Ve, kendine özgü bir biçimi olan bu "Sohbetimsi" konusunu açmayı akletmiş bulunuyorum.  Bu konu bir anlamda "chat" gibi de kabul edilebilir. Bünyesinde havadan sudan muhabbetler ve geçici mesajlar yer alabilecektir.  
Ve bugün sizlere, siteyi dahi açmadan, mbirgin.com 'u takip etmenin alternatif bir yolunu anlatacağım...  İsterseniz, mbirgin.com 'u mailinizden takip edebilirsiniz! 
Eylül 2009: Rötar Radyo Başlangıç Serüveni
Müzik Kitaplığı , radyo yayınevlerinde kullanılmak üzere geliştirilen bir radyo otomasyon ve DJ programıdır. Özellikler: Efekt : 12 x 10 adet efekt/cıngıl hücresi bulunmaktadır. Böylelikle, farklı programlar için, farklı sekmeleri kullanmak mümkündür. Mikrofon:
Müzik Kitaplığı
Multimedia Dictionary uygulaması, 2018/09/04 itibariyle yayından kaldırılmıştır.  Öneri: vav.mbirgin.com .
Küçükken, bazen büyüklerimi kızdırmam karşısında başvurdukları yöntemler fayda vermeyince; "sen ancak askerde adam olursun!" ünleyişlerine mazhar olmuşumdur, çok defa.  Büyüdükçe, bu ifadeyi daha az işitsem de, tümden bitmiş değil.
Adam Olacak Çocuk
İnternette karşılaştığım, beğendiğim, ilgimi çeken sesli çalışmaları kopyala/yapıştır yöntemiyle siteye eklemeye devam ediyorum.  Ancak bu yöntem, hem çok pratik değil; hem de yeni içeriği eklemek için, tekrardan uğraşmayı gerektiriyor. Otomatik bir sistem oluşturmayı birkaç kez düşünmüştüm.
Podcast Nedir? Nasıl Yapılır?
Temmuz 2014: VaV uygulamasının online ve gelişmiş sürümü oluşturulmuştur. Adres: vav.mbirgin.com   * * *
VaV (İngilizce - Türkçe Kelime Oyunu)
...
Bu oyunu, birkaç gün önce bir Fransız sitesinde gördüm ve hayli beğendim. Ve heyecanla, bunu forumda belirttim. İngilizce dinleme ve yazma yeteneğine büyük faydalar sağlayacağını düşündüğüm bu oyunu, elimdeki dokümanlara da uyarlamak istedim... Ve işte, basit bir örnek oluşturmuş bulunuyorum...
Radyo Dinle uygulaması yenilendi!
MiM
MiM 3.5  (Eylül 2009) Bilgisayar kullanırken, not almanız gereken kısa bilgiler için dosya açıp bilgiyi oraya kaydetmek ve daha sonra o bilgiye erişmek zahmetli gibi. MiM , kısa notlarınızı otomatik olarak saklar. Çoklu sayfa desteği ile, notlarınızı farklı sayfalarda tutabilirsiniz.
MiM
Uzun sayılabilecek bir aradan sonra, ücretsiz olmayan, tam dinamik ilk web sitemle karşınızdayım. Her ne kadar "M.Birgin ve Takıntıları"nı içerecek olsa da, çok sayıda bilgi ve doküman, siz konuklarımızın istifadesine sunulacaktır.
Açılış Mesajı
Önceki zamanlarda; TGRT FM'in bazı programlarını arşivlediğini ve bunların web üzerinden dinlenmesine olanak tanıdığını öğrendiğimde haylice heyecanlanmıştım. Arşivlenen ve özellikle ilgimi çeken bazı programlar, ayrı konular halinde sitede sunulmuş durumdadır. Aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.
TGRT FM Web Arşiv
Yazılan İngilizce metni seslendirme çalışmalarına genel olarak "Text to Speech" (Yazıdan Konuşmaya) denmektedir. Yıllar önce böyle bir bilgisayar programı aramıştım, haylice. Türkçe için ciddi projeler bulamamıştım, yazık ki. Bulduklarım arasında, en iyisi "Sahibinin Sesi" idi. Öte taraftan, İngilizce için hayli fazla program bulunuyordu.
Online İngilizce Metin Okuyucu
1
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: Gakk, busbus, siyamiaytar, 1234123123123, Siyami,
Son Oturumlar: