Görüntülenme: 29022
Hangisi Desem? Değil...
2013/03/07 0:00
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 7,5 (1 oy)

Yazdım, sildim. Bir daha yazdım, olmadı sildim…

Ve bütün cesaretimi toplayarak yazıyorum; madem ki günlerdir dua üzerine konuşuyoruz, ben de sizlerden dua istiyorum.
Bir yolculuğa hazırlanıyorum.Uzunca bir yolculuk..

Daha önce umreye, yurtdışına ya da Türkiye’nin değişik yerlerine gidenler uğurlandı burdan, hayır dualar edildi. Tüm bunların yanında kendi yolculuğum için dua istemekten utanç duyuyorum aslında..

Çok yakınınızda olup da gidemediğiniz bi yer oldu mu hiç? Bi türlü ulaşamadığınız bi yer, oldu mu? Kaç yıl oldu desem bu sefere niyet edeli. Kaç kez yarı yoldan döndüm.

Yolculuğumu nasıl tanımlamalı bilmem ki… Bir çeşit iç sefer mi demeliyim. Ya da inziva? Kamp?El etek çekmek olabilir mi ya da? Bilmiyorum. Onlar gibi bir şey olmalı.. Tek istediğim ertelediğim birçok şeyi yapmak.. Ve susmak, ruhumu duyabilmek için…

Tek bir içten duadır belki de yolculuğumu tamamlamamı sağlayacak olan…

Selametle kalın.
 

Ne Varsa İçinizde, Susmayın...
2013/03/07 23:53
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 7,7 (2 oy)

Selam, sevgili nefha

"Nasılsınız" diye bir soru sormak geldi içimden.

Bu yazıyı yazarken yanlış da olsa hiç silmeden yazmaya karar verdim. Sizin yazınızdaki kararsızlık bendenize biraz dokunur gibi geldi de, onun için.

Gazanız mübarek olsun!

Siz neden ya da nelerden kaçıyorsunuz acaba? Sevgili mbirgin den ve Sefer Yeşil Bey den öğrendiğime göre insan ne kadar kaçarsa kaçsın kendinden uzaklaşamazmış.

Tek bir içten dua ise istediğiniz, dilerim yolculuğunuzu olması gerektiği gibi tamamlarsınız.Ama bunu yaparken buralardan  uzaklaşmayın olur mu?

Siz de selametle kalın.

 

Böylece Rahata Erdim :)
2013/03/08 1:03
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 7,5 (1 oy)

Sevgili umman size ne kadar teşekkür etsem az, durun şaşırmayın hemen, açıklıyorum:)

Bugün nefha'nın, doğrusu iç burkan mesajini görünce içimden bir şeyler yazmak geldi, geldi gelmesine de bunu nasıl ifade edeceğimi bilemedim lâkin:( Ama işte şimdi sizin mesajı okuyunca hislerimin ifade edilmiş olması biraz rahatlattı beni de! Bilmiyorum neden, en ufak bir hüzünde olsa öyle birini görmeye dayanamıyorum ben ve illa bir şeyler yapmak istiyorum. Nefha'nın uzak kalmak istemesini biraz anlıyor gibiyim ama yine de ...

Böyle bir konu da yazacak o kadar çok şey var ki aslında ama başka bir zaman belki, üzerinde biraz daha düşünüldük sonra.

Nefha bu mesajları görmüyorsa da kendisini düşünüp, andığımızı hissetmiş olmalı ve bence dönmesi de yakın:)) Hatta şimdi kulak çınlamasıyla birlikte bir ha ha ha hapşuuu durumu yaşanmışta olabilir hani:p

 

Gereksizleşen Çıkış
2013/03/08 8:34
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 7,5 (1 oy)

Ha şöyle ey nihavend!
Değerli umman 'ın sıcak mesajının etkisiyle, nihayet doğru adım atıp bu konuya mesajınızı yazdınız da, size çıkışmama hacet bırakmadınız. :)

Aksi halde şunları şunları söyleyecektim... :P
Bana gönderdiğiniz özel mesajdan bir bölüm aktarmak istiyorum: :P

İnzivaya çekilen üyeler için yeni etkinlikler geliştirseniz iyi olur, yoksa fiziksel yalnızlığınıza, manevi yalnızlıklar da eklenir ona göre:p

Bu ifadelerinizle, söz konusu durum karşısında zaten eli kolu bağlı olan beni, telaşlandırdığınızın ve daha bir köşeye sıkıştırdığınızın farkında mısınız? Tırnaklarım uzundur ha, ona göre! 

Benim de sizden farkım yok; dua edebilirim sadece.

Allah sizi özünüzle buluştursun, ey nefha.

 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt:tek Bir İçten Uda
2013/03/08 12:58
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 7,5 (1 oy)

selamunaleykum..

öncelikle bu güzel günümüz cumamız mübarek olsun inşaallah.

şöyle bir bakınayım dedimde neftanın yazdıklarını görünce içim burkuldu hani bir müslüman kardeşin derdi de başka bir müslümanın derdi gibi olur ya öyle birşey sanki hemen kendimede pay çıkardım.demi bazen gitmek istediğin yer çok yakınındadır yanı başındadır ama oraya gitmek çok zordur çok uzakdır.

hemen sevgili neftaya birşeyler yazmak geldi içimden nihavent in söylediği gibi bu konuda aslında çok şey söylenir ama Rabbim bize ne kadar kelam ettirirse artık.sevgili nefta her ne olursa olsun hayat umduğumuzdan daha kısa bazı şeyleri ertelemek için çok geç olabilir özellikle kendi benliğimizle yüzleşmek gibi bi durumsa..sevgili ummanında dediği gibi içinizde ne varsa susmayın ertelemeyin..

bugün cuma bu cumanın yüzü suyu hürmetine tek bir içten dua kimbilir kimin duası kabul olur Allah bilir.Allahım içinizdeki sıkıntıları ferahlığa çıkarsın nefta..inşaallah en kısa zamanda hayırla sonuçlandırsın Rabbim...

yazdığınız msjda bir hüzün var gibi sanki o yazdıklarınızın içinde çok ama çok şeyler gizli Rabbim yar ve yardımcınız olsun...unutmayın Allahın en çok hoşuna giden müminin mümine ettiği duadır..Rabbim diyorki 2 şeyi asla geri çevirmem birincisi eve gelen misafirin ettiği dua..ikinciside mümin bir başka mümine ettiği duasıdır.bunlar Rabbim katında asla geri çevrilmez..duamızdasınız efenim..Allah yar ve yardımcınız olsun dualaşalım inşaallah..

Rabbim isterse herşey çok güzel olur o sadece ol der ol der ol der ve olur...

selametle kalın sizlerde inşaallah

Ağır Valiz
2013/03/08 21:06
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 6,2 (2 oy)

Dualarını esirgemeyenlerden Allah razı olsun… İçinizin burkulduğunu okuyunca benim de içim burkuldu :)

Silip silip yazmam, beni ifade edecek en doğru cümleleri bulmak içindi. Tüm çabama rağmen durumuma dramatik bir hava katmaktan geri duramamışım. Dokunaksız laflar etmeyi ne zaman öğreneceğim ki ben?

Bir şeylerden ya da birilerinden kaçmıyorum. Yalnızca kendime yöneliyorum. Bunu adlandıramıyorum da… ‘İnziva’nın mana derinliği yanında benim yolculuğum çok sığ kalır. Yolculuk diyorum, çünkü varmak istediğim bir yer var..

Bir yerde okumuştum; kişinin yeni bir davranışı kazanma süresinin en az üç hafta olduğundan bahsediyordu. Ve ekliyordu: “Hz Musa da Tur Dağı’nda 40 gün kalmıştır. Bir değişim ve dönüşüm, yeniyi kabul etme sayısıdır 40.”

Sabırla tamamlamam gereken asgari 40 günüm var. Ya bir arpa boyu yol alamazsam? Üzerine bir 40 daha eklemeye hazırım.. Ne kadar sürer bilmiyorum. Şimdi başaramazsam bir daha hiç başaramayacağımı hissediyorum. Her erteleyişimde üzerime bir gaflet uykusu çöküyor. Bi gün uyumaktan korkuyorum..

Yolculuğum pazar günü başlıyor inşallah. Sabır gerekli bana, bir de dua..

Allah’a emanet olun, görüşmek ümidiyle…
 

Bu mesaj, nefha tarafından, 08.03.2013 21:17:06 itibariyle düzenlenmiştir.
Suskun Kaplumbağa
2013/03/08 23:16
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Sevgili nefha'nın yazısı kaplumbağa gibi başımı kabuğumdan uzatmama vesile oldu. Bu kaplumbağa kelimesi de bana sağır kaplumbağayı hatırlattı ama bunun konumuzla hiç ilgisi yok :)

Ayrıca m1gin'in özel mesajdan alıntıladığı cümle konusunda da nefha'ya katılıyorum fazlasıyla, zira bende uzun zamandır asosyal bir hâl aldım, bundan ziyadesiyle rahatsız olsamda.

Dualar müşterek Rabbimin izniyle ve hepimizin duaya ihtiyacı var. İnşallah herkesin gönlündekini hayırlı eylesin Allah'ım ve hayırlı olanı da gönlümüze sevdirsin.

Bu arada sesim soluğum çıkmasa da her dem en sevdiğim ziyaretgâhım burası.

Üç beş dakikadır düşünüyorum yazacak başka birşey gelmedi aklıma...

Hoşça bakın zâtınıza..

Puff!
2013/05/20 17:03
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Günlerdir taşınma derdindeyim...
Beklenmeyen durumlar da söz konusu... Misal telefon şebekesi bulunmadığı gerekçesiyle; ttnet'ten, internetimi yeni eve taşıyamayacaklarını söylediler. Günlerdir çözüm arayışı içerisindeyim.

Geçim kaynağı internet olan ben, o olmadan yaşayabilir miyim acep? Çok kan kaybederdim sanki. :P

Aha da buyurun... Siteyle ilgilenmeyeli kaç gün oldu ki istifalar hemen başladı yahu? :P,

Mümkün olduğunca siteyi takip etmeye devam edeceğini bildiren bir not bırakan nefha üyeliğini iptal edivermiş.
Yoksa hazır ben ortalarda yokken, kaşla göz arasında sıvışma fırsatını mı kaçırmak istemedi, nedir? :)

Gerekçeyi bileydik iyiydi. Bilen üyeler bana açıklama yapabilir mi? :)

Daha evvel valizinin ağır olduğundan bahsetmişti... Onu kaldırmanın bir yolunu bulmuş olmalı... 

Yolculuğu bereketli olsun...

Bu mesaj, m1gin tarafından, 28.05.2013 18:56:15 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Zorunlu İniş :)
2013/05/30 0:59
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

"Yolculuğu bereketli olsun" öyle mi? Yahu nefha zaten bu kadar hassas bir ruh taşırken bir de böyle denir mi?:) İnsan geri dönmesi için biraz dil dökmez mi, yarın biz de gitsek demek sonumuz bu ha!:) Arkadaşlar bunun için yeni bir ayaklanma talep ediyorum acilen isyan çıkarmamız lazım, hazır en zayıf anında ve elinde silah falan yokken ele geçirmeliyiz bu uzay gemisini:))

Dilerim nefha bu yazdığınızı görmemiş olur, dönmeye niyeti vardıysa da vazgeçmesin sonra:) Kendi adıma çok üzüldüm gidişine, daha yeni yeni insan içine karışıyordum zaten:) ve hayatımda yazmadığım kadar forum mesajı yazdım düşünün ama varlığından mutluluk duyduğum ve duygusunu, düşüncesini oldukça güzel ifade eden, iç görüş yetisine hayran olduğum bir insan, elimizden geldiğince güzel kılmaya çalıştığımız bu ortamı bırakıp gidiyor:((  

Sebep her ne olursa olsun, en azından bizleri düşünüp aldığı karardan vazgeçerse çok mutlu oluruz.

Size gelince:) Kimlerin ahını aldınız acep?:p En çokta abheri üzülmüştür gibi geliyor bana hem baksanıza ne kadar müteessir oldu ise sesi de çıkmıyor:p

Bu arada varlığından yeni haberdar olduğum paylaşımları dikkat çekici üyeler var ama kıymetimiz yok efendim, hem olmaz ki evropalarda olsa ne vaadlerde bulunurlar gitmeyelim, yazalım, çizelim diye kim bilir ah ah!!! :))

 Zorunlu iniş gibi, zorunlu inziva maceralarınızı bekliyoruz bakalım:))

Bu mesaj, nihavend tarafından, 30.05.2013 01:34:37 itibariyle düzenlenmiştir.
Saptırı
2013/06/10 1:21
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

 Aferin size ey nihavend! Saptırın saptırın! :)

Yahu nefha 'nın kendisi değil mi, arayış halinde olduğunu ve yolculuklara koyulduğunu ifade eden? 

Hâl böyleyken; nefha 'nın aramızdan ayrılışı üzerine söylediğim "yolculuğu bereketli olsun..." şeklindeki ifadelerim bir dua hükmünde değil midir? 

Yarın siz gitseniz, ardınızdan hayır duaları mı ederim, yoksa dans mı ederim bilemiyorum. Şu an için bunu kestirmek zor; vakti gelince görürüz artık. :P
Hazır ülke dışına çıkış engeliniz bulunuyorken, üzerinize yürüyüp ortamı size dar edeyim mi şimdi? 

Bak ya! Bir de ahaliyi ayaklanmaya çağırıyorsunuz demek... 
Taksim gezi parkı ayaklanmasının başını çekenler gibi, siz de dikkate alınmamışsınız; oh olsun! 
Bu vesileyle ferasetli üyelerimize teşekkürü bir borç biliyorum: İyi ki varsınız! 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: Gakk, busbus, siyamiaytar, 1234123123123, Siyami,
Son Oturumlar: