemiş olabilirler. :)

Bu arada benim_nefha 'nın mesajını 2 kez "kalabalıklara selam olsun" diye okudum. 
Şu şaşı bak şaşır özellikteki baştaki kelimeyi üçüncüde "karatabaklar" diye okudum. :P
TDK'ya yaptığım başvuruda sonuç alamayınca, kelimenin yazılışına odaklandım. Meğerse doğrusu "karabatak" olan söz konusu ifadenin bir anlamı da "Borcunu ödemeyen kimse" imiş. :) 

Ah bu muzip üyeler... :) 
Eksikliğinizi hissettirmeyin yahu! :)
Gördüğünüz üzere yokluğunuzda paslanıyoruz. :)
Boynum bu yüzden tutuluyor olabilir mi, bilemiyorum. :P

benim_nefha 2019-01-24 19:19:07 Bildir!

Karabataklara selam olsun !
Hoşgeldiniz sevgili denizz. Bir zamanlar ben de çok çabalamıştım. O kadar iyi anlıyorum ki hassasiyetlerinizi... İlminiz faydalı, zamanınız bereketli olur inşallah...

Kendimi eskilerden sayıyormuşum da, görüyorum ki neredeyse burda büyüyenler olmuş. (Çok mu abarttım?)

m1gin nasılsınız? :) Biliyor musunuz ben "eski dostlar" kulübünün toplanacağına inanıyorum. İnsana evinde gibi hissettiren başka bir site daha yok çünkü. Var mı? :)
Bu aralar benim de saçlarım çok dökülüyor. Var mıdır bir iksir tarifiniz? Boyun tutulmalarınız da vardı. İnşallah sıhhat bulabilmişsinizdir...

Yaşlı sohbeti gibi oldu bu.

denizz 2019-01-19 15:02:28 Bildir!

Değerli Mbirgin selamunaleykm:)
Şimdi diceksiniz denizz bir göründü pir göründü:) hokus pokus:))
Evet doktora yükseklisans durumları vardı fakat vardı..evet ingilizcem eminim sizin kadar olmasa da eh işte iyi evet evet zamanında çok bakmıştım vav.mbirgin.com a şimdi de baktım da epeyi gelişmiş durumda maşallah efenim enlem ve boylamı da en kısa zamanda dinleyeceğim inşallah ben daha çok sınav sistamatiği olarak çalışmıştım ama şuan hala daha da geliştirmekteyim sanırım vav.mbirgin.com tekrardan yararlanabileceğim inşallah:)
Şuanda nacizane bir fikrim yok ama olursa muhakkak söylerim:))öğrenmek öğretmek Herzaman eğlenceli ve keyiflidir Mbirgin abicim:)
Tabiki ahiret ve dünya hayatı dengede olmalı:) Allah Resulü ne diyor “Hiç ölmeyeceğini zanneden biri gibi çalış, yarın ölecek biri gibi de tedbirli ol.”
Ve akabinde ne deniliyor hadiste,
Sizin hayırlınız dünyası için ahiretini, ahireti için dünyasını terk etmeyendir.”
Sanırım böyle böyle dengede tutmaya çalışanlardan oluruz inşallah:)
Eski dostlar kulağa çok hoş geliyor:)

m1gin 2019-01-10 01:20:50 Bildir!

Hadi ya! Yüksek lisans ve yurt dışı durumları varsa sizin İngilizceniz de iyidir o zaman. :)
O halde bu yönünüzden istifade edebiliriz belki. İngilizce seviyeniz ne durumda ey denizz? ;)

Ben son yıllarda Enlem ve Boylam'da İngilizce'ye epey ağırlık vermekteyim. Hatta vav.mbirgin.com 'u da İngilizcemi ilerletmeme yardımcı olsun diye geliştirmekteyim.
Ama tabi ben, sınav İngilizcesinden ve kuralları ezberlemekten ziyade; öğrendiklerimden keyif almayı ve eğlenmeyi önceliyorum. :)
Dolayısıyla sistematik bir yöntemim yok. :)

Belki Enlem ve Boylam'da yer verdiğim "Eğlenceli İngilizce" bölümleri için sizden de destek ve öneriler alabiliriz, ne dersiniz?

Evet, dış dünyada çalışmak bana da yorucu geliyor... Ben de kabuğuna çekilenlerdeniz aslında. :)

Ahiretle meşgul etmeyi tercih etmeniz güzel. Ancak denge de önemli sanki... Hoş, ben çok başarabiliyorum da sanki. :)
Bu meşguliyetinize dair bizlerle paylaşmak istediğiniz, önemsediğiniz notlarınız varsa, mbirgin.com 7/24 faaliyettedir, biliyorsunuz. :)

Eski değerli üyelerden gelenler olursa "Eski Dostlar" kulübünün temelini atarız. Şimdilik bir fikir olarak beklesin bakalım.

denizz 2019-01-09 13:14:44 Bildir!

Haha:) ya bu kadar hızlı cevap yazacağınızı ummuyordum her zamanki Mbirgin hiç değişmemiş yine hızlı:)
Okurken farkında olmadan sesli güldüm:) hay siz çok yaşayın Allah sizi çok sevsin inşallah:)
Hatırlamam mı abheri asmer z.sarı epsilon iyi atışmalarımız olmuştu hatta geçen akşam okudum bayağı eskileri ne güldüm ne güldüm:)hatta rüyama bile geldi o gece:) ne güzelmişiz ne masummuşuz yahu:) hatta şiir yarışması vardı orda demişim (sevgili leylin şiirleri güzel benimki o kadar olmayabilir ama olabilirde bilemiyorum) siz buna gülmüşsünüz açıkçası o kadar çok güldüm ki..:)
Evet derece ile bitirmiştim ve yüksek lisans yarıda kaldı hatta yurt dışı işleri vardı doktora için falan ama hayat şartları diyelim herşey yarıda kaldı ah ah :) çalışmak hayatı biraz Zor geldi bana dünyalık işlerden kendimi ahiretliklerle meşgul etmeyi tercih ettim:)
Tabiki paylaşırım bundan sonra inşallah fırsat buldukça.
Sizde maşallah ilerlemeye devam bide yaşlandım diyorsunuz ne yaşlanması hocam daha da gençleşmişsiniz ee işleyen demir ışıldar:) maşalalh Allah muvaffak eylesin ah Eski dostlar ne güzel olurdu:)

m1gin 2019-01-09 11:35:17 Bildir!

Sadece bölümünüz değil aklımda kalan ey denizz. :) Başka hatırladıklarım da var. Bir tanesi de var ki, pek iç açıcı olmayabilir sizin açınızdan. :)
Hem bir ben değil; abheri ve asmer de hatırlar o meseleyi. :) Siz de hatırladınız mı şimdi? :) 
Tamam kimseye söylemeyiz, rahat olun. Deli kanlılığınıza verdik. Ah ah! :)

Hadi ya! Bıraktınız mı işinizi? Halbuki hatırladığım kadarıyla derece bile yapmıştınız sanki bölümünüzü bitirirken. Sizcileyin başarılı biri, neden bencileyin kendi kabuğuna çekildi ki? :)

Ben iyiyim, şükür. Bir miktar yaşlansam da; proje geliştirmeye, plân yapmaya, kendimle ve takıntılarımla uğraşmaya devam ediyorum. :)
İngilizcemi ilerletmeye devam etmenin yanısıra, Arapçaya da başladım yakın zamanda. :)

Demek ilimle uğraşıyorsunuz. Ne güzel. Bulgularınızı ve sizi heyecanlandıran şeyleri mbirgin.com 'da bizlerle paylaşabilirsiniz ara ara. Paylaşın ki, ilim seviyesi artsın dünyanın. :)

epsilon ile epey ilerletmiş olduğunuz arkadaşlığınız biraz tozlanmış mı yani? İyi olur o halde, tazeleyebilirsiniz bağları. :)
 
Aslında eski sıkı üyeleri sitede tekrar toplayabilsek ne güzel olurdu. Hatta konunun başlığı dahi hazır: "Eski Dostlar" :)
Arkada da "Unutulmuş birer birer, eski dostlar, eski dostlar" diye eski bir şarkı çalıp dururdu. :)

Uzun oldu, karatekr sınırı uyarısı almaya başladım... Baki selamlar... :)

Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: pcheaplouis, yibleydelm, sbootskids, murat37, zodiac,
Son Oturumlar: