Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 57986
Girişimcilerin Dizginlenmesi
2009/11/24 13:00
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Selam bnm, desteğiniz için teşekkürler... 

mbirgin.com 'daki dosyalar halihazırda başka sunucularda yer almaktalar... Bu yüzden arşivin tümü bende bulunmamaktadır. 

dinlence.4yon.org olayı bambaşka. Onu ayrı tutuyorum. Kapanırsa kapansın! 
dinlence.4yon.org ilgilenilecek gibi değil; zira içerisinde 2 milyona yakın müzik var. O, bir anlamda, bir müzik arama moturudur. Yani nasıl ki google yahut başka arama motorları başka sitelerin içeriklerini tarıyorlar; dinlence.4yon.org de öyle işte. Başka sitelerde bulduğu müzikleri otomatik olarak veritabanına ekliyor. 
 

mbirgin.com ile ilgili olarak; öncelikle sitede bulunan ve albüm bilgisi bilinen eserlerle başlamak uygun olur. Albüm isimleri bilinmeyen parçalara tek tek bakmak çok yorucu olabilecektir. Ve daha pratik bir yol bulunamazsa, korkarım onlar da elenecektir. 

Mesela siz tarayacağınızı söylediğiniz bazı isimleri yazmışsınız. Bunlardan birçoğu mbirgin.com 'da yer almadığı için, onlarla uğraşmanız gereksiz olur. Örnek Yıldız Tilbe, Ebru Gündeş, Ferhat Göçer gibi. 

Bunun için sitedeki başlıklardan yararlanmanız daha uygun olabilir. Örnek: Muazzez Ersoy, Onur Akın, Candan Erçetin, Aykut Kuşkaya, Cansu Koç gibi. 
Ama albüm bilgileri belirtilenler öncelikli olsun: Örnek: Aykut Kuşkaya, Dursun Ali Erzincanlı, Hasan Sağındık, Onur Akın gibi. 


Alınan bu ihtarla ilgili düşüncelerimi sunayım kısaca... 

Doğrusu hak sahipleri olduğu için, ben de karışık durumdayım. Ancak ne bileyim, pek satmayan eski albümlerin yayınlanmasının sakıncasını anladığımdan emin değilim. 

Ayrıca, o yasak bu yasak olunca, yeni girişimlerin önünün kapatıldığını düşünmekteyim. Bu durumda geliştireceğiniz yeni projeler oldukça güdük kalabilmektedir... Ve sonra, neden gelişmiyoruz, diyoruz. 

Girişimcilerin desteklenmek yerine kösteklendiği bir ortamda, neden bir şeyler geliştirmek ve engellere takılmak isteyesiniz ki? 

Dünya müziklerini zaten seviyordum; şimdi bu sevgim biraz daha arttı! En azından bu tür ihtarlardan yırtma oranları biraz daha yükseğe benziyor. 

Hayrolsun... 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: ironman, OSMAN1, Busra93, soooofi, ReDMaN,
Son Oturumlar: