Görüntülenme: 105453
Eğlenceli (Komik) Çocuk Şarkıları
2009/05/06 23:58 - Güncelleme: 2018/05/16 22:32
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 7,5 (1 oy)

Envaiçeşit müzikle bu kadar iç içe olunca, arada farklı türden çok eğlenceli çalışmalarla da karşılaşmıyor değilim. 

Toplu bir konu oluşması için bulduklarımı sonra değerlendirmek için erteleyip durunca, ortaya bir şey çıkmıyordu... Halbuki, damlaya damlaya göl olabilirdi. 

Bu anlamdaki girişimlerden bir tanesi olan "Komik (Eğlenceli) Şarkılar" konusunu oluşturmuş ve beslemeye devam etmiştim. 

Ve işte bu konuda da, eğlenceli ve belki komik denilebilecek çocuk şarkılarından örneklere yer vermeyi düşünüyorum... Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. 

Ve aklıma gelen birkaç çalışmayı ekleyerek açılışı yapayım...

* * *

Konuyu oluşturmuşken, kapsamını genişleteyim ve çocuk şarkılarının video kliplerine de yer vereyim, istedim...
İzlemekten keyif aldığım örnek çalışmalar oldukça buraya eklemeye gayret edeceğim. Sizlerden gelebilecek önerileri de değerlendirebiliriz tabiki.

Keyifli seyirler...

 

 1. Atfal - Baba Oba
  Bu parçayı yıllar önce ilk dinlediğimde, bu çocukların daha başka çalışmalarını bulabilmek için günlerce arayış içerisine girdiğimi anımsıyorum. :)
   
 2. Free Baby - Baba Fain
 3. Free Baby - Baba Fain (Video Klip)
  Bu komik/eğlenceli şarkıda, adam telefon ediyor. Ancak çocuklar bakıyor telefona. Adam da, babalarını soruyor... Ama çocuklar oynamak istiyorlar... Ve telefondaki adamı çileden çıkarıyorlar... 
   
 4. Cleopatra Stratan - Zunea-Zunea
  Çeşitli hayvanların misafirlik ettiği, keyifli bir klip çalışması..
   
 5. Cleopatra Stratan - Numar Pan'la Unu
 6. Cleopatra Stratan - Ghita
 7. Cleopatra Stratan - Ghita (English)
 8. Cleopatra Stratan - Noapte Buna
 9. Free Baby - Ask Brarah
 10. Haifa Wehbe - Boos el Wawa 
 11. Haifa Wahbe - Baba Fein & Lama El Shams Trawwah
 12. Haifa Wehbe - Hayk El Mama
 13. Haifa Wehbe - Aklik Minen Ya Bata
 14. Haifa Wehbe - Baaousi
 15. Haifa Wehbe - Lama El Shams Trawah
 16. Haifa Wehbe - Baba Fen
 17. Haifa Wehbe - Ya Toto
 18. Haifa Wehbe - Naughty

Video klip ekleyerek konunun kapsamını genişlettim... Hiç de itiraz almadım... Neden alacakmışım ki, kliplerde de şarkı ve müzik yok muydu sanki? 
Ama şimdi atacağım yeni adım sınırları zorlayacak gibi... Ne şarkı, ne de klip! Bu sefer, sevgili küçüklerin hoşlarına gidebilecek (en azından benim hoşuma giden :P) eğlenceli yahut komik sayılabilecek bazı video örneklerine yer vermek istiyorum... 

 • Dedikoducu Yaramaz Kuşlar (Animasyon)
  Büyüklere saygı nedir bilmeyen, hatta büyükleriyle dalga geçen dedikoducu yaramaz kuşların iyi bir derse ihtiyaçları var gibi görünüyor... Ve büyük olan kuş, istemeden de olsa onları terbiye ediyor. 

Daha fazla animasyon film için: 

Bu konuyu zenginleştirmeye daha sonra da devam edebileceğimi sanıyorum... Bakalım kapsam nereye kadar bana dayanabilecek?. 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 09.12.2012 04:03:58 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

:) gece gece uyku kaçırıyo bunlar beee

Süper keyifli yaaaa.Bir ara yorgunluktan gözlerinin feri sönmüş çaycı ablamızın kulağına geçiriverdim kulaklığı  anında gözleri parladı.Haydeeeee tam gaz çay servisine devam.

Çocuk olmak isterdim.Süüpeer bir paylaşım Teşekkürler..

Dönüş
2009/05/08 21:14
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Vay! RmzTeselli, yeşil sahalara geri dönmüş! 
Hoş geldiniz, safalar getirdiniz! 
Tatilde miydiniz acep? 
 

Ey ISIK,
Sizin mesajınız da hayli keyifliymiş hani! 
Hani hayalimizde bir şeyler canlanıyor; ama yine de abladaki değişimi canlı görmek isterdik. 
 

Ey akyol07,
Doğrudur, uyku kaçırır. Hele ki onlara eşlik ediliyorsa! 
Ama ne önemi var, sonraki gece gene uyuyabilirsiniz! 

(HP-210:HP; 5/5)

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

Hoşbulduk.Aslında Tatile çıkmadım ama düşünmüyo da değilim.İnşallah............                 Pek fazla bilgisayara oturuyorum diyemem.Uzun zaman olmuş demekki ben bile farkında değilim...Hatırlattığınız için teşekkürler.. Hayırlı geceler....

bunlar süper ya. Allahım uykum tamamen kaçtı aradığımı buldum gibi:)

gerçi bi kaçtanesini biliyodum zaten:) ama şu telefonla arayıp babalarını istiyo ya ona bayıldım ya:) keşke o türkçe olsaydı belki çocuklar daha benimserdi ama olsun:)klibini izledim onun süperdi ya:)

insanın çocuk olası geliyo ya..yıl sonuna birşeyler düşünüyoz arkadaşlar şarkı işini benden bulmamı istediler eee burdakileri götürcem:):)

çok hoşuma giitti bunlar ya:):) canlandım:)

İç Okuma
2012/12/09 4:21
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Ah sevgili denizz; içimi okumuş gibisiniz... :)

Dün arama yapmış ve bu konunun geri plana düşmüş olduğunu farketmiştim. Bunun üzerine ön plana getirmek için, konuya bir şeyler eklemeyi düşünmüştüm. Hatta asmer 'in Komik (Eğlenceli) Şarkılar konusuna eklemiş olduğu bir çalışmanın bu konuya daha çok yaraştığına kanaat getirerek buraya taşımaya karar vermiştim... Gelgelelim asmer; mesajında nihavend 'in önceki mesajına yanıt da yazmıştı. Hal böyleyken, nihavend 'in mesajını da taşımayı aklımdan geçirmiştim ki, onun da daha önceki mesajla ilişkili olduğunu gördüm ve pes ettim. 

Ve sizin bu konuya göndermiş olduğunuz keyifli yorumunuzu görünce şaşırmadan edemedim işte... denizz içimi mi okudu, nedir, dedim.  

Bu vesileyle konudaki ilk mesaja birkaç ek yaptığımı belirtmek isterim. Mesela sözünü ettiğiniz "Baba Fain" şarkısının klibini bulup ekledim; armağanım olsun. 
Ayrıca Haifa Wahbe 'nin -biri Türkçe altyazılı- iki adet klibini ekledim...

Bu iki klibin yüksek kaliteli olanlarını bulmak için onlarca videoyu elemeden geçirerek mukayeseler yapmış ve bu uğurda 2 saat kadar zaman harcamışım... Vay be! 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Leyleğin Fendi Güvercini Yendi
2012/12/09 13:57
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 7,5 (1 oy)

Yapılan yorumları okumak için tıkladığımda karşıma şu video çıktı: "Pixar Short-For the Bird". ne eğlenceliymiş epeyce keyiflendim :)

Dedikoducu, geçimsiz ve tombik kuşlar iyi kalpli ve fit bir görünüme sahip olan leylekçiği çekemiyorlar (sahi leylek mi o?) sonra da kazdıkları kuyuya düşüyorlar işte. oh olsun!

 

Bu kuşları izleyince m1gin'in balkonundaki güvercinleri hatırladım birden. Ey m1gin uzun zamandr bahsetmiyorsunuz onlardan. şikayetleriniz kesildi bakıyorum. ne yaptınız zavallıcıklara? yoksa arkadaş olmaya mı karar verdiniz?

Bakınız ne dicem; onlardan hâlâ şikayetçi iseniz tez bir leylek edininiz. görüldüğü üzre işe yarıyor. ama elinizi çabuk tutmak zorundasınız. göç sezonu çoktan kapanmış olmasına rağmen, hâlâ valizini hazırlayamamış bir adet leylek bulabilirsiniz belki..

ahh mbirginnn):)

evet gerçekden içinizi okudum :)

kaç gün önce aklımdan geçti mbirgine söylesem dedim.buraya baksa dedim falan:)

ki sizde yapmışssınız bakmışssınız vayy be birde 2 saat harcamışssınız:):) oysaki ben hemen dakkasında bulmuştum ha ha ha:):):) bunları şimdide izledim aynılarını izlemiştim:) siz çok yaşayın eee tabi o kadar video arasından seçmek lazım velhasıl eee hep ne diyorum siz işinizde en iyisiniz) iyi olmaya değil en iyi olmaya çalışmalıyız sizin gibi demi yahu:):)

evet komik eğlenceli şarkılar sanki buraya daha çok uyuyor gibi onlarada baktım:):) tuuttum onları hepsi birbirinden güzel mbirgin

emeğinize sağlık efenim Allah razı olsun

selametle kalınız..

Bu mesaj, denizz tarafından, 09.12.2012 14:36:16 itibariyle düzenlenmiştir.
Besle Kargayı...
2012/12/12 16:21
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

"Dedikoducu Yaramaz Kuşlar" videosundaki iri kuş leylek mi ey nefha? Sanki karga imiş gibi hissettim ben, daha çok. :)

Benim balkondaki güvercinleri hatırladınız demek... Şimdilerde onların esamisi dahi duyulmuyor... Leyleklerden evvel onlar mı göç ettiler, nedir? :)

Bir çözüm yolu önermişsiniz, sağolunuz...
Ama yine de bir karga/leylek edinip onu beslesem dahi, balkonuma gelip beni rahatsız edecek güvercinlerle arasının açılacağından nasıl emin olabilirim? 
İzlediğimiz video, bir hayali ürün... Peki ya gerçekte işler oradaki gibi olmayıp; karga da güvercinlerle birleşip karşı safıma geçerse, neylerim ben, hiç düşündünüz mü? :P
Oyuna gelmemek için bu türlü hassas meseleleri etraflıca düşünmeli...
Kaldı ki siz, öteden beri güvercinlerden yana idiniz zaten... :P

Nasıl yani ey denizz? Ben, sizin benim içimi okumuş olabileceğinizi düşünürken; siz, benim sizin içinizi okumuş olabileceğimi dillendiriyorsunuz, nasıl iş bu? :P

kaç gün önce aklımdan geçti mbirgine söylesem dedim.buraya baksa dedim falan:)
ki sizde yapmışssınız bakmışssınız vayy be ...

Öte yandan beni teselli etmeyi de ihmal etmemişsiniz, sağolunuz. 

evet gerçekden içinizi okudum :)

 Şu sıralar çok dikkatli olmalıyım... Bana karşı gizli oyunlar tertipleniyormuş gibi bir hisse kapıldım... Burnum iyi koku alır benim. 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Havadaki Düşmanlar (!)
2012/12/12 21:37
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 7,5 (1 oy)

Nasıl ey m1gin?

Karga mı? Ama uzun bir gagası ve sütun bacakları var. O nasıl bi kargadır yahu? Hem kargalar siyah olmazlar mı? Tamam leylek de mavi olmaz ama en azından beyaz ve mavi arasında bir bağlantı kurulabilir.. Mavi ve siyah? ı-ıh hiç olmaz. Lacivert olsa idi neyse de...

 

Güvercinleriniz gitti demek. Aylarca sizinle arkadaş olmak için uğraştılar oysa.. Ama siz her defasında "gizli mesaj" paranoyanızla onları kovuşturdunuz. Bir adet leylek üzerine bile komplo teorileri üretebiliyorsunuz ya, pes!

Yani kazara sizi bir sivrisinek ısırıverse onu bir odaya kapatır ve sorguya çekersiniz siz:

"Konuş bakalım sinek! Benden aldığın yarım damla kanla ne yapmayı planlıyorsun? Kimin için çalışıyorsun sen?!"

Dedikoducu kuşlar gibi tatlı tatlı çekişip duranlara selam olsun!

Videodaki kuş gagasıyla kargaya ayakları ve başındaki tüylerle leyleğe benziyor. Asıl olan şu ki bu kuşun genleriyle oynanmış.

Bendenize Susam Sokağındaki Minik Kuş'u hatırlattı. Sonuçta her ikiside oldukca sevimli...

Hayal gücünüze de hayran olmamak mümkün değil ey nefha!

Sevgili mbirgin'in sineklerin dilini konuştuğunu mu ima ediyorsunuz? Vızz...vızz

 

Bilumum Hayvan Dilleri
2012/12/20 1:06
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Arkadaşlar, dikkat ederseniz söz konusu videodaki iri kuş "GAK!" diye ses veriyor.  
Bu önemli ipucunu yakaladıktan sonra, o kuşun türünün tespit etmek, çorap söküğü... :)
Aklıma gelen bir tekelemenin bir bölümü şu şekildedir:

Karga karga gak dedi
Çık şu dala bak dedi
Çıktım baktım o dala
Şu karga ne budala

Görüldüğü üzere "GAK" diyen kuş, "karga" imiş... :P
Şimdi de yapbozun parçalarını yerlerine koyduğumda, videodaki büyük kuşun karga olduğu sonucuna vardım.  

Balkonuma gelip beni rahatsız edip duran güvercinler, benden yüz bulamadılar diye mi gittiler, yoksa gerçekten gidecekleri vardı da ondan mı gittiler tam bilemiyorum.
Bana bırakılırsa, ilkini yeğlerdim... Ki böylece, en azından dikkate alınmış olduğumu hissetmiş olurdum.:P

Sivrisineklerle ilgili olarak ilginç noktalara değinmişsiniz, ey nefha!
Doğru diyorsunuz; sivrisineklerin bizden emdiği kanların hesabı sorulmalı! :) 

"Vızz...vızz" Nasıl yani ey umman?
Bu arı dili değil mi ya? :)

Ah bu bizler... Kendi dilimizi bozduğumuz yetmiyormuş gibi, kuşların, arıların, sivrisineklerin ve bilumum hayvanların dillerine göz dikiyor ve hatta yan bakıyoruz. 
Zaman sonra hayvanlar bir olup bizi protesto ederlerse, hiç de haksız sayılmazlar. :)

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Savunma Metni-2
2012/12/20 19:33
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 7,5 (1 oy)

Ben şahsım adına , hayvanların toplaşıp bana doğru geldiklerini gördüğümde bunu bir teşekkür ziyareti olarak algılayacağım..

Ah m1gin, siz ki gördüğünüzle/duyduğunuzla yetinmeyip, elinize geçirdiğinizi atomlarına kadar ayrıştırmadan bırakmayan bir zatsınız!

Karga "GAK" demiş-miş.. Biz insanlar da konuşmak için ses çıkarıyoruz ama her birinin bir anlamı var öyle değil mi? Yani şu durumda o hayvancağızın da "GAK" değil, "Heey!" diye seslendiğini anlamış olmalıydınız. Üstelik akabinde "Ga-gak" sesinin de "Se-lamm" anlamını taşıdığı ise gayet açık..

Siteye resim yüklemeyi becerebilsem o iri mavi kuşun karga değil de, leylek olduğunun aradaki 7 farka bakılarak anlaşılmasını sağlayabilirdim. En azından tasavvur ediniz:

Fark 1: boyun uzunlukları (leyleklerin -yılan yediklerinden olsa gerek- boyunları uzundur)

Fark 2:  bacak uzunlukları

Fark 3: ağırlıkları (bir karga elektrik tellerini esnetecek kadar ağır değildir)

Fark 4: gaga uzunlukları

Fark 5-6-7 : onları da siz bulun ya :)

Aklıma gelmişken ben de bir tekerleme paylaşayım:

Leylek leylek havada

Yumurtası tavada

NOT: Şu tekerlemeyi uyduranı bir bulursam çok fena çıkışacağım. Leylek yumurtasının yenmeyeceğini öğreninceye kadar kahvaltılarımı beklenti içerisinde geçirdim :P

 

Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: refrefsuvarisi, vizyon58, Gakk, busbus, siyamiaytar,
Son Oturumlar: