Görüntülenme: 7019

Bir Kez Okuduktan Sonra Karar Verin!!!

 

 

Yıl: 1965


"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim.
Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı..Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yıl: 1975

"Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonra kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim.."

Yıl: 1985

"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim.."

Yıl: 1995

"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni.. Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim..Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selâm' dedim.."

Yıl: 2006


"Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben, baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar yu yavrum?'"

 

www.bvt2007.com

  

EmirKaan & ElaSuna

Okudum ve inanın tabiri caizse içim yandı.Şimdi msn de kullanılan kelimeler bir anda gözümde canlandı

Birgün değerli bir hocam ile msn de görüşmekteyim ve son vedaya yakın olamaz dedım hocam bana bunu nasıl yapar ( Türk sinemasından esinlenme =)

bay yazdı  Hocam yapmayın sizde mi?

Hocam; ama bu kısa olyor dedi ve hocam yapmayın Allah aşkına güzel Türkçemiz de ALLAHA ISMARLADIK ya da EYVALLAH varken yapmayın hocam dedım ve sonrasın da hocamla TÜRKÇE vedalaştık...

Başka bir görüşmemiz de hocam okadar güzel vedalaşatı ki ALLAHA EMANET OL dedi ve hocam hayırdır dedim?

hocam eee senden geçen zılgıt yedikya dedi ve o gün bugündür benle çok güzel vedalaşır

sanırım önce biz Gençliğin duyarlı olması lazım....

    Sayın BVT o mühteşem TÜRKÇE'mizi bozanlar aslında toplumun elit tapakası.    Avrupalılaşacağız diye adamlarda ne kelime varsa alıp özelliklede köşe yazılarında yazarak ve heryerde kullanarak topluma enjekte ediyorlar. Ondan sonrada dilimiz yollaştı diye dert yanıyorlar.

Oysa 1965, 1975, 1985 konuşmaları ne kadar harika dime.Sana teşekkürler bu yazıyı yayınlayarak bize TÜRKÇE'mizin muhteşemliğini hatırlattığın için.  

Abonelik Bilgisi Abonelik
Etiket Ekle
Etiket:
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: Gundzilla, Ebenin, guest3, guest2, guest1,
Son Oturumlar: