Duran Şahin ismini, üniversite ilk sınfta iken, bir yerel (veya bölgesel) Konya radyosunda duymuştum. Sahip olduğu dolgun ve hoş ses tonu, hafif ağır ama ritmik/melodik sunumuyla daha ilk dakikalarda dikkatimi çekmiş ve böylece bu isim zihnimde yer etmişti. Üniversite yıllarımın sonlarına doğru, bir radyo evinde karşılaştığımız kişinin o olduğunu bilmiyordum.
Duran Şahin
"Seyahatname" isimli bu program, ilk bakışta Evliya Çelebi'yi getirdi hatırıma... Onun Seyahatname'sinden okumalara yer verildiğini düşündüm... Ardından program bölümlerine göz gezdirdim... Bölümleri buraya ekleme ile eklememe arasında gidip gelirken, bir bölümü dinlemeye başladım... Ve farkettim ki; ele alınan bölgenin müziklerine yer veriliyormuş, ayrıca... 
Bugün Akra FM web sitesinde, daha önce farketmediğim "Belgesel Saati" isimli bir programın arşivlendiğini gördüm. Program bölümlerini kontrol edince, iştahım kabardı ve buraya eklemek istedim. 
Bugün, Akra FM ses arşivini dolanırken; yıllar önce ramazan ayında kaydetmek için büyük bir çaba harcadığım "Karagöz ve Hacivat " ile "Nasreddin Hoca" bölümlerini farkettiğimde heyecanlandığımı hissettim.
Nasreddin Hoca
Çeşitli radyo ve ortamlarda yayınlanmış, her yaşa hitap eden masalları dinlemenin tadını çıkarın! Çocuğunuza bir masal anlatmak istiyor; ancak aklınıza bir şey gelmiyorsa, sizi buraya bekleriz, her daim! :) Yahut sizi uyku tutmadığında yahut uykunuz kaçtığında bunu dert etmeyin! Açın bu sayfayı ve serüvenden serüvene koşturmaya başlayın! ;)
İlgili Konu Önerisi: Kur'an Ziyafeti SesliKuran.com, MP3 teknolojisi ile hazırlanmış bu mealleri internet üzerinden tamamen ücretsiz kullanıma sunarak Kuran-ı Kerim'in anlamını günlük hayata uyarlamanın çabasındadır.
Sesli Kuran ve Meal
Bazen, çok önemsediğim şeyler olduğunda, bunları özel bir şekilde sunmak gayesiyle hep erteler dururum. Ve işte, epeydir ertelemiş olduğum bir konu oluşturma yolunda adım atıyorum; Mehmet Can 'dan bahsediyorum... Mehmet Can 'ı ilk kez Marmara FM'de sanırım 1995-1996 döneminde tanımıştım.
Mehmet Can
Kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan ile ilk kez Radyo 7'de karşılaşmıştım, birkaç yıl önce. İlk dinlediğimde heyecanlanmış, kendimi kaptırmış ve sonraki programı dinlemek için, kendimi ayarlama ihtiyacı hissetmiştim.
Duyarlı Gençlik (Sıtkı Aslanhan)
Nisan Kumru tarafından hazırlanan ve Marmara FM'de kısa bir dönem yayınlanan "Bunda Gülecek Ne Var? " konuşma şovu programını ilk dinlediğimde, heyecanlandığımı hissetmiştim. O sırada otobüs içerisinde olduğumdan; bu heyecanımı bastırmak, dışarı yansıtmamak için ayrıca heyecanlanmıştım.
Bunda Gülecek Ne Var?
Burç FM'de yayınlanan, eğlenceli, keyifli, düşündürücü, geliştirici, tadımlık bir program; "Yüksek IQ "  Yüksek IQ ; içeriği, fon müziğinin değişimi, sunumu, sunucunun performansı ile, rengârenk, çekici bir program...
Yüksek IQ
İlgili Konu Önerisi: Sesli Kur'an ve Meal Küçüklüğümde ve lise çağlarımda iken, Antakya'da yerel yayın yapan Radyo Güney'in sıkı dinleyicilerindendim.  Zaman sonra bir şekilde bu radyoya gidip gelmeye başlamıştım. Ama eve elim boş dönmüyordum... 
Kur'an Ziyafeti
Mehmet Âkif Ersoy 'un ölümsüz eseri Safahat ; Yusuf Ziya Özkan 'ın nârin, zarif ve tatlı bir esinti kıvamındaki hoş sesiyle, Burç FM arşivinden istifade ile huzurlarınızda. Yararlı olması temennilerimle, keyifli dinlemeler...   Bu arada sesli bölümlerin tasnifi ve adlandırılmaları henüz tamamlanmış değildir.
Sesli Safahat (Mehmet Akif Ersoy)
Burç FM 'de yayınlanan, "Ali Ural ile Yazarlığın Sırları " adlı programı bir arkadaşın tavsiyesi üzerine, ilk kez bugün, dakikalar önce dinlemeye başladım. Dinlemekte olduğum bölüm "Dostoyevski"den bahsediyordu.
Yazarlığın Sırları (Ali Ural)
Daha önce, "Hasbelkader Sitesi (En Sevilen Sahneler) "i eklemiş ve bir süre sonra Hasbelkader Sitesi 'nin tüm bölümlerini ekleyeceğimi ifade etmiştim. Ve işte beklenen an...
Hasbelkader Sitesi (Tüm Bölümler)
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, İnternet Radyo programlarından, daha önce "100 Türk Edebiyatçısı " ve "100 Eser " serilerini eklemiştim. Şimdi de, "Kitaplığımızdan Seçmeler " olarak isimlendirilen diziyi ekliyorum.
Kitaplığımızdan Seçmeler
Radyolarda, benzerlerinin artmasını en çok istediğim müzik programlarının başında dünya müzikleri programları gelir.  
Dünyadan Sesler
Ve işte, yeni bir bayram daha kapımızı çalmış bulunuyor...  Eski bayramların yenilerini yaşıyor olmamıız temennisiyle, Bayramımız Kutlu Olsun!
Orucun başladığı bugün (2007/09/13), Ramazan ayının ruhuna yaraşır bir sesli kitabı; Martin Lings tarafından yazılan, Mustafa Demirci tarafından seslendirilen,  "Hz. Muhammed'in Hayatı " isimli bu eseri, yararlı olması temennisiyle sunuyorum. Eser : Hz. Muhammed'in Hayatı
Hz. Muhammed'in Hayatı (Martin Lings)
Daha önce Muhammed Bozdağ 'ın "Yüksek Yetenek " ve "Yüksek Ahlak " radyo program serilerini eklemiş ve daha başka serilerin geleceğini söylemiştim.
Muhammed Bozdağ - Kişisel Değişim
Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sav) şiirlerle anlatıldığı "En Sevgiliye " albümleriyle bu anlamda önemli bir iz bırakan Dursun Ali Erzincanlı 'nın enfes yorumundan şiirler huzurlarınıza geliyor.
Dursun Ali Erzincanlı (Diskografi)
Selçuk Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Nurettin Eren ile, 2005 yılında, Nükleer Fizik konusunda gerçekleştirmiş olduğumuz bir sohbettir.  Nurettin Eren Bey, aynı zamanda 8 yıllık Fizik öğrenciliğim süresince, en keyif aldığım dersleri icra eden hocamdır.
Röportaj: Nükleer Fizik (Yrd. Doç. Nurettin Eren)
Akra FM'de yayınlanan Müslüman ilim adamları ve buluşlarını tanıtan "İslam Bilginleri ve İcatları " isimli radyo programı bölümlerini dinledikçe, bilimin bilinmeyen gizli kahramanlarını öğrenmeye başlıyorsunuz...
İslam Bilginleri ve İcatları
Daha önce, Hasbelkader Sitesi tanıtımını yapmıştım.
Hasbelkader Sitesi (En Sevilen Sahneler)
"Gönüllerde Yaşayanlar", Mehmet Öz tarafından hazırlanan ve sunulan, unutulmayan şahsiyetlerin tanıtıldığı bir radyo programıdır.  Dilerim, radyolarda bu tarz, kültürel programların sayısı artar.
Gönüllerde Yaşayanlar
Yıllar önce Akra FM'de yayınlanırdı, Gülücük bölümleri. Daha sonraları Moral FM'de karşılaştım Gülücük 'le. Daha sonraları birkaç kaset ile de dinleyicileriyle buluştu Gülücük . Her ne kadar çocuklara yönelik bir program olsa da, büyükler de dinlerlerdi Gülücük 'ü.
Gülücük
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, İnternet Radyo programlarından, daha önce "100 Türk Edebiyatçısı " serisini eklemiştim. Şimdi de, "100 Eser " olarak isimlendirilen, enfes diziyi ekliyorum.  
100 Eser
Sitede, bir orada bir burada, dağınık bir halde olan kendi seslendirmelerimi, daha önce "Kitaptan Kulağa " başlığı altında toplamış; ancak  o başlık altında toplanamayacak çalışmalar için başka başlıklar bulmayı umut etmiştim. :)
Tiyatral Çalışmalar
.lst_mb_radyo_2023 li{ padding-bottom:22px; } .lst_mb_radyo_2023 li a{ font-weight:bold; }
Muhammed Bozdağ (Radyo Programları)
Yıllar öncesiydi. Sanırım 1997 yılı. O zamanlar bilgisayarla tanışmıyordum. CD'ler hakkında çok az şey biliyordum. Kaset biriktiriyordum. Sandık dolusu kasetlerim olmuştu. Kasetleri çoğunlukla İdris Abi'den alıyordum. Ve yine bir gün, İdris Abi'nin işyerinin önünden geçerken; gizemli, coşkulu ve hayli farklı bir ses dikkatimi ve beni çekti:
Türk Şiirinin Dorukları
Yüksek Yetenek , Muhammed Bozdağ'ın yapmış olduğu, hayli yararlı, geliştirici, motive edici bir radyo programı serisidir. Muhammed Bozdağ'ın yapmış olduğu daha başka birkaç seri radyo programını da yakında eklemeyi amaçlıyorum.
Muhammed Bozdağ - Yüksek Yetenek
12
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: refrefsuvarisi, vizyon58, Gakk, busbus, siyamiaytar,
Son Oturumlar: