Görüntülenme: 10366
İthal Doktor ?
2012/02/23 15:47
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

 böyle bi konu ilgilinize ceker mi ama benim için önemli olunca sorayım dedim ithal dr  gelmesi görev yapması hakkında fgörüşlerinizi merak ettim ;)  paylasan olursa sevinirim .

İthalat ve İhracat
2012/02/25 1:58
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Ey prisca, bir miktar ön bilgi sunsaydınız da konu hakkında daha iyi fikir sahibi olsaydık yahu! :)

Yani tamam, doktor olarak sizler meselenin ayrıntılarına vakıf olabilirsiniz, ama herkes öyle midir ki? ;)

Hani ben gündemi filan takip eden bir kimse olmadığım için, belki başkaları fikir sahibidir, diye düşünüp, yukarıdaki cümlelerim için erken olmasın diye bekledim. 
Ama gördüğünüz gibi aradan geçen onca saate rağmen kimseden bir sesin çıkmaması; yeterli bir muhteva sunmamış olmamanızla açıklanabilir. Değilse siz de biliyorsunuz ki, bu sitede iğne atsanız yere düşmez yani. 

Bunca laftan sonra, konuyla ilgili birkaç söz yazayım da, ayıp olmasın bari. Yukarıdakileri, sanki mesajımın dolu görünmesini sağlamak sebebiyle yazdığım hissine kapılıyor olabilirsiniz... Haksız da sayılmazsınız. :)

İthal doktor, yabancı futbolcu gibi bir şey midir? Yani her takım belli bir sayıda mı istihdam edebilecek? 
Bence bir sakıncası yok, ancak şurası önemli bir noktadır ki; ne kadar doktor ithal edilirse, bizlerden de o kadar doktor başka ülkelere ihraç edilmeli ki; biz onların, onlar da bizim kalitemizin farkına varsınlar.  

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: İthal Doktor ?
2012/02/25 17:57
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Selam üzerinize olsun, değerli site sakinleri

Sevgili prisca,

böyle bir konu ilgimizi çeker ve önemseriz. Ancak mbirgin in de ifade ettiği gibi belki bildiklerinizi, öngördüklerinizi, şüpe duyduğunuz noktaları paylaşırsanız (ki yazınızdan öyle anlaşılıyor), konu hakkında bilgisi olmayanların dikkatini çekmiş olursunuz.

Sevgili mbirgin,

Yaklaşımınız oldukca iyimser geldi. Komşudan komşuya patates,şeker,tuz...v.s. gibi karşılıksız alıp-vermeleri hatırlatıyor.Anlaşılan siz komplo teorilerini okumuyorsunuz.

Açıkcası bendeniz konuya biraz ihtiyatlı yaklaşılması gerektiğini düşünüyorum.Sağlık açısından uluslararası ittifaklar,paylaşımlar v.s.yapılabilir  ama günümüz devletlerarası asimetrik savaşları düşününce dikkatli olmakta yarar var.  

 

Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: refrefsuvarisi, vizyon58, Gakk, busbus, siyamiaytar,
Son Oturumlar: