Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 64751
Kambur
2012/05/31 15:41
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Sıra bende kalmıştı en son... :)

Değil mi ki siz 20 yıldır tambur ile ilgileniyorsunuz; değil ona "tanbur" demek, "kanbur" bile deseniz kabul eder ve izinizi sürerim Hocam. :)
Sahi ya, o kelimenin doğrusu "kanbur" mu yoksa "kambur" mu olmalı? O da mı karıştırılıyor ne? :)

Tanbur, ud, bağlama, keman ve gitar... Hey maşallah! :)
Ben, sizin onca enstrümanla bunca hasbihal halde olduğunuzu tahmin etmemiştim yahu! Boş zamanlarınızda ara ara ilgilenmekten keyif aldığınız bir hobi sanıyordum, tanbur ile muhabbetinizi.
O zaman siz gayet iyi olmalısınız... Hiç kayıtlarınız yok mu gerçekten? Bakın şimdi bir kat daha merak ettim. :)
Yani ne bileyim, bunca enstrümanı çalabilen bir kimse, bir albüm çıkaracak olsa, başka bir sazendeye ihtiyaç duymadan her şeyi bir başına halledebilir. :)

Olumsuz şarkılarla ilgilenmememi öğütlediğiniz cümleyi okuduğumda heyecanlandığımı itiraf etmeliyim. Hocam işte bu yahu! :)
Alternatif şarkılar için teşekkür ederim... Hele bir süre daha "dayı" demeye devam edeyim... Köprüyü geçtikten sonra, kendi yol haritamı belirlemeye başlamayı düşünüyorum.
Bu arada gitar yolculuğumda, aşılacak engeller listesine sizin Rodrigo'yu da ekledim. Göreceğiz bakalım, el mi yaman, bey mi yaman! :)
Dilerim büyük konuşmuyorumdur. :P

Tırnak konusunda kız arkadaşlardan nasıl yardım alınabileceği meselesini doğrusu tam anlamadım. :)
Anladığım kadarıyla sözünü ettiğiniz ürünleri yanımda taşımaktan utanmam halinde, kız arkadaşlardan destek talep edebileceğimi belirtmişsiniz. İyi ama, bu durumda o kız arkadaşı yanımda taşımam gerekmeyecek mi ki!? :)
Yok yok, ben utanmam... Hem sonra, kozmetik ürünleri taşımanın nesi ayıpmış ya! :P
Daha zorlu bir durumu görünce, zor sandığım şey nasıl da basitleşti gözümde. :)

Gitar öğrenimi konusunda, daha ilk ayım dolmuş değil Hocam. Dolayısıyla, şu an için sağ elin sadece işaret ve orta parmaklarını kullanmayı öğrendim. Sanırım önümüzdeki zamanlarda beni zorlu günler bekliyormuş, öyle mi? :P

Gitarda takıldığım yerleri size sorabilecek olmam ne güzel. :)
Hocam, şimdilerde sol elde yeni yeni akorlara basmayı öğreniyorum. Ama aynı anda birkaç tele basmaktan mıdır nedir, kontrolü tam sağlayamıyorum ve parmaklar diğer tellere pek yakın oluyorlar. Yakında olan ve basılmayan tel titrediğinde parmağa temas edebiliyor ve istenmeyen bir ses çıkıyor. Dilerim bu engeli aşmam fazla zamanımı almaz.

Gönderdiğim "Bar Bale Malaeek" adlı eseri beğendiğinize sevindim.
Gönderdiğim enstrümantal çalışmanın aksine Alireza Eftekhari'nin eserlerinde genellikle vokal bulunuyor. Onları da aynı oranda sever misiniz bilmem ama aşağıdaki sayfada yer alan 2 ve 15 numaralı parçaları dinleyebilirsiniz. Ben de, bende bulunan diğer albümlerini dinleyeyim de size bir şeyler ayarlamaya çalışayım. :)

Sayfayı açmışken, 49 numaralı "Mohammad Reza Shajarian - Jame Tohi - Jam Tohi (Poorkon Piyaleh Ra)" adlı eseri de dinleyebilirsiniz...

Selam ve saygılarımla... :)

M. Birgin

 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: refrefsuvarisi, vizyon58, Gakk, busbus, siyamiaytar,
Son Oturumlar: