Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 72213
CutList ve Siretü'l Kuran 3. Ders Özeti
2018/11/22 2:07 - Güncelleme: 2018/11/22 3:04
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 9,5 (1 oy)

Öncelikle Siretü'l Kur'an programını ve farklı konseptini sevdiğimi ve başından beri takipte olduğumu bir kez daha söylemek istiyorum. Dahası, bölümler Youtube kanalında yayınlanınca onları siteye eklemeye çalışıyorum.

Ancak sadece eklemekle kalmayayım diye bir şeyler düşündüm. Hani bölümler uzun olduğundan ziyaretçiler tamamını pek izlemiyorlar sanki. :)

Acaba kendim, önemsediğim pasajları kesip nispeten kısa bir sesli özet bölüm hazırlayabilir miydim ki?
Düşünmeye devam ederken, madem sesli özet hazırlayacaktım, ne diye daha çok ilgi çeken videolu halini tercih etmiyordum ki?

Ve aklıma düşen bu fikri eyleme dökme adına, boynumun tutulmasına ve bir hafta kadar zamanıma mal olsa da sonunda iki ürün çıktı ortaya... Birincisi Siretü'l Kur'an 3. bölümünden alınan kesitlerden oluşan özet video... İkicisi ise, bu kesitleri, kalite kaybı olmadan (re-encode yapadan), direkt ve hızlı bir şekilde almamı sağlayan, henüz geliştirdiğim araç: CutList :)

Öteden beri öyle bir araç düşleyip duruyordum. Gerçi bu işlevi görecek çok sayıda programla karşılaşmıştım. Ancak bir türlü içime sinecek esneklikte bir tanesiyle karşılaşmamıştım. 

Ve işte hazır Siretü'l Kur'an programı bana güzel bir motivasyon olmuştu, oturdum ve adamakıllı bir şekilde CutList olarak adlandırdığım kendi aracımı geliştirmeye koyuldum. Ancak hiç umulmadık engeller çıkıp durdu karşıma... Ve günlerdir rahat bir uyku uyumamış olmam bir yana, boynumun tutulmasına aldırmayışım beni endişelendirmişti. Ya henüz yakın zamanda ölen Stephen Hawking gibi olursam? :)
Bari Uygulama çalışır hale gelseydi de bu emeklerim boşa gitmeseydi. Gidersem gözüm arkada kalmasındı hani. :)

Ve düşe kalka sonunda, henüz taslak aşamasında olan CutList uygulamamla açılışı, beni harekete geçiren Siretü'l Kur'an 3. dersiyle yaptım. Kesitlerden müteşekkil 25 dakikalık özet videoyu hazırlayıp Youtube üzerine yükledim. 

Ve şimdi, böyle bir videoyu hazırlamış olduğumu hak sahiplerine bildirmeye geldi sıra...  Bu videodan hoşnut olmamaları durumunda videoyu sileceğim.  Dolayısıyla video şimdilik muallakta duruyor burada. İzlemeyenler daha sonra öyle bir imkana sahip olmayabilirler... Benden söylemesi... :)

Yok şayet teşvik edici bir yanıt verirlerse, benzer çalışmayı daha önceki iki Siretü'l Kur'an dersi için de yapmayı planlıyorum. 

Ha sahi! CutList uygulamasını biraz daha olgunlaştırayım da, belki ilgililerin ulaşabilmesi için siteye de ekleyebilirim. Şimdilik sadece ekran görüntüsünü eklemekle iktifa etmiş olayım. 

CutList Ekran Görüntüsü

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: Gakk, busbus, siyamiaytar, 1234123123123, Siyami,
Son Oturumlar: