Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 8521
Web Sitelerindeki Reklamları Engelleme
2015/06/24 2:56 - Güncelleme: 2015/06/24 4:28
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Merhabalar mbirgin.com sitesi dostları;

Öncelik olarak dünyanın kapitalist sistem üzerine kurulu olduğunu unutmayalım :) Esasen web yayıncıları için reklam en büyük gelir kaynağıdır. Reklam engellemeyi pek tasvip etmiyorum ancak suyunu çıkaran sitelerde reklamları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. 


Diğer yandan dowload tarzı sitelerde çokca gördüğünüz (bizde yok onuda belirteyim) yada hiç dikkat etmediğiniz "indir" butonuna benzeyen reklamlar ise tam bir felaket. Portalsepetleri, v9'lar, homepageler. Diğer bir deyişle virüs şeklinde bilgisayarınıza sızan, olduk olmadık yerde reklam çıkaran, ana sayfanızı kitleyen reklamlar. Aslında buna reklam demek tam olarak doğru değil. Adını siz koyun.

Mesala mbirgin.com sitesinde reklam öğesi bulunmamaktadır. Olurda sitemizde saçma, sapan reklamlar görüyorsanız muhtemelen bir üst satırda söz ettiğim reklamlardan biri bilgisayarınıza bulaşmıştır. Günümüzün en tehlikeli virüsleri bu reklam virüsleridir. En basit örneği ile google da portalsepeti nasıl kaldırılır araması yapınız :) ayrıca merak edip bu gibi şeyleri kurmayınız. Fazla merak iyi değildir.

Baktığım zaman uzun bir yazı olacak gibi. Diliyorum sıkılmazsınız. Esasen uzun zamandır yazmak istiyordum ancak özel işler, hayat derken eskisi gibi yazmak pek nasip olmuyor. 

Yazıyorum zira insanımızın bu konuda bilinçlenmesini, gelen maillerde okuduklarımı bir nebze olsun dillendirmek istiyorum. Mesala v9 belasını tamindir musallat etti desem ? homepage sitesi yine bu arkadaşlara ait desem ? 

Adımız çıkmış 9'a inmez 8'e. Bu zamana kadar kimsenin ana sayfası ile oynamadık, bu tip reklamları sitemize sokmadık. Efenim neymiş crackli, keygenli şeyler veriyor, full program paylaşımları yapmıyormuşuz!. Crackten, keygenden zarar gelmez ki bu gibi program paylaşımlarınıda yapmıyoruz.Mesele günümüz reklamları. 


Öncelik olarak dikkat edilmesi gereken hususlar
1 - Güncel tarayıcı kullanmaya özen gösteriyoruz. Chrome olur, opera olur, mozilla olur vs. 
2 - Güncel antivirüs kullanmaya özen gösteriyoruz. Ücretli yada ücretsiz hiç önemli değil. üç aşşa beş yukarı hepsi aynı işi görüyor.
3 - Ota, pota tıklamıyoruz :)

Web sitelerinde yer alan bir reklam banner lerine türlü şekillerde rastlanılmaktadır. Bu reklamların genel özelliği .exe türünde olmasıdır. içinden ne çıkacağı coca cola sırrı gibidir. Web sitelerinde özellikle indirme sitelerinde bu tür reklam ve bannerlara dikkat ediyoruz. bc.vc, adf.ly gibi reklam yönlendirmeleri, linkleri görmek için takla atmak vs. saçma sapan işler bize göre değildir. Tıklarsınız indirme sayfasına gidersiniz.

Yazma amacım dediğim gibi bilgisayarınızda reklam içeren bir virüs varsa girdiğiniz her sitede alakasız reklamlar çıkabilmektedir. O sitede reklam olmasa dahi.

Şimdi gelelim reklam engellemeye. 2 tane eklenti önerisinde bulunuyor olucam. Bu eklentiler oldukça popülerdir, kullanımı son derece basittir.
1 - Mozilla için Adblock Edge. Mozilla tarayıcısını kullanıyorsanız eklenti sayfasını ziyaret etmek için aşağıdaki linke tıklayarak

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/adblock-edge/

 Gelen sayfada Add to Firefox adlı butona basın ve kurulumu yapın. Reklamlar uçtu gitti.

2 - Google chrome, yandex, opera, mozilla, internet explorer vb. tarayıcılar içinse Adblock Plus . Bu eklentinin web sitesini ziyaret etmek için aşağıdaki linke tıklayarak

https://adblockplus.org/

 Açılan sayfada install for xxxx tarayıcı adı yazar ona tıklayınız. Kurulum işlemi başlayacaktır.

Velhasıl bu şekilde reklamların önüne geçebilirsiniz.Son olarak özellikle ücretsiz program kurarken ileri, ileri demeden önce neleri kabul ediyorsunuz onada göz atmayı ihmal etmeyin. Zira ücretsiz programlar içerisinde farklı farklı arama sağlayıcıları, işe yaramayacak antin, kuntin şeyler gelebiliyor. 

Bir başka yazıda görüşmek üzere...

 

EmirKaan & ElaSuna
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: melis, Gundzilla, Ebenin, guest3, guest2,
Son Oturumlar: