Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 81203
Yanıt: Dua
2012/08/14 23:35
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 6,5 (1 oy)

 Bu dua'yı çok önceden radyoda ezan okunduktan sonra yapılırken dinlemiştim ve o günden sonra aynı saatte bir çok kez dinledim ve benim demek istediklerimi ifade eden güzel bir duaydı...Daha sonra Sinan Yağmur'un -"Veysel Karani" adlı bir kitabı çıkmıştı. O'nun bütün eserlerini zevkle okuduğum için onu da hemen alıp okudum bu olay 2 -3 ay evvel oluyor ve o kitapta kitaba serpiştirilmiş şekilde bu duaya rastladım ve hemen altını çizdim ve onu sizinle paylaşmak isterim Kadir Gecesini hürmetine:)::::

           "Ey Rabbim! Ey nur, ey Kuddüs!Ey ilklerin ilki ve sonların sonu! Rabbim, iman perdeimi yırtan günahlarımı affet.Senden başka günahlarımı bağışlayacak, suçlarımı örtecek kimse yok.Bütün bunlara rağmen beni unutmadığından ve bana lütfettiğinden dolayı, kalbim sana kavuşma arzusuyla yanıyor.Rabbim biliyorum ki sen benim dostumsun.Her kötülüğümü örtensin.Rabbim görüyorsun ki zincirlerim beni çökertti.Dünya beni aldattı.Gururum ve kayıtsızlığım kalbimi katılaştırdı.Rabbim biliyorum ki sen benim dostumsun.Affet beni ey Rabbim!

              Gözyaşlarımla çağırıyorum seni ey müminlerin dostu.Senin kapına geldim ey talibim,ey tabibim.Feryat edenlerin feryadı gibi kapında feryat ederim.Kaybedenlerin ağlaması gibi ağlarım.Neredesin?çağırıyorum seni ey müminlerin dostu.Ümitsizlerin ümidi.Güçsüzlerin dayanağı.Görüyorum ki bu kalp senden ayrılmanın acısını duyuyor.Bu dil seni arıyor ve ağlıyor.Farz edeyim ki senin ateşine dayandı.Her acıya göğüs gerdi.Ama senin rahmetinden bir an bile uzak kalmaya dayanamam biliyorsun...

            Kulluğa özlemle yüklü secdeler nasip et Rabbim.Ey ilahi! Niyazındayım.Hasretindeyim.Aşkındayım.Kapına geldim.Sana sığındım.Habibullah'ın hatırına istiğfarımı kabul eyle!

          Ey ağlayanların sevgilisi! Seni vücudumun tüm zerreleriyle çağırıyorum.Rahmetine ümitle koşuyorum.Ruhumda senin izlerin varken beni nasıl ateşe atabilirsin? Hayır sen bunları yapmazsın .Ben senin keremini biliyorum.Senin isimlerin mukaddestir.Sen insanlara kendini tanıttın.Rahmetinle kalpleri okşadın.Rahmetini benden esirgeme ey Rabbim! Bil ki sana muhtacım!

       Ey herşeyin gerçek sahibi ve mabudu olan Allah'ım! Sendden yine sana sığınıyor en güzel isimlerinin hakkı için senden yardım istiyor, sana yalvarıyorum! Gizlice yaptığım günahlar senin ilmindedir.Beni gizli günahlarımın ağırlığından kurtar.Sen herşeye şahitsin.Günahlarımı rahmetinle gizledin biliyorum.Rabbim sen her günahı bağışlayan ve her hatayı örtensin.Sen benim fakirliğimden ve güçsüzlüğümden haberdarsın.Ört günahlarımı tıpkı Habibullah'ın Hira'dan döndüğünde üstüne serdiğin nur yorganı misali üzerimizi ört Rabbim!

      Ya ilahi! Biliyorsun ki ben sana muhtacım.Bilmiyorum sana neleri şikayet edeyim? Zorlukları mı? İnsanları mı? Üzerime gelen günah ve belalarımı? Beni affet Rabbim.Herşeye sabrettim ama senin ayrılığına sabredemem.Beni hizmetine al.Sana sürekli bir kul olayım.Güvencim, dayanağım, dostum, sevdiğim sensin.Her halimde sana koşarım.Bana kuvvet ver.Kapına gelmeme yardım et.Uğrunda herşeyimi vermem için bana güç ve nur ver.Huzurunda değişmez olayım.Sana koşanlarla birlikte sana koşayım.Seni sevenlerle birlikte seni seveyim.Rahmetinle ve kudretinle koru beni.Hatalarımı affet.Değilmi ki sen kullarına bu hükmü verdin."Bana yönelin benden isteyin kabul edeyim....'dedin, bende yüzümü sana çevirdim.Elimi sana uzattım.Senin kapına geldim.Eğer affedersen bu senin şanındır.Eğer bağışlamazsan hangi kapıya gideyim? Hangi kapı var? Senden başka Rab yok ki onun kapısına gidilsin.Tüm zerrelerimle sana sığınıyorum.Rabbim, rahmetinle,şevkatinle beni kucakla......Amin....Amin.....Amin!"

       Çok güzel ama dimi.:) Müthiş.:)

Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: Gakk, busbus, siyamiaytar, 1234123123123, Siyami,
Son Oturumlar: