Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 62173

Dr. Asuman Akgün hocamız, okuyucu kitlesini 'naif ve duyarlı' olarak nitelediğine göre az ya da çok takip ediyor Ve ya mbirgin tarafından bilgilendiriliyor olabilir.

Yazışmalar eğlendirici ve öğretiici. Derin dalışlar, yüksek atlamalar, keskin virajlardan uzak, tatlı bir seyir hali gibi.Hoş bir muhabbet havası var. O derece ki, akışı bozmamak için müdahil olmaya kıyamamış ve günler öncesinde cevaplanması gereken soruları yanıtsız bırakmıştım.

Bu arada hocamızın önerdiği parmak ayırma egzersizlerini yıllardır yapar dururdum. Böyle bir işe yarayacağını 40 yıl düşünsem çözemezdim. En zor kısmı 1,2,3 ve 4. parmak bitişik iken 2 ile 3'ün arasını ayırmaya çalışma.

'Keçi olmak' ile 'koyun olmak' arasındaki farkı ne de güzel açıklamış.Hiç böyle düşünmemiştim.

Hocamızın sunum konusu çok ilgi çekici duruyor. 15 dk da özetleyebilme bir beceri işi iken sunumun gerçekleşmemesi bir haksızlık gibi duruyor. Kendisininde dediği gibi 'vardır bunda da bir hayır' .

Hocamızın çaldığı müzik aletlerine bakınca 'tek başına bir orkestra gibi' demek yerinde olacaktır.

Ve dikkatimi çeken bir/ iki sözü;

'Ben yaşamım boyunca bir sürü ders çıkartırım kendime. Bunlardan bir tanesi de; "insan ne yaparsa yapsın, iyi de yapsa kötü de yapsa, daima kendine yapar".

'Ben hobilerimle boş zamanlarımda vakit doldurmak için uğraşmam, hobilerimle uğraşabilmek için özel olarak vakit ayırırım'

"Hocalarımın bende emeği var, benim de gençlerde emeğim olmalı, fazla malım mülküm olmadığına göre, ben de bilgimin zekatını vermeliyim'.

Sevgili mbirgin,

 

Siz bu işi gerçekten dert edinmiş görünüyorsunuz.

Parmak uçlarınızda nasır mı oluşturmaya çalışıyorsunuz? Ayaklarda oluşan nasırın, ayağı sıkıştıran ayakkabıya kaşı derinin bir tür tepkisi olduğunu biliyoruz. Ancak parmak ucunda nasıl olabilir ki?

Tırnakların kırılmaması için kolay ve doğal bir yöntem işitmiştim. Şöyle ki; ılık ve tuzlu suda parmaklar/ tırnaklar bir süre bekletildikten sonra kurulanıp zeytinyağı ile ovalanırsa güçlenirler (miş).

Yaraların/tahrişlerin iyileşmesi için; birazcık tehlikeli olsada yan etkisiz/ doğal bir yöntemi de paylaşayım. Bir Belgeselde, dağ ayısının yavrusunun bedenindeki yarayı yalayarak iyileştirdiğini izlemiştim. Eğer yakınlarda bir hayvanat bahçesi ve bünyesinde dağ ayısı var ise... neden denemeyesiniz ki?

Elinizde gitar ve başınızda şapka ile PEPE'ye benzediğinizi daha önce söyleyen olmuşmuydu? Yalnız bilesiniz ki Pepe gitar konusunda çok maharetli. Hem çalıyor hem söylüyor.Üstelik bir de bu halde havaya zıplayıp ters takla atıyor. Bir yıl sonrasında sizde de böylesi bir performans görebilecekmiyiz?

Son olarak başarılar diliyorum. Zaten ardınızda Dr. Asuman Akgün gibi bir destekçiniz olduğu sürece sırtınız yere gelmez, siz bu işi başarırsınız inşaallah.Meraklı okuyucu ve bekleyici kitlesi olarak bizler, bundan sonra ne söylesek 'beyaz gürültü' olacaktır.

Hayırlı geceler...

Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: Martina, Alevko, 60_ahmet_60, selmi, androiduygulamaapk,
Son Oturumlar: