Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 50850
Rol Yapan Ben
2012/05/25 16:19
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Ey umman, biz "kötü siz"den çok, "şaşkın siz"i merak ediyorduk yahu! :)
(Bu ifadelere yabancı olanlar, ön bilgi edinmek isterlerse Enlem ve Boylam 8 (Nisan 2009) bölümüne ve umman'ın yorumlarına müracaat edebilirler.)

Şu dolunay olayını anladığımdan emin değilim... Daha açıkçası anlamadım. :P

Aklınızdan geçen şey, benim icra edeceğim bir eseri dinlemek mi yoksa? 
İzlediğim video derslerde, düzenli bir çalışma ile bir sene sonrası için o aşamaya gelinebileceği söyleniyor... Takipte kalırsanız neden olmasın? ;)

Ney ile olan fotoğrafımın perde arkası daha önce de sorulmuştu. 
Önceki cevap için: Neyleyim Ben?
Yeni cevap için okumaya devam ediniz... :)

Çok "ben"li bir kimse olduğumu biliyorsunuz... Ara ara "rol yapan ben" sahneye çıksın ki, yeteneği körelmesin yani. :)
Mesela birkaç ay  kadar evvel, gitara olan ilgim ufaktan ufaktan depreşmekteyken, bir ajansta gördüğüm gitarlara biraz yakından bakmaya yeltenmiştim. Meğersem o sırada yönetmen olan bir arkadaş da beni gözlemekteymiş...
Ve "rol yapan ben"den birkaç poz vermemi istemişti. Tabi gitarı nasıl tutmam gerektiğini de göstermek durumunda kalmıştı. 
Çekimi gerçekleştiren Fatih İşçi Bey'e teşekkür ederek, o karelerden iki tanesini ekleyeyim:
 

 

Nasıl yani? Uzamış tırnaklar ağırlık mı yapar ki, ey umman? Benimkiler ince duruyor sanki... Hasan Cihat Örter gibi ben de tırnak sertleştiricisi mi kullanmalı mıyım acaba? Belki o zaman kayda değer bir ağırlıkları olur. :)
Henüz onlara alışamayan ben, artık uzun tırnaklara sahip bulunduğumu bir yerlere temas etmeleri halinde hatırlıyorum. Özellikle klavye ile yazı yazarken, kaşınırken filan... :P

Diğer sorularınıza, Dr. Asuman Akgün'e yazmış olduğum ve aşağıya eklediğim e-mailde kısmen cevap bulabilirsiniz. :)

Ezin beni Hocam, ezin! :P

Yahu daha geçen seneye kadar sadece tambur ile ilgilenmiyor muydunuz siz? Ne ara onca enstrüman elinizden geçti? Doğrusu maşallah...
Ben gitarı elime alınca, en azından görüntü olarak sizin yanınızda durabileceğimi aklımdan geçirmiştim. :P
Yani onca enstrümanı çalan bir kimsenin yerinde olaydım, ben mbirgin'i hatırlamak istemezdim hani. Erdemli insansınız, vesselam... ;)

Ama Hocam! Yazık değil mi bana ya! Şu anda takip ettiğim gitar derslerinde yer alan, sanırım Muazzez Ersoy'un "Artık Sevmeyeceğim" şarkısını dahi çalamazken, siz tutun benden Rodrigo isteyin; olacak iş mi yani? :)

He ya Hocam! Saç ve sakallar üst limite dayandılar... Uzatacak yeni şeyler bulayım diye düşünerek tırnaklarda karar kıldım... Bunun için bir de bahane olsun diyerek gitar çalmaya karar verdim. :)
Var ya, ben ne uydurukçu adamım! Bana biçtiğiniz role hemen de giriyorum. :)

Öyle mi ya? Sadece küçük parmaklarının tırnaklarını uzatan erkekler mi varmış? Neden acaba? :)

Sormayın Hocam, müzik ile bütünleşen ve onsuz yapamayan ben; bugüne kadar nasıl oldu da bir enstrüman çalmadım, doğrusu ben de hayret ediyorum.
Geçmiş senelerde ara ara bu anlamda bazı girişimlerde bulunmayı düşünmüştüm... O zamanlar, daha çok ritim ve vurmalı çalgılara ilgi duyuyordum. Sonradan, o tür enstrümanların solo olarak bir başlarına çok anlam ifade etmediklerini farkettim... Biliyorsunuz, bireyselliği seven bir bireyim ben.. :)
Hal böyleyken, daha bir fonksiyonel olan gitarda karar kılmış bulunuyorum. Kimbilir, belki de bu bir başlangıç olur ve zamanla ben de sizin gibi daha başka enstrümanlar çalmaya girişirim. ;)

Hocam, şu tırnaklarla oynamaktan nasıl kurtulacağım bilemiyorum. Oynaya oynaya sonunda tırnak yerine yel konumlanıyor...  Henüz kullanmadığım için, sağ elin baş ve küçük parmaklarınının tırnaklarını feda ettim ki, diğer parmaklarıma saldırı olmasın. Kala kala 3 parmak kaldı zaten. :)
Onları diğerlerinden saklamak için sarmalamam gerekecek bu gidişle... Bazı alışkanlıklar kötü imiş ya... :)

Fizik ve müzik... Sizin mesajınızı almadan birkaç gün evvel bu iki alanın birbirleriyle ilişkisi gelmişti hatırıma. Gerek görüntü (kelime yazılışı), gerek muhteva olarak da birbirleriyle ilişkililer...
Sonra, Erkan Oğur'u hatırladım... Kendi icadı olan perdesiz gitarı üretirken, fizik okumanın avantajlarını görmüştür muhtemelen.

Enstrümanlar hakkındaki bilgiler için teşekkürler... Aslında yol yakınken kemana mı zıplasam, n'apsam? :P

Videolarda takip ettiğim gitar derslerinde, sıfır numara zımpara kağıdı tavsiye ediliyordu. Kağıt törpüler derken benzer bir malzemeden bahsediyorsunuz sanırım.

Yapmayın Hocam ya! Güvendiğimiz dağlara kar yağdırmayın ama! :)
TDK'ya da güvenemeyeceksek, nereyi referans olarak kabul edebiliriz ki?
Tambur kelimesinin yazımı konusunda ikilemde kaldım Hocam ben. Wikipedia'da da "tanbur" ifadesinin yanlış kullanım olduğu vurgulanıyor. bkz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Tambur

Bu arada, birkaç ay evvel bir kısmını "Enlem ve Boylam"da kullandığım; sanırım tamburun da yer aldığı muhteşem bir müziği size de dinletmeyi aklımdan geçirmiştim. Şimdi görüyorum ki, sadece geçirmiş olmakla kalmışım. :P
Durun hele... Yüklemeye çalışayım...
Aşağıdaki bağlantıda yer alan "Alireza Eftekhari - Khorooshe Bahr - Bar Bale Malaeek" adlı eserdir. 

Esenlikle...

M. Birgin

 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: mutluayten, aytenmutlu, 34efsane, falconx, dmr136,
Son Oturumlar: