Görüntülenme: 199632
Reklamlarla Para Kazanmak
2010/05/21 20:39
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 5,5 (1 oy)

internetten para kazanmak

İnternetten kazanç sağlamak isteyen web site sahipleri, sitelerine reklam yerleştirerek, Türkiye şartlarında az biraz para kazanabilmekteler... 

Öte taraftan, web sitesi sahibi olmayanlar için de birçok alternatif site bulunuyor... Ancak bireysel kullanıcıların kazandıkları, site sahiplerine oranla çok daha az olabileceği için, burada tavsiyeler girer devreye... Yani bireyin kendi minik kazancının yanısıra, onun referansıyla ilgili siteye üye olmuş alt üyelerin aktiviteleri sebebiyle de bir miktar kazanç sağlaması amaçlanır... 

Bu sistemlerde iştahımı kabartan bir özellik var: Üye kiralama. 
Sistem uyanıklık yapıp, referanssız olan üyeleri aylık olarak kiralayabiliyor. 
Böylece, kiralamış olduğunuz üyeler, kendileri kazanmak için reklamlara tıkladıkça, size de kazandırmış oluyorlar. 
Ay sonunda memnun kaldığınız kiralamış olduğunuz üyelerin süresini uzatabiliyorsunuz. Beğenmediklerinizi ise değiştirebiliyorsunuz... Tabi tüm bunların belli bir maliyeti oluyor. 


Bu tür siteler, üyelerine günlük belli sayıda reklam sunarlar... Her bir reklama tıklanıp belli bir süre boyunca reklam sayfası açık tuttulduğunda, vadedilen miktar kazanılmış olur... Ödeme alabilmek için belli bir limit değere ulaşılması gerekir...

İşte burada, bu tür reklam sunan siteleri ele almayı ve kısmen karşılaştırmayı amaçlıyorum... 

Bu tür çok sayıda hileli site bulunduğu için, mümkün olduğunca bizzat test ettiğim ve güvenilir bulduğum siteleri listeledim. 

Zamanla, deneyimlerimi de aktararak, buradaki bilgileri geliştirebileceğimi sanıyorum...
Ayrıca bazı siteler zamanla problem çıkarmaya başladıkları için, aşağıdaki tablonun son güncellenme tarihine ve yapılan değerllendirmelere dikkat edilmesinde fayda vardır. 

Bol kazançlar... 

...
  • Şayet bir hesabınız yoksa para transferleri için ücretsiz bir Skrill veya Payza (Alertpay) hesabı oluşturarak başlayabilirsiniz. 
Site Reklam Minimum
Ödeme
Değerlendirme
jjBux 4 2 $ Pek yeni ve yüksek performanslı bir site. Anında ödeme yapıyor. Ayrıca terfi ücretleri benzerlerine oranla daha ucuz görünüyor.
vcBux 4 2 $ Yeni, yüksek performanslı ve güven telkin eden bir site. Anında ödeme yapıyor.
NeoBux 4 2 $ Bu işin piri ve en güveniliri. Anlık ödeme yapıyor. Ancak zorlu ve kazanç oranı düşük.
IncraseBux 5 2 $ Sistem biraz problemli olsa da, kazançlı gibi görünüyor. En azından terfi eden üyeler genellikle memnun.
Terfi düşüncesi yoksa, bununla ilgilenmek zahmetli ve gereksiz olabilir. Zira hem tıklama değeri düşük, hem de standart üyelere anında ödeme yapmamaktadır.
OnBux 4 2 $ Yakın zamanda aktif olan ve performansı yüksek bir site. Anlık ödeme yapıyor...
Bununla beraber son günlerde, anlık ödeme noktasında problem çıkarmaya başlamıştır.
Son Güncelleme: Nisan 2011

Dilerseniz, hazırlamış olduğum, yeni başlayanlar için faydalı olabilecek, 20 dakika uzunluklu görsel anlatıyı izleyerek, konu hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz. 
Videoda, düzenli bir takiple reklamlara tıklanarak nasıl para kazanıldığı ve bu kazancın nasıl katlandığı anlatılmaktadır. 
İyi seyirler... 

 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Üye Kiralama
2010/06/09 20:26
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Evet! Ve reklamlara tıklayara para kazanma yolunda ilerlemeye devam ederken, bir taraftan da bazı gelişmeleri sunabileceğimi söylemiştim. 

Yukarıdaki mesajda, beni iştahlandıran, pek önemsediğim bir özellikten bahsetmemiş olduğumun farkına vardım ve el atıp mesajı düzenledim. 

Hani bu tür sistemlerde, sizin referansınızla üye olanlardan siz de belli bir oranda kazanıyordunuz ya... İşte diyelim ki; arkadaşlarınıza, tanıdıklarınıza söylediniz ve bu konu pek ilgilerini çekmedi... Öyle bir halde de, henüz her şey bitmiş değil! 
Bu noktada sistem devreye giriyor ve uyanıklık yapıyor. Kayıtlı bulunan referansı olmayan üyeleri aylık olarak kiralıyor. 
Diyelim kiraladığınız ve performansı iyi bir üyenin süresi bitmek üzere... Hiç dert değil; sisteme kirayı yatırarak süresini uzatabiliyorsunuz... 
Diyelim kiraladığınız bir başka üye günler geçmesine rağmen tıklamıyor... İstemeyerek de olsa, sisteme değişim ücretini ödeyerek onu bir başkasıyla değiştirebiliyorsunuz. 
Ama yine de yeni gelecek kişinin performansının iyi olacağına dair bir garantı bulunmuyor... Üyeleri kendimiz seçemiyoruz malesef. Sistem bu noktada kapalı bir kutu.

Her neyse... Diyelim zaman sonra iyi bir ekibiniz oldu ve alt üyeleriniz belli bir sayının üzerinde tıklamaya başladı... İşte o zaman, üyeliğinizi terfi ettirerek kazancınızı katlayabiliyorsunuz. 

Bu arada, yabancı sitelerde bu PTC (Pay To Click) uygulamalarını yer yer "patience game (sabır oyunu)" olarak ifade ettiklerine de vurgu yapmak isterim. 

Bence eğlenceli... Ben hiç para harcamadan, oradan kazandıklarımla büyümeye çalışıyorum... 

Hayırlısı bakalım. 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 21.08.2010 18:17:30 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
tık anım
2010/09/08 15:38
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

efendim birkaç sualim olacaktı

bu tıklama işi alt üyesiz ve yatırımsız bize pek bi getirisi olmayacak değil mi?

alt üye nasıl bulabilirim ve yatırım meselesi nasıl olmalı, alt üyesiz yatırım mantıklı olur mu?

gold paketi özellikleri nelerdir ve bunu satın alsak alt üyemiz olmadan tek başımıza aylık ne kadar kazanırız.? çünkü arkadaşlar pek yanaşmıyor.

tanıdıkların haricinde alt üye bulma yöntemleri var mıdır?

Yatırım Danışmanlığı
2010/09/08 17:11
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Cevapları buyurun ey silent

Yatırımsız kazanç az olur... Düzenli ilgilenen alt üyeleriniz olursa, her birinden günlük 2 cent kazanabilirsiniz. Terfi ederseniz 4 cent. 

Direkt üye bulmak için internet sitelerine reklam veriyorlar, bu işte deneyimli olan kimseler... 
Mesela bu konuyu da bu anlamda değerlendirebiliriz. 
Halihazırda bir potansiyel varsa, neden kullanılmasındı ki, değil mi ama? 

Ama direkt alt üye olmasa bile, sistemden üye kiralamak mümkün. Ki bu durum, kazancın katlanması için kaçınılmazdır zaten.

Neobux'ta terfi düşüncesi yoksa, eleman kiralamak çok anlamlı değil... Zira masraflarını zor çıkarıyorlar... Terfi edilirse ancak kâr edilebilir... 

Onbux 'ta ise şimdilerde ortalamalar yüksek görünüyor. Standart üyeler, %20 kadar kazanabiliyor... Sitenin yeni olmasıyla alakalı bir durum olsa gerek... Zamanla tıklama ortalamaları düşer gibi. 

Alt üye olmadan yatırımın bir anlamı olmaz... Zira onlardan kazanılıyor... Ama terfi edildikten sonra da haftada bir defa eleman kiralanabiliyor... Uzun vadede yine elemanlar toplanabilir.
Bu işlerde süreklilik çok önemlidir... Birkaç ay süreyle, boşa kürek çektiğinizi hissedebilirsiniz... Ama hesabınızı belli bir düzene oturttuğunuzda, kazancınızı azar azar arttırmanız mümkün olabiliyor... 

"Golden" üyeliğin en önemli farkı, alt üyelerin/kiralık elamanların tıklamaları başına 1 cent kazandırıyor olması... Normalde 0.5 cent...
Ancak ne hikmetse, "Golden" üye olunduğunda, kiralık elemanların tıklama ortalamaları bir miktar düşüyor. 

Neobux hesabımda şu anda 247 adet kiralık eleman bulunuyor. Günlük tıklama ortalamaları 0.9 kadar oluyor. Bunun 0.7 'si zaten kendi masrafları oluyor... Yani yaklaşık %30 oranında bir kazanç sağlanıyor işte. Bunlara aylık yaklaşık 50$ masraf ettiğim düşünülürse, aylık 15$ kazancım oluyor... 
Önümüzdeki günlerde bu sayıyı 500 'e çıkarma niyetindeyim. O zaman da aylık yaklaşık 30$ kâr elde edebilirim. 

Bol kazançlar... 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 08.09.2010 17:24:08 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

böyle bir şeyi duyduğumda bi yazıyım araştırayım neymiş bakayım derken sitenizi buldum. yazınızı okudum ve video anlatımı izledim.. henüz referansınızla üye olmadım(aklımda bazı soru işaretleri var burda sorulanlardan farklı olarak) ama bu vesileyle sitenizi bulduğum için mutlu oldum. çok güzel hazırlanmış bir site.. tıkla kazan sitelerine üye olup olmayacağım belli değil ama bu siteyi buldum ya benim kazancım işte bu :d

Kazan - Kazan
2011/02/21 18:05
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Hoş geldiniz epsilon,

Böylesi iştah kabartan güzel cümleleriniz için teşekkür ederiz. Bizler de sizi kazanmış olduğumuz için mutluyuz... Kazan-kazan tekniği dedikleri şey bu olsa gerek. 

Aklınıza takılan hususları yazarsanız, elimden geldiğince bilgilendirmeye gayret edebilirim. 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

teşekkür ederim ama kazancı fazla olan taraf her halükarda benim :D

benim soru(nu)m kazançla ilgili.. yani biz bi paranın hayrını görmek için illa bi emek alınteri gerekli diye öğrendik. yani reklam tıklayarak ya da referans olarak kazanılan para  caiz mi değil mi? işin içinde şans yok, kazanma kaybetme riski yok ama emek de yok gibi geliyor bana(günlük 5 dakikalık tıklamayı ve sabırla beklemeyi saymazsak) aslında size bu konuda pm atmayı düşündüm ama yepyeni üye olduğum için henüz atamayacağımı söylediler :D ben de burdan yazmak zorunda kaldım :S:S

Doğrusu ilk başlarda benim de üzerinde düşündüğüm önemli bir meseleye değinmişsiniz ey epsilon
Bu konuyu özelden sormuş olsaydınız, büyük ihtimalle size bu sayfanın adresini verir ve açık ortamda sormanızı salık verirdim.

Şunu en başta söylemeliyim ki, yazacaklarım kendi fikirlerimdir. 

Öncelikle sistem, reklam gösterimi üzerine kurulu. Yani reklamverenden alınan para, reklamları izleyen üyelere dağıtılıyor.

Yani mesela siz televizyondaki reklamları izlerken, bundan sadece kanal sahipleri para kazanıyorlar. Hâl böyle olunca, reklamlar başladığında millet kanal değiştiriyor. 
Burada ise farklı bir yaklaşım var. Reklamları izleyenlere pay veriliyor. Hâl böyle olunca, bir karşılık var. Yani bir emek sarfediliyor. Kaldı ki, bazı siteler ziyaretçi edinmek ve internet dünyasındaki prestijlerini arttırmak için de reklam vermektedirler.

Belki klasik anlamda bildiğimiz şekilde, kazma kürek ile iş yapmıyoruz, lâkin biçimi farklı olsa da bir karşılık sunuyoruz.

İş sahaları farklı farklıdır. Kimisi yazdığı yazı için para alırken, kimisi seslendirdiği bir yazı için para alabilir. Hatta kimisi sadece düşündüğü için para kazanabilir.
Evden dışarı çıkmadan, yattığı yerden internet sitelerini yöneterek para kazananlar da olabilir. 

Bir alanda yapılan işin, bir başka alanla mukayese edildiğinde, az bir çaba sarfediliyor gibi görünmesi, hiç bir şey yapılmıyor olduğu anlamına gelmez. Zira boyutlar farklı. 

Duymuşsunuzdur; anlamca şöyle bir hikâye anlatılır. Hani mühendis bir adam, bir siparişi iki dakikada hazırlamıştır da siparişi veren istenen ücreti çok bulup söylenmiştir:
- İki dakikalık iş için bu kadarı çok değil mi?

Aldığı cevap mânidardır:
- Evet iki dakika... Lâkin öncesinde 8 sene daha var. 
 

Konumuza devam edelim... Bu sistemlerde aklıma takılan bir diğer kısım da, üye kiralama.
Yani siz sistemde referansı bulunmayan elemanları belli bir süreliğine, belli bir ücret karşılığı kiralıyorsunuz. Onlar kendileri kazanmak için tıkladığında, size de kazandırmış oluyorlar. Tıklamazlarsa siz de kazanamıyorsunuz. Dolayısıyla her zaman net bir kâr söz konusu değildir. Kâr da edebilirsiniz, zarar da. Olayı bu şekliyle ele aldığımda, içim rahat etmişti. 

Bununla beraber, içiniz rahat etmiyorsa, Diyanet'e yahut ilahiyatçı değerli şahsiyetlere sorabilirsiniz. 
Böyle yapacak olursanız, alacağınız cevapları buraya da yazabilirsiniz. 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 21.02.2011 19:20:08 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

cevap için teşekkür ederim sanırım yeterince aydınlatıcı :) :)


puanlarımı biriktirip biriktirip soracağım sorularımı ona karar verdim ama aldığım cevaplar için forumdan teşekkür edeceğim

Bu mesaj, m1gin tarafından, 06.04.2011 23:44:10 itibariyle düzenlenmiştir.
Soru Kabulü
2011/02/23 18:05
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Selam epsilon,

Özel olmayan sorularınız için burayı kullanabilir ve böylece özel mesaj gönderdiğiniz için puan kaybetmemiş olursunuz. 

Hem bu sayede belki başkalarının da merak edebileceği sorulara açıklık getirmiş oluruz. Ve dahi, daha sonra benzer sorular olursa, onları buraya yönlendirebilir ve böylece ayrıca cevaplamaktan yırtabilirim. 

Tabi bunda sizin de payınız olacak. Öyle durumlarda sizi hayırla yâd edebileceğim yani. :)

Evet... Sıradaki soru lütfen.  

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

aleyküm selam m1gin,

anlaştık o zaman ben buradan da sorarım sorularımı  mesela siz bu şekilde kaç siteye üyesiniz, gelirinizi nasıl etkiliyor? banka hesabıyla ilgili hiçbir sıkıntı yaşadınız mı? filan filan

sanırım şimdilik bunlar 

PTC Siteleri Karşılaştırması
2011/02/23 20:51
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 9,5 (1 oy)

Hmm... Bu sefer de benim açımdan özel olabilecek cevaplar vermek durumunda kalacağım... Tüh! 

Şaka şaka! Buradan sormaya devam edebilirsiniz... 

Şu an itibariyle, bu konunun ilk mesajındaki tabloda yer alan 4 siteye yatırım yapmış bulunmaktayım. 

En çok kazandığım site OnBux oldu. Buraya toplamda 180$ kadar para yatırdım. Şu ana kadar 500$'dan fazla çekim yaptım. Şimdilerde günlük 2-4$ kazanmaya devam ediyorum. Ancak ilk başlardaki yüksek kazanç oranı, şu anda düşmüş gibi. Önceleri %100'den fazla kazanmak mümkün iken, şimdilerde ortalama oran %40 civarlarında. (Mart 2011 itibariyle, bu site ödeme yapmamaya başlamıştır)

vcBux sitesi oldukça yeni bir site. Daha bir önceki gün, 120$ yatırarak terfi ettim ve 100 eleman kiraladım. Şu anda bu sitede toplam 135 adet elemanım var. Ortalamaları gayet yüksek gibi görünüyor. Ancak site pek yeni olduğundan, bu siteye yatırım yapmak biraz risklidir.

Incrasebux eski bir site ancak kullandığı sistem itibariyle biraz problemli. Kiralama ücretleri diğer sitelere göre daha pahalı ve de tıklama başına kazandırdığı değer ("standart" ve "premium" üyelikte) daha düşük. Böyle olunca, ilkin ilgilenmek istememiştim bu site ile. Ancak sitenin üyelerinin genelinin memnuniyetlerini ifade edişleri üzerine, risk almaya ve yatırım yapmaya karar verdim. Burada yaklaşık 1 aydır "Premium" üyeyim. Toplamda 300$ kadar para yatırdım. Ekim devam ediyor... Sanırım 1-2 ay sonra ufak ufak biçmeye başlayabilirim.

Gelelim zurnanın zırt dediği yere; Neobux 'a. :)
Bu işin piri sayılabilecek sitedir. Kendini bulunmaz hint kumaşı zannediyor. Çok zorlu bir site. Benim en büyük hatam, bu siteye yatırım yapmak oldu. Yatırdığım rakamı söylemek istemiyorum. Yakın arkadaşlar bu rakamı duyunca, "sende o kadar para var mıydı?" diyerek şaşkınlıklarını ifade etmekten geri duramadılar; o derece yani. 
Onlara, "para ile imanın kimde olduğu belli olmazmış, derler", demedim.... Zira benimkisi ayrı bir mesele idi; biraz alacak, biraz borç, biraz da birikinti. :P

Lâkin buna rağmen, kazanmak şöyle dursun, günlük 1-2$ zarar ediyorum şimdilerde. Zaten bu sitede tutunmak için çok büyük paralar gerekiyor. Ya da hiç para yatırmadan, standart üye olarak reklamlara tıklayıp direkt kazanılanı çekmek en iyisi. Yine de bu PTC sektörünü tanımak ve kavramak bakımından bu site ile ilgilenmek uygun olur... Terfi etmeden ama. 

Sonuç olarak, 100-150$ kadar yatırımla başlangıç için tavsiye edebileceğim en iyi site ...'tır. Daha çok kazanmayı ve tabi risk almayı sevenler için de vcBux olabilir. 
Bu konuda deneyimi ve aynı zamanda 300-500$ parası bulunanlar için de yukarıdaki sitelere ek olarak Incrasebux olabilir.
 

Geçelim diğer sorunuza...

Banka hesabıyla ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Sanal kredi kartımı kullanarak Alertpay ve Paypal hesaplarımı onayladım ve para transferlerini o sayede yapıyorum.

PTC sitelerinden çekilen paralar, Alertpay veya Paypal gibi -bir anlamda sanal banka denilebilecek- yerlerde duruyor. İstediğiniz zaman da onu kredi kartınıza yahut  banka hesabınıza aktartabiliyorsunuz. Tabi bu gönderimlerin belli bir ücreti oluyor.

Bu arada günler önce Paypal çok kötü yeni bir düzenleme yaptı. Buna göre, Paypal hesabımızda bulunan para Türkiye dışındaki başka yerlere gönderilemez hâle geldi. Bu türlü ödemeler sadece kredi kartı kullanılarak yapılabilir oldu. 

Yani mesela şu anda benim Paypal hesabımda 90$ kadar para var. Ama onu PTC sitelerine yatıramıyorum. Bunun için şunu yapmalıyım; o parayı normal banka hesabıma transfer ettirecek ve daha sonra da kredi kartımı kullanarak ilgili sitelere ödeme yapabileceğim... Tabi her bir aşama için ücret ödendiği için, öncekine oranla 2 kat masraf gidiyor. Önceden, kendi Paypal hesabınızdaki parayı dilediğiniz yere doğrudan yatırabiliyordunuz.

Ama ne güzel ki, Alertpay 'da öyle bir değişiklik yok. Umarım olmaz da. Ancak Alertpay 'in Türkiye bankalarına para göndermediği yönünde bazı şeyler duymuştum. Sadece kredi kartlarına çekilebiliyormuş oradaki para.

Para transferleri noktasındaki en sevimsiz noktalardan bir tanesi de, kur dönüşümü. Benim kredi kartımın kuru TL olduğu ve PTC sitlerine $ olarak ödeme yaptığım için, %2-3 kadar fazladan kur dönüşüm ücreti ödemek zorunda kalıyorum. 

Durum böyle işte... Çok mu ayrıntıya girdim, ne? 
Dilerim yararlı olmuştur...

Bu mesaj, m1gin tarafından, 06.04.2011 23:53:14 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Süper
2011/02/23 21:10
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

evet sizin açınızdan özel olacağı içindi aslında  açıklamalarınız için teşekkür ederim  

nette boşu boşuna acaip zamanım geçiyor en azından bu sitelere üye olursam geri dönüşü başlar

şimdi tek sorun ne banka hesabım var ne de kredi kartım   hangi bankada hesap açtırsam diye düşünüyorum ama soru olarak yöneltmiyorum (e artık yuh dersiniz :D :D)

Başlama İşareti
2011/02/23 21:17
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Şu bankaların tavsiye sistemleri yok mu yahu? 
Olsaydı, en azından size kendi kullandığımı söylerdim... Ama şimdi madem ki onların bana bir yararı yok; o halde ben de onların reklamını yapmayayım. 

Ha şunu da söyleyeyim; illa kendinizin hesabı ya da kredi kartı olmak zorunda değil. Aileden soyadı aynı olan bir kimsenin kredi kartı veya hesabını da kullanmanız mümkündür. 

Ey epsilon,
Başlamak için para yatırarak terfi etmek zorunda değilsiniz. Zaten birçok site, üye olduktan birkaç gün sonra terfi edilebilmesine izin veriyor.

Bu mesaj, m1gin tarafından, 23.02.2011 21:38:53 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yol Arkadaşı
2011/02/24 23:47
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

bugün üç tane siteye üye oldum :)  sanırım sitedeki reklamları tıkladığımızda da size ufak tefek faydası oluyor   evet evet düzenli olarak buradaki reklamları da takip etmek güzel bi fikir

Anti-Teşvik
2011/02/24 23:59
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Şey... www.mbirgin.com 'daki reklamlara tıklamaktan bahsediyorsunuz, değil mi ey epsilon?
Faydası olur tabi... Ama size değil, sadece bana. 

Sadece bana katkısı olduğunu bildiğiniz halde bu sitedeki reklamlara tıklıyorsunuz zaten, öyle mi? Hmm... Eksik olmayınız... 

Ziyaretçileri, sitelere yerleştirilen Google reklamlarına tıklamaya teşvik etmek yasak olduğu için bu yönde bir şey söylemeyeyim... Ancak aynı bilgisayardan çok tıklama yapmak da dikkat çekebiliyor, bunu söyleyeyim bari. Günde bir defa yeter yani. 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

 Merhaba;

Ben neobux'a üye oldum. (16.02.11'de)

bugüne kadar hep tıkladım.

3 sefer eleman kiraladım.toplam 9 elemanım var .

ne gibi tavsiyeleriniz olur.

yoluma nasıl devam etmeliyim.

 

Neobux Değerlendirmesi
2011/04/03 1:04
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Merhaba H.SAYGI,

Neobux bu tür sitelerin en güveniliri... Lâkin en zorlusu da, aynı zamanda...
Bu site ile, işin temellerini, işleyişini anlamak adına ilgilenmek uygun olabilir.

Bir kez daha vurgulamalıyım ki; Neobux büyük yatırımcılara hitap ediyor ve büyük paralar yatırılmadıkça elle tutulur kazançlar beklemek oldukça güç.
Zaten yakın zamanda yaptıkları değişikliklerle buna bir kez daha vurgu yapmış oldular.

Ama yine de  yakın zamanda yapılan değişikliklerin yansıması tam olarak ortaya çıkmış değildir.
O yüzden, "Golden" üyelik alınması noktasında bir süre daha beklemek uygun olur sanırım.

Ayrıca, Neobux Türkçe Forumunu takip ederek, diğer üyelerin durumları hakkında daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Diğer taraftan, yeni ve şimdilerdeki performansı yüksek bir site olan .... önerebilirim.
Ancak unutmayınız ki, bu siteler bir süre sonra ödeme yapmamaya başlayabiliyorlar. 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 03.04.2011 05:48:04 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

Cevap için teşekkür ederim. Birkaç siteyi birden mi takip etmeliyiz.Yoksa bir yerde ufak olsun temiz olsun hesabıyla devam etsek olmaz mı?

Risk Oranı
2011/04/03 20:27
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

İmkân varsa, güvenilir, sağlam bir yere ciddi bir yatırım yapılarak orada devam edilebilir. 

Bununla beraber, yeni çıkan ve en azından birkaç ay süreyle devam edebileceği izlenimi uyandıran sitelere de küçük çaplı yatırım yapılabilir. Zira böyle siteler ilk zamanlarda dikkat çekmek için, oldukça yüksek bir performasa sahip oluyorlar. 

Tercih size kalmış tabi. 

Aklıma gelmişken şunu da belirteyim. Diyelim bir siteye yatırım yaptınız ve bir süre sonra söz konusu site ödeme yapmamaya başlar yahut ortalıktan kaybolursa, yatırım yaptığınız andan itibaren 45 gün içerisinde para iadesi için Paypal'a şikayette bulunabiliyorsunuz. Süresini tam olarak bilmemekle birlikte, Alertpay'da da benzer bir durumun varlığını duymuştum.

Hâl böyle olunca, yeni yeni sitelerde yatırım yaparken, yatırılan miktarın bir-iki ay içerisinde çıkarılabilip çıkarılamayacağı hesabının yapılması ve ona göre girişimde bulunulması uygun olur. 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Selam :)
2011/04/11 0:30
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

selamlar;

bende ptc konusunda yeni biriyim. sayfadaki tüm bilgileri ve yorumları okudum. videonnuzuda izledim ve beğendim. teşekkürler. gerçekten bilgilendirici. :) bende kendi bilgilerimi paylaşıp sizlerinde fikirlerini alarak daha iyi kazançlar elde etmeyi umuyorum.

neobux ta 5$ lık bir yatırım yapıp 25 ref. alarak başladım. (2nisanda hesap açtım. şu an için toplam avg güzel.)

onbux a yatırım yapmadım ama 10 gün boyunca sürekli sayfa yenileiy tık yaparak yaklaşık 350 tık yaptım ve bugün 2$ para kazandım. (alertpay e ödemem anında geldi. ama paypal ödemeleri sitede kapalı ve bu sitenin yakında kapanacağı söyleniyor. bu yüzden yatırım yapmayacağım. ama bir kaç dolar daha kazanmaya çalışacağım. :)

inceasebux a 1 aydır üyeyim. 3 ref. im var ve reflerin avg oranları gerçekten iyi.  3 gün önce üyeliğimi verified(yıllık 3.50$) yaptım. çünkü sizinde belirttiğiniz gibi standart üye olma ödemede çok sorun oluşturuyormuş.

vcbux a yeni üye oldum. yatırım yapmadım. ama orayada küçük bi miktar yatırım yapmayı düşünüyorum.

benim de bir kaç sorum var. m1gin bilgili ve tecrübeli olduğunuz açıklamalarınızla gerçekten çok açık. bu yüzden fikrinize değer veriyorum. tabi diğer arkadaşlarda yorum yaparlarsa memnun olurum. :)

ilk sorum:

yukarıda belirttiğim gibi neobux a 5$ lik bir yatırım yaptım ve ref. alarak başladım. sizce önce ref sayımı 100-150 ye çıkarıp sonra mı gold almalıyım. yoksa şu anda ref.lerin sayısını sabitleyip gold aldıktan sonra ref.lerin sayısını yükseltmek daha mı mantıklı.

2. sorum:

increasebux ta nasıl bi taktık izlemeliyim. orada ref.ler pahalı olduğu için tam olarak karar vermeden yatırım yapmak istemiyorum. :)

3. sorum ise;

vcbux a da küçük miktar (20-30$) yatırım yapsam biraz kar edebilir miyim? yani siteye yaklaşık ne kadar ömür veriyorsunuz? :)

Şimdiden çok teşekkür ederim. Çok uzattım kusura bakmayın.

PTC Sitelerindeki Son Durumlar
2011/04/11 1:32
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Hoş geldiniz m.akif, bu konudaki videoyu ve değerlendirmeleri beğendiğinize sevindim.

İlk sorunuza cevap olarak; Neobux 'ta en son kademeye kadar yükselmiş biri olarak, "Golden" üyeliğe terfi etmenizi ve yatırım yapmanızı önermemekteyim... Zira ne hikmetse, terfi edildikten bir süre sonra ortalamalar yavaş yavaş düşmeye başlıyorlar.

Diğer yandan, Neobux 'a ciddi anlamda büyük yatırımlar (4-5 bin dolar) yapılmadıkça kâr etmek oldukça güçtür.
Ama yine de Neobux, PTC sistemlerinin öncüsü ve en sağlamı olduğu için, bu sistemleri tanımak adına site ile ilgilenmek uygun olabilir. 

İkinci sorunuza cevap...

Incrasebux'ta terfi eden üyeler genellikle memnun durumdalar... Lâkin burada ilerlemek zaman almaktadır. Söz gelimi ben, yaklaşık 3 ay önce "Premium" üyelik aldım ve şu ana kadar hep yatırım yaptım ve şu anda 850 kadar elemana sahibim... Cebimden çıkan toplam para 400$ kadardır...
Öyle görünüyor ki, birkaç hafta sonra ufak ufak para çekimlerine başlayabileceğim. Benim sahip olduğum şartlarda, aylık kârın 80-90$ dolaylarında olması bekleniyor.

Üçüncü sorunuza cevap...

vcBux son günlerde sorun çıkarmaya başlamıştır. Buraya yatırım için artık geç olduğunu düşünüyorum.

OnBux'taki durumu zaten biliyorsunuz. Oraya da yatırım yapmaktan uzak durmak uygun olur.

Şu an için oldukça yeni sayılabilecek jjBux sitesi hayatına başlamıştır. Muhtemelen 2-3 ay ayakta kalır. :)

Ek olarak, yeni, güvenilirliğinden emin olunamayan yerlere Paypal ile yatırım yapmak, Alertpay'a oranla daha avantajlı gibi görünmektedir. Zira Paypal'da itiraz süresi 45 gün iken, Alertpay 'da 30 gündür.

Bu değerlendirmelerimin işinize yaraması umuduyla.... :)

Bu mesaj, m1gin tarafından, 11.04.2011 01:37:06 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

Bu kadar hızlı yanıtınız için teşekkürler. verdiğiniz bilgiler kafamda yatırım düşüncelerinin netleşmesinde çok yardımcı oldu.

neobux ta sadece ref alarak devam edeceğim.

vcbux a şimdilik yatırım yapmayacağım. ne kazanırsam çekerim. Allah  bereket versin derim. :)

jjbux a sizin referansınız ile üye oldum. biraz zaman geçip tıklamaya devam ettikten sonra ne yapmam gerektiğine karar veriym.

durumla ilgili gelişmeleri sizlerlede paylaşmaya devam ederim. :)

deneyimlerinize göre iyi kazanç sağlanacağını düşündüğünüz PTC sitelerini paylaşmaya devam ederseniz ben de referanslarınızla üye olabilirim. hep birlikte kazanç sağlarız. :)

sağlıcakla kalın.

Yanıt: Reklamlarla Para Kazanmak
2012/03/01 13:37
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

selamlar birgin,neobux hakkinda yayinladigin video cok aciklayiciydi ama benim bir sorum olacak,ben yeni üyeyim neobux sitesinde ve micro sunum aldim ama nasil kullanicam 5 dolara aldim,bosunami aldim yoksa bir ise yarayacakmi  yani aldigim micro sunumu nasil kullanacam beni aydinlatirsan cok sevinirim.cevabini bekliyorum saygilar...

Reklam Yayını
2012/03/01 16:31
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Merhaba adnan,

Anladığım kadarıyla 5$ karşılığnda Neobux sitesinden reklam yayınlama hakkı satın almışsınız. 
Ziyaretçi almak istediğiniz siteyi de ekleyip, satın aldığınız kredileri ona eklerseniz, Neobux üyeleri sitenizi ziyaret etmeye başlarlar.

Daha fazla bilgi için sitenin forumundaki şu konuya bakabilirsiniz: Reklam yayınlama

Kolaylıklar...

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: Micro Reklam Yayinlama
2012/03/01 19:58
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

cevabiniz icin tesekkürler birgin,ama satin aldigim reklami nasil yayinlayacagim bunu beceremedim ben adim adim anlatabilirmisiniz bana.yani 5dolara micro satin aldim ama nasil yapacagimi bilemedim önerdiginiz forumlardada okudum detayli yazmiyor bana detayli anlatirsaniz sevinirim zaten birdaha satin almicam reklam anlasilan :((

Tarif
2012/03/01 21:35
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Tekrar merhaba adnan,

Doğrusunu isterseniz, ben Neobux 'ta hiç reklam vermediğim sizi adım adım yönlendiremeyeceğim. Bunu yapabilmem için, en azından kendim de 5$'a kıymam gerek sanırım. 

Ama sitenin forumunda bu hususu sorarsanız, tecrübeli kimseler size daha fazla yardımcı olabilirler. Sitenin forumunda yaptığım aramada bulduğum şu sonuç sanki yol gösterici gibi geldi bana: Reklam ekleme

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: Reklamlarla Para Kazanmak
2012/03/01 23:13
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

birgin öncelikle sorulari hemen yanitladigin icin tesekkürler.zaten senin reklam vermedigini bilseydim ben hic vermezdim eminimki faydali birsey olsa sen verirdin:))neyse yapacak birsey yok artik vermis oldum bir kereye mahsus sanirsam cözemicem bu reklam isini parada kazanamicam,en iyisi ben normal tiklamalar ve belki sonra gold üyeligine yükseltirim anlamadigin islere girmemek lazimmis demekki sagol verdigin bilgiler icin tekrar gercekten cok bilgilisin sana danisacagim ayri konular var nerden ulasabilirim birgin dostum....

Alternatif Para Kazanma Yöntemi
2012/03/02 0:03
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Rica ederim adnan, yeni şeyler denemek iyidir aslında; ama tabiki temkinli olmak ve gerekli ön bilgiyi edinmek kaydıyla. ;)
Satın almış olduğunuz kredi hesabınızda durabilir, acelesi yok, daha sonra da kullanabilirsiniz.

Bazen günlerce ilgilenemesem dahi, bana en kolay ulaşım aracı bu sitedir. :)
Sorularınızı sitedeki yakın bulunan konulara yazabilirsiniz. Elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım. 

Bu arada, birkaç gün süreyle ortalarda görünmeyebilirim. Yarın için bir şehir dışı programı çıktı da. 

Ha sahi! Reklam tıklamalarıyla ilgilendiğinize göre, size başka bir yöntem önereyim. Yakın zamanda devreye soktuğumuz izlence projemize orijinal videolar ve onlara dair değerli bilgiler ekleyerek para kazanmanız mümkün. Kriterlere uyan her bir video başına 1 ila 10 cent  (0.01 - 0.1$) arasında para kazanılabilmektedir. 

Daha çok bilgi edinmek isterseniz şu konuyu inceleyebilirsiniz: izlence Projesi 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 02.03.2012 02:06:55 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Tesekkür
2012/03/02 5:26
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

sagol birgin tekrar dediklerin cok dogru dursun bir kösede lazim olur belki:)ayrica yeni actigin IZLENCE adli  site hayirli olsun hemen simdi üye oluyorum.elimden gelenide yapacagim beraberce yükseliriz ins;)) 

01
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: refrefsuvarisi, vizyon58, Gakk, busbus, siyamiaytar,
Son Oturumlar: