Görüntülenme: 0
VOA Special English
2009/11/10 13:21
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Bir çok güzel kaynağa rahatlıkla ulaşabildiğimiz bu sitenin, değerlendirildiğinde hakikaten çok faydalı olduğunu defalarca dile getirmişizdir. İngilizce çalışma imkanı da bu faydalardan biri.

Asıl konuya döneyim. Birkaç gün içinde tekrar intermetim olacak inşallah. Düzenli bir şekilde burdaki podcastlerı dinlemeyi ve üzerinde çalışmayı düşünüyorum. Bu konu hakkında düşünürken şöyle birşey geldi aklıma: Bu tür çalışmaları yalnız yürütmek istikrar açısından biraz zor olabiliyor. O yüzden iki üye arkaşa burdaki programı birlikte takip etmeyi önereceğim.. Tabi ki herkes kendine uygun zaman diliminde çalışacak :) Aynı saati tutturamayacağımıza göre :)Seviyeler de farklı olabilir. Bu, o kadar önemli değil. Önemli olan düzenli bir şekilde ilerleyebilmek.

Evet, bu programı birlikte takip edebileceğimi düşündüğüm şanslı :D iki arkadaşı açıklıyorum: Z.SARI ve deniz_mavidir  :))

Değerli Z.SARI, nasıl olsa hep hareketlisin, aktivitelerin arasına bunu da katabilirsin di mi? :) Senin hiperaktifliğine güveniyorum :D

Ve değerli deniz_mavidir, bir süredir sesin pek çıkmıyor ama yine de böyle bir teklifi kabul edebileceğini düşünüyorum. Derslerin sıkıştırabilir seni arasıra ama yine de bunu da katarsın araya ha, olmaz mı? :)

Allah'ım başka nasıl bir ikna metodu kullansam acaba :D

Bakın eğlenceli olacak, başımızda dikilecek bir hoca yok, karın ağrısı yapacak sınavlar da yok. Oh ne ala, ne güzel. Kendimize göre bir rota belirliycez tabi. Onu siz, evet ben varım dedikten sonra mailleşerek ayarlarız. Bu sayfayı öyle çok işgal etmek olmaz di mi :) Sonrası kendi aramızda. Sonra m1gin demesin, kardeşim bize ne sizin bugün neyi dinlediğinizden... Falan, filan işte :D
Yok demez de :) yine de biz yerimizi bilelim arkadaş :D

Hasılı cevaplarınız bekliyorum, olumlu ya da olumsuz. Z.SARI çabuk cevap verir de deniz_mavidir'in bu mesajı hemen görebileceğini pek sanmıyorum. Hmm, o zaman son cevap verme tarihi...:) bu cuma, yani 6 Kasım diyelim ki cevap gelmezse ona göre hareket ederiz.

Cevaplarınızı bekliyorum,
Görüşmek üzere...
VOA Special English
2009/11/10 13:41
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Ey bnm, ne güzel bir aktivite tasarlamışsınız böyle. ;)

Yok yahu! Site ne zaman faydalı amaçlar için kullanıldı da, engel olmak istedim? :)
Dilerseniz kullanabilirsiniz... Ama dilemezseniz de kullanmayabilirsiniz. :D

Biliyorum; benim derecemin buradaki dokümanların fevkinde olduğunu bildiğiniz için, bana da teklif etmediniz, değil mi? :D

Çalışma esnasında, motivasyonu arttırıcak nitelikteki arkadaşlar seçildiğine göre, sanırım herkese açık değil. :)

Hmm... Uygulamayı sitede yapmak istemeyişinizi, şimdi daha iyi anlayabiliyorum. :P
Biri yer, biri bakar; sonra maazallah kıyamet filan kopar! :D

Yolunuz açık olsun! ;)
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
VOA Special English
2009/11/10 14:56
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Ey m1gin,

İzin verdiğiniz için minnettarız efendim :)

Podcast.English'in bütün bölümlerini çoktan bitirmişsinizdir :D, tekrarlar sıkabilirdi, teklif etmedim o sebepten :P

Eee, tabi ki özellikle iki arkadaşa teklif ettim. Gerçi seviyesini bilmiyorum. Bakarsınız aşmıştır onlar da sizin gibi :D Yalnız başıma yola devam o zaman :)
N'apalım, canım sağolsun ;)

Evet, her şey sitenin güvenliği için.

Asayişiniz berkemal olsun her daim :))

Thank You :)
VOA Special English
2009/11/13 15:16
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Hala bir cevap gelmediğine göre, kendime göre bir program yapıcam inşallah ;)

Bu arada, güya bugünü (bu cumayı) son gün olarak vermiştim, ama yazdığım tarih geçen cumanın :O

Mesajı yazarken masa takvimine bakmıştım oysa :D

Gariptir, bugün de işle ilgili evraklara dünkü tarihi atmışım :)Bu kadar direniyorum farkında olmadan demek ki zamana... :)

Hoşça bakın zatınıza...
VOA Special English
2009/11/13 15:46
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Hmm... Ben de diyorum arkadaşlar neden cevap yazmadılar, diye. :P

bnm, en baştan onlara kapıyı kapamış zaten. :D
Yazsalar da, yazmasalar da geç kalmışlar zaten. :)

Ama bnm, son mesajında sehven öyle bir hata yaptığını ve aslında bugünü kastettiğini ifade ettiğine göre; kimbilir, belki gün bitmeden davetiye sahipleri katılım durumlarını yazabilirler... ;)

Aslında bu hata kendisinden kaynaklandığına göre, arkadaşlara ek bir süre vermesi gerekir, diye de düşünmüyor değilim. :)

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
VOA Special English
2009/11/15 16:07
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Evet, tarih hatasını bildirdiğimize ve aradan iki gün geçmesine rağmen hala bir cevap gelmiyorsa, şartları zorlamamak lazım :)

O zaman, sürenin bittiğini ilan edelim ve konuyu kapatalım :)

Selametle kalınız...
VOA Special English
2009/11/19 22:29
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Konu kapndı mı sayın bnm?
Zira ben yeni okudum =)dahası teklifinizi  şimdi öğrenmiş bulunuyorum aslında ingilizcem olmadığı için başlığı görünce 'yav ingilizcen zaten sıfır senin neyine =) 'yorum yazmak =)bu sebeple görmedim fakt konu kapnmış diyorsunuz kapıyı tıklıyorum acaba KİMOOO diye ses verir misiniz ?
VOA Special English
2009/11/20 12:23
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
yani pek yeniyim e teklife de dahil değilim ama hani istikrar sahibi olmak isterim başlamış ve bırakmış tekrar başlamış ve yine bırakmış biri olaraktan..

Z.SARI gibi bende tıklasam kapıyı banada ses gelir mi ki?!

selam ve dua ile...
VOA Special English
2009/11/20 18:08
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
GEL VATANDAŞ GEEEL =)BEDAVA İNGİZLİZCE ÖĞRENMEK İSTEYEN BUYURSUN =)bnm KAPILARI AÇTIIIII =) Sayın benim hadi hepimiz teşriflerinizi bekliyoruz =)yalnız zor olmasın =)Bayramdan sonra (hacdan dönen misafirlerde bitsin =) )programları dinlemek için ben uygun olurum =)ne yapacağız şimdi bakın sayın elfani de kapıda hadi daha net bir açıklama ile teşriflerinizi bekliyoruz =) gruba başkaları da katılabilir mi?
VOA Special English
2009/11/21 1:12
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
bnm Teşrif edene kadar bende ingilizce ile alakadar bir anımı paylaşayım =) böylece nekadar acemi olduğumu anlatabilirim =)
Yıl 2007...Suudi Arabistan havayolları ile uçmaktayız =)First classda oturmaktayım =)) ama neden orada oturduğum mevzuuna gelince e baktım ki orası güzel arkalar dolmuş hostese dedim mafi mekan finish =))oda beni sağolsun first clasa otutturdu =)) ohhh gel keyfim gel =)Neyse sonrasında izzeti ikram başladı hostes soruyor meyva suyu içer misiniz ? tabii bn ingilizcesini değil görsel efekt olarak anlıyorum =))yanımda amca kızı ile konuşuyoruz hadi armut suyu nasılmış onun tadına bakalım =) bakmasına da adı ne ki armutun =))düşün düşün yok =))en sonunda zekamızı kullanalım dedik elmanın kardeşi sayılır armut =))o halde =)Soruya el cevap =);brother apple water =)ozamanlar juyy demeyıde bılıyordukda madem elma suyunun kardeşi dedik =) su dıyelım tam olsun =)Hostes buna çok güldü ve numberone dedi =)İngilizce öğrenmek bilmek güzel ya artık 'one miniute 'demeyi bile biliyorum öğreten sağolsun yerinde posta =)
VOA Special English
2009/11/24 16:04
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
:))

Burayı kıpır kıpır görmek ne güzel! :)
"brother apple water" hikayesi ne güldürdü beni ey Z.SARI :D İyi bir yöntem valla.Kelimeyi bilmeseniz de karşıdakine derdinizi anlatmışsın ya, önemli olan o :D

Eveeet! Duyurulan tarih geçtikten sonra, Z.SARI'dan bir mesaj aldım. Daha sonra da bu mesajı buraya ekleyebilir miyim diye sordum. Olumlu cevap verdi. Son zamanlarda moda mı oldu nedir, mesajları buraya eklemek :) Gerekli olunca eklemek istiyor işte insan :)

Şimdi aramızdaki yazışmayı buraya aktarıyorum :)


Z.SARI'dan gelen:

"Merhabalar sayın bnm =)
Öncelikle size karşı mahcubum ve kapınızı tıklıyorum öncelikle affınıza sığınıyorum =)
Lakin ingilizcem ve teknik bilgim olmadığı için =) maalesef bu konuda cahilim =) teklifinizi görememiştim =) bana ingilizc öğretecek bir gönüllü var ha =)peki nasıl olcek o iş? ;)okadar sabırlı mısınız?
umarım çaldığım kapı boş değildır =)saygılar v terar af ola =)"

Bir yanlış anlama olasılığı düşüncesiyle şöyle bir cevap yazdım :)

"Merhaba Z.SARI,

Mesajınıza sevindim. Estağfirullah ne affı.
Sanırım bir yanlış anlama var. Benim de İngilizcem çok iyi değil, orta üstü diyebilirim. Sitedeki İngilizce parçaları düzenli bir şekilde dinlemeyi planlıyorun inşallah. Dinlerken tabi bilmediğim kelimeleri çıkarmayı ve kendi kendime tercüme şeklinde ilerlemeyi düşünüyorum. Kulak aşinalığının çok etkisi oluyor.

Beraber takip edebileceğim birilerini arıyordum. Birlikte yapınca daha sorumlu hissediyor ya insan kendisi. Kaytaramazdım bu sayede. Tabi arkadaşım da kaytaramazdı :)

Yani, ben de bu durumdayken İngilizce öğretemem malesef. Szi hayal kırıklığına uğrattıysam kusura bakmayın. Ama olsun yine de katılabilirim derseniz, bir plan yapıp başlayabiliriz. Seviyelerimiz farklı olabilir. Farklı yerleri dinleriz ama yine kendi programımızı aksatmayız. Birbirimize rapor :) vericez ya :) Nasıl olur?

Benim de ingilizcemin çok iyi olmadığını öğrendikten sonra hala olabilir diyorsanız, başlayabiliriz. :)

Görüşmek üzere :)"

Mesajdan da anlaşılacağı üzere, ben ders falan vermiyorum yani:D :D Komik değil mi? :)İnteraktif bir eğitim siztemimiz varmış gibi üstelik :)

Daha sonraki mesajında, bayramdan sonra katılabileceğini yazmış Z.SARI.

Bir hafta sonra İngilizce çalışmaya başlıyoruz inşallah.

Sayın elfani,size nasıl cevap vereceğimi bilemiyorum. Lütfen beni mazur görünüz.

Sahi armutsuyu nasıl bir şeymiş ey Z.SARI :D Şöyle güzel tasvirlerinizle bir izah rica etsek!... :D

Hikayenin sonunu da merak ettim. Yolculuk boyunca yanlış yerde oturduğunuzu söyleyen olmadı mı first class yolcusu? :D
VOA Special English
2009/11/24 16:45
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Son günlerin modası diye anılan; mesajın buraya eklenmesi meselesinin ve bunun için gerekli iznin alındığının ifade edildiği satırlarda, hiç havamda olmama rağmen koptum. :D

Zaten bu yüzden yazma iştahım şahlandı. Değilse havamda değildim. :P

bnm 'nin şu ifadesi hoşmuş: :P
"Benim de İngilizcem çok iyi değil, orta üstü diyebilirim." :)

Bir miktar keyiflenmeme vesile olduğunuz için teşekkürler ey bnm. ;)
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
VOA Special English
2009/11/25 2:19
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Program bayramdan sonra duyurulur =)E malumatınız Kurban Bayramı et yıyıp beyın çalıştırmak lazım =))
buarada sayın bnm hayır hadi havam olsun =))baktılar ki ben first class a yakışıyorum ses çıkartmadılar =))Armut suyu da tavsıye etmem =)en güzeli vişne suyu kardeşim kafa buluyor insan =)
VOA Special English
2009/11/25 15:13
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Ey Z.SARI,

Ne duyurusu? :D

Duyuru faslı kapandı çoktan ey! :D

Don't eat much meat :) See you after Bayram :)

Bayramınız mübarek ola!
VOA Special English
2009/11/25 15:48
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Ey m1gin,

Havanız açık, keyfiniz yerinde olsun :)

Ana dilinizi duymak da hoşunuza gider belki,

Eid Mubarak! :D

Measselameh... :)
VOA Special English
2009/11/25 15:57
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Vay! :)
bnm İngilizce'nin yanısıra Arapça da biliyormuş... Maşallah. ;)

Acaba bildiği, ama bizim onun bildiğini bilmediğimiz başka diller de var mı? :)

Efendim bayram tebriğiniz için teşekkür ederim... Ben Türkçe yanıtlayayım iyisi mi. :P
Ya da Google 'dan Arapça bayram tebriği karşılığının nasıl verildiğine bakayım. Malum bizim Arapça farklı. :P
Ya da olmadı, ben bildiğim gibi yanıt veriyim. ;)

Aleykum ebrak ili'yad. :)

Size daha kutlu bayramlar olsun, gibi bir anlama geliyor aşağı yukarı. :)

Allah maakum... ;)
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
VOA Special English
2009/11/25 16:11
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Arapça bildiğimden değil, liseden kalan ve yabancılardan duyduğum kadarıyla bir kaç kelime, cümle var sadece :)

Bir kaç şey de olsa, başkalarının dilinden  konuşabilmek güzel bişey...
VOA Special English
2009/11/25 19:43
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Vay vay vayyy=) Dillere şenlik var desenize =)değerli m1gin abimiz sizin dilde
'ayd mübarek 'değil mi yahu? =)Yani bayramınız mübarek olsun =)aydate piruz bi =) ya da böyle değil mi sizde? ebrak?anlamı nedir değerli abim ? =)yav bide bileniniz varsa yazsın şu lazcayı bilen birini bulamadım daha =)çok merak ediyorum 3 kelime tek biliyorum =)bilen varsa paylaşsın =)onlarında bayramını kutlayalım =)
VOA Special English
2009/11/25 20:04
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Ey Z.SARI,

Bizde de benzer ifadeler var... Ama birebir değil. Bir de bizim Arapça, yerel olduğundan mıdır nedir başkalaşmış sanki.

Bizde "Iyd mborak aleyküm" derler... Karşılık olarak da "Aleyküm ebrok ili'yad" :)

"ebrak" daha kutlu, daha mubarek gibi anlamlara geliyor. Ya da benim anladığım bu. :P

"aydate piruz bi" hangi dil oluyor ya? :)
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
VOA Special English
2009/11/25 20:20
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Aydate piruz bi =))
Farsça-Kürtçe oluyor =)
Birgün eve kadının kayınpederi gelmiş =)Babacığım ne yemek istersin,karnıyarık-pilav-karnıbahar ve mantı var =)yanındaki arkadaşı şaşırmış =)nasıl ya bunları nezaman yaptın ?kadın cevap verir hepsinden birer porsiyon var =)kadın demiş ya aynı yemekten ıkıncı tabak ısterse=)) ozamnda yok derim =)
şimdi nerden geldi bu olay aklıma =)) sadede geleyim yav bizim lisana ihtiyacımız yok =))maaşallah siz ve bnm her dilden =))birer kelime daha havalı oluyor =)
VOA Special English
2009/12/06 21:59
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Hi Z.SARI,

Can you look at your private messages? :)

bye... :)
VOA Special English
2009/12/06 22:24
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
anlamdığım dile anlamadığınız el cevap =))
ez fikirim , lakin sunjimi nine Vallahi işmera mail ne hati =)) ez tesadüfen fikirim ; vıyy ez çi ditim yeki navivı bnm me işmera msj virikiye =)))
VOA Special English
2009/12/06 22:47
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Programı okuduktan sonra linkleri tıklayıp içimden sadece şunu söylemek geldi =)))

Bindik Bir Alamate Gidiyoz Kıyamete =)))) (Cem Karaca dan tavsiye ile =)) )

buarada bu programa başkaları katılmayacak mı sayın bnm ?
VOA Special English
2009/12/06 22:49
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
:D

Ne biliyosunuz anlamadığımı bakim? :D

Diyorsunuz ki, "size mesaj gönderdiğime dair bir mesaj gitmemiş"

Yaaa...

Sadece siz mi bu dili biliyosunuz :)

Arkadaşlarım sağolsun :P :D :D
VOA Special English
2009/12/06 22:53
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
ama içimden bir ses sizin bu dili anlayacağınızı söyledi bu sebeple rahatlıkla yazdım =)
şaw baş =)
Good evening =))
measselam =)
VOA Special English
2009/12/06 22:57
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Programa kimlerin katılacağı konusunda hala kafa karışıklığı var demek :)

Sevgili Z.SARI,

En alttaki ilk mesajımı bir kez daha ama dikkatli bir şekilde okuyabilir misiniz? :D

Neyse şu sıralar yorgunmuşsunuz, bir dinlenin ondan sonra okursunuz. Malum mesaj uzun :D

AEO...
VOA Special English
2009/12/06 23:03
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
aslında işin şu kısmı var yani şunu demek istemiştim ya ısrarla katılmak isteyenler olursa=) neyse hakkatten benim iyi bir dinlenmeye ihtiyacım var hakkatten zor günlerden geçmişim =) ee malum ilk yardım yapmak kolay değil =)) ozaman hadi bakalım bana hayırlı olsun  =) hafızama kuvvet diyelim =)
VOA Special English
2009/12/06 23:15
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Doğrusu diyalogları okuyup okuyup gülüyorum. 

Ne o!? Z.SARI ile hâlâ bir mutabakata varamadınız mı, ey bnm

Başarılar... 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
VOA Special English
2009/12/06 23:17
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
Yahu, gecenin şu vakti beni güldürdünüz ya,

Allah da sizi güldürsün! :D

Başlıyoruz yarın, hadi bakalım. :)

Et'tevfigu minallah...
VOA Special English
2009/12/06 23:21
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
değerli abim siz benim halimi bir görseniz daha çok güleceksiniz =))

umarım elde var ingilizce hükmünde oluruz =) enazından tutarız sonrasında garanti deriz =))
01
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: Gakk, busbus, siyamiaytar, 1234123123123, Siyami,
Son Oturumlar: