Görüntülenme: 27445
Ertuğrul Erkişi (dinle ve izle)
2012/04/25 0:40
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Sahi ya! www.mbirgin.com 'da bugüne kadar Ertuğrul Erkişi ve eserleri için özel bir konu oluşturmayı neden akledememiştim ki sahi? 

Seneler evvel, Konya'da iken bir konserine katılmış ve müthiş keyif almıştım. 
Özellikle sazendelerle paslaşması ve enerjisi görülmeye değerdi doğrusu. Uzun o müddet o konserdeki muhteşem performansını yad edip durmuştum. 

Ve dün, facebook'ta bir arkadaşın paylaştığı bir Ertuğrul Erkişi klibiyle karşılaşınca, onu izlence projesine eklemek istedim. Bu gayeyle youtube sitesinde araştırma yaptım ve çok sayıda değerli eseri ekledim.
Akabinde ise, o eserli derli toplu olarak tek bir konuda sunmanın da uygun olabileceği kanısından hareketle bu konuyu oluşturmaya karar verdim. 
Bireysel olarak şarkı bilgilerine ve sözlerine ulaşmak isterseniz: izlence.mbirgin.com 

Ve, gerek müzikal, gerek muteva olarak pek kaliteli ve anlamlı eserleriyle Ertuğrul Erkişi huzurlarınızda... Keyifli dinlemeler...
 

 1. Ertuğrul Erkişi - Hüsran (Mehmet Akif Ersoy) (Orijinal Klip)
 2. Ertuğrul Erkişi - Zulmü Alkışlayamam (Mehmet Akif Ersoy) (Orijinal Klip)
 3. Ertuğrul Erkişi - Dün Gece
 4. Ertuğrul Erkişi - Güllerin Efendisi (Canlı)
 5. Ertuğrul Erkişi - Hüzünlü Gurbet (Canlı)
 6. Ertuğrul Erkişi - Allah'ımız Bir (Canlı)
 7. Ertuğrul Erkişi - Ehl-i Beyt (Canlı)
 8. Ertuğrul Erkişi - İsminiz Anmakla (Canlı)
 9. Ertuğrul Erkişi - Şu Gurbetlik Tez Bitsin (Canlı)
 10. Ertuğrul Erkişi - Ummanlar Gibi
 11. Ertuğrul Erkişi - Sarmaşık Çiçeği (Anne)
 12. Ertuğrul Erkişi - Azerbaycan-Türkiye

Ertuğrul Erkişi Kimdir?

Aşağıdaki biyografi, www.ertugrulerkisi.org sitesinden, 2012/04/25 tarihi itibariyle alıntılanmıştır.

Bestekâr, Türk Tasavvuf Müziği ve Türk Sanat Müziği solisti Ertuğrul Bey 1972 yılında Çorum'da doğdu. Lise yıllarında Bursa Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında dört yıl müzik eğitimi aldı. 1996 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Şan bölümünden mezun oldu. Eğitimi sırasındaki sazı mızraplı tanbur olan sanatçı 1999 yılında Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Türk Müziği dalında Master eğitimini tamamladı.

1992 - 2000 yılları arasında TRT radyolarında stajyer ses sanatçı olarak çalıştı. Kutlu Payaslı, Akın Özkan, Erdinç Çelikkol'dan dersler aldı.
2001 - 2003 yılları arasında Samanyolu Televizyonunda "Muhabbet Bağı" adlı Türk Müziği programının sunucu ve solistliğini yaptı.

2000 yılında "Muhabbet Bağı", 2002 yılında "Güllerin Efendisi",adlı albümleri Beyza müzik, 2004 yılında 'Efkar' isimli albümleri Akustik Müzik, 2006 yılında hazırladığı "Gönül Sızım" albümü Nil Prodüksiyon tarafından yayımlandı.

Ertuğrul Erkişi Almanya, Avusturya, Hollanda, Fransa, İtalya, İsviçre, Rusya, Tataristan, Endonezya, Belçika ve A.B.D.'de konserler verdi.
Tanbur sazına üniversite eğitimi esnasında, Akın Özkan'dan aldığı derslerle başladı. Bu yıllarda Yaylı Tanbura merak saldı ve kendi kendini geliştirdi.

2006 yılında içeriği “çocuklar için bestelenmiş dualar” olan ve kendi kurduğu “Minik Dualar Grubu” tarafından seslendirilen “Teşekkür ederim Allah’ım” adlı projesindeki besteleri ile büyük takdirler kazandı. Aynı yıl KRAL TV 2005 Video-Müzik ödüllerinde bu proje ile Mistik müzik dalında “Yılın en sevilen şarkısı” ödülünü aldı. Projenin 2. albümü “Teşekkür ederim Allah’ım 2” ile de "MÜYAP 2006 Müzik Endüstrisi Ödülleri"nde PLATİN ödülü aldı.

Ertuğrul Erkişi'nin bazı besteleri; Titredim Efendim Seni andım dün gece, Anne, Güllerin Efendisi, Hüzünlü Gurbet’tir. 2008 yılında "Ummanlar Gibi" isimli bir Albüm çıkarmıştır.

Ertuğrul Erkişi, En Son olarak 2011 yılında Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bestelenmiş şiirlerinden oluşan “Safahat’tan Şarkılar” albümü çıkarmıştır.

İlgili Konular:

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

 Emeğinize sağlık Mustafa Bey ellerinize sağlık

Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: Gakk, busbus, siyamiaytar, 1234123123123, Siyami,
Son Oturumlar: