Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 107583
Eskimeyenler..
2012/10/20 0:01
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 7,7 (2 oy)

Sevgili asmer'in sesi beni yıllar öncesine götürdü..

Çocukluğumda sık sık bozulan bi televizyonumuz vardı :) Öyle ki; üç ay çalışır durumda kalınca dördüncü aya muhakkak bozulması icap ederdi. O zamanlar neden yeni bir televizyon almadığımızı sorgular ve üzülürdüm..

Yıllar sonra farkettim ki bu eksiklik bana bazı güzel şeyleri kazandırmıştı. Televizyonumuzun tamirde olduğu zamanlarda, sınıf kitaplığından özenle seçtiğim hikaye kitaplarını okuyordum. Dahası bunu kendimce eğlenceli hale getirmiştim. Bir kitaba başlayınca hikayenin kahramanlarını hızla analiz eder, bunlardan kendime en yakın bulduğumun rolünü üstlenirdim.. ve başlardı kafamdaki sinema filmi :) Hikayedeki evleri dolaşır, eşyalarını yerleştirir, kahramanları dilediğimce giydirirdim. Kısacası hikayeyi gözümde canlandırmaktan öte yaşıyor gibiydim.. Bu sebeple olsa gerek ilkokul döneminde okuduğum hikayeleri hala hatırlarım :)

Televizyonsuz günlerimi renklendiren bir diğer eğlencem vardı ki onu heyecanla beklerdim. TRT Radyosu'nun 1. kanalında hafta içi hergün saat 17:00 'de "Çocuk Bahçesi" isimli bir program başlardı. Haftanın şarkısından sonra radyo tiyatrosu başlardı. Seslendirme yapan çocukların görüntüsünü zihnimde canlandırmaya çalışırdım. Kafama o mekanı ve oyuncuları öyle güzel yerleştirirdim ki radyo dinlemekten çok, film izler gibi olurdum.(Bunu başarabilmemde seslendirenlerin de yeteneğini gözardı etmemek lazım) 

İşte sevgili asmer'in sesi bana o programın sunucusunu hatırlattı.. Seslendirdiği güzel hikayeyi huzurla dinledim ve yine zihnimin ekranına bir film yansıdı..Öyle içten okumuş ki minik karıncanın ezildiğini okuduğu anda çığlık atasım geldi :) Emeğine ve sesine sağlık..

vee sevgili abheri,

yorumlarınızdaki duru, yalın ve sakin kelimelerinizin sesli halini de duymuş olduğum için mutluyum :) Sizin ve asmer'in yeni seslendirmelerini bekliyoruz. Keyifle dinleneceğinizden emin olabilirsiniz..

Bu arada m1gin'in "Devasa Kulaklığı"na epeyce güldüm :) Beni güldüren m1gin'in doğal anlatımımıydı yoksa gözümde canlanan görüntüsümüydü emin olamadım :) 

Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: ZyntS, kapadokyatur, hyigit, doga.34, toprak.34,
Son Oturumlar: