Görüntülenme: 75506
Seferberlik İlanı
2009/11/24 6:02
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Ve, yasaklanma sırası mbirgin.com 'a gelmiş bulunuyor! 

Bugün bir mail gelmiş bana. MÜ-YAP tarafından gönderilmiş. Bir bölümünü, konunun daha iyi anlaşılması ve sizlerden isteyeceğim desteğin gücünü arttırması bakımından sunacağım. 

Desteği açayım... Kısaca, MÜ-YAP 'ın repertuarında yer alan eserlerin siteden kaldırılmasını istiyorlar... Ve bunun için 3 gün süre tanımışlar. Yeter mi? Yetmez tabi. 

O yüzden ben de düşündüm ki; sitenin değerli üyelerinden destek alayım. En azından siteyi az çok tanıyorlar ve içeriğini biliyorlar. 

İş basit aslında. 
Mesela mbirgin.com 'da Dursun Ali Erzincanlı'nın çalışmaları var. Bu durumda yapılacak şey;

  • Mu-yap'ın listelerinde Dursun Ali Erzincanlı 'nın sitede sunulan çalışmaları yer alıyor mu? 

İşte sadece bu çalışmaları cevap olarak bildirmeniz yeterli olacaktır. 
Böylece bir taraftan bildirimler gelirken; ben de diğer taraftan ilgili çalışmaları hızlıca siteden kaldırmaya çalışacağım. 

Değilse tek başıma zor bitirebilirim... Ve korkarım sitenin tüm içeriği erişime kapanmak zorunda kalabilir. 

Gelen mailde, bir de siteden çekilen bir ekran görüntüsü eklenmişti. İlginçtir, "Radyo Dinle" sayfasının resmi vardı. Radyo 7, TGRT FM, Burç FM, Moral FM, Özel FM, Seyr Fm ve son olarak da Polis Radyosu kanallarına tıklanmış... Hani sitede tıklanan bağlantıların renkleri biraz açık mavi oluyor ya, oradan anladım. 
Yoksa o radyo yayınlarını da ben mi yapıyordum? 

Ama neyseki ben; "kızım sana söylüyorum, gelinim sen işit!" sözünün ne anlama geldiğini biliyorum. 

Her neyse, uzatmayayım; zira vakit işbaşı yapma vakti. 

Önce MÜ-YAP 'ın repertuar listeleri... 

Müyap Repertuarını download etmek için tıklayınız.
1986 - 2009 Yılı albümlerinin şarkılarını download etmek için tıklayınız.

Uluslararası Mü-Yap repertuarını download etmek için tıklayınız.

1986 - 2009 şarkı listesi çok fazla veri içeriyor. Onunla uğraşmayabilirsiniz. Bununla beraber, eserlerle ilgili bilgi almaya meraklı iseniz, onu da arşivinizde bulundurmak isteyebilirsiniz. 

Ve, sizlerin desteğini arttıracağını umduğum bir belgeyi; gelen mailden bir bölümü sunuyorum. 

· MÜ-YAP koruması altında bulunan fonogramlara kaydedilmiş ses tespitlerini içeren radyo televizyon yayınlarını stream edilmek suretiyle kamuya erişilir kılınan ve umuma iletilen müvekkil meslek birliği koruması altındaki tüm ses tespitlerinin içerikten çıkarılması,

İşbu uyarının alan adı alırken veya web sitenizde bildirdiğiniz e-mail adresinize ulaşmasından itibaren üç gün içerisinde, -yapılmakta olan ihlalin sadece ekran görüntüsünde belirtilen ses tespitleri ile sınırlı olmadığı da gözetilerek- MÜ-YAP Meslek Birliğinin koruması altında bulunan tüm repertuarın web sitesinden çıkarılması için ses tespitlerini içeren yayınların stream edilmesini durdurmanız ve bu şekilde müvekkil meslek birliğinin koruması altındaki ses tespitlerinin kamuya erişilir kılınması ve umuma iletilmesi şeklinde gerçekleştirdiğiniz ihlale son vermeniz veya müvekkil meslek birliğine lisans sözleşmesi imzalamak için başvurmanız gerektiğini aksi takdirde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasının 71’inci, 80’inci ve Ek 4’üncü maddeleri gereğince sitenizin erişime kapatılması da dahil hakkınızda ulusal ve uluslararası mevzuattan kaynaklanan tüm şikayet haklarının kullanılacağını ve www.mbirgin.com adlı siteniz hakkında her türlü yasal yola başvurulacağını ihtaren bildiririz. 23.11.2009

Gazamız mübarek ola!  

Bu mesaj, m1gin tarafından, 24.11.2009 06:34:20 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
İşbirliğine Çağrı
2009/11/24 9:37
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Aldığım bu haber çok üzdü beni.

Her zamanki gibi gülen ifadeler kullanmışsınız, güzel ama eminim üzülüyorsunuzdur. Benim moralim bozuldu. Şimdi bu listelerdekiler sonra yeni bir uyarı, sonra bir başkası olursa ya? Sizde hepsinin arşivi vardır zaten, parçaların kaybolmayacak olması iyi ama yayınlayamayacaksınız işte... Biz de elimizde bulunmasını istediklerimizi arşivlesek iyi olur.

Tam anladığımdan emin olmak için sormak istiyorum m1gin. Podcast.Müzik başlığı altındaki parçalar ve Dinlence'deki bütün parçaları da bu listelere göre taramak gerekiyor değil mi? Eğer öyleyse sitede ne var ne yoksa hepsinin taranması gerekiyor. Bir de mesela, diyelim ki bir şanatçının bir albümü bu listelerden birinde var ama başka bir albümü yok. Öyle bir şey olma ihtimali var mı bu Müyap'ın listesinde. Albüme göre bakmak çok zorlar, zira dinleyiciler sanatçıyı, parçayı bilir ama albüm ismini bilmez genelde. Biz sadece sanatçı ismiyle kontrol etsek olur, yeter değil mi?

İbrahim Sadri'nin albümleri de var malesef listede.

Şimdilik tarayacaklarım: Ferhat Göçer, Barış Manço, Sezen Aksu, Orhan Hakalmaz, Yıldız Tilbe, Nilüfer, Erkan Oğur, Musa Eroğlu, Ebru Gündeş, Fatih Kısaparmak, Yavuz Bingöl, Arif Sağ, Zeki Müren, Zara,Sabahat Akkiraz, Şevval Sam, Yılmaz Erdoğan, Ömer Faruk Tekbilek, Işıltan Turan,Mehmet Emin Ay, Grup Yeniçağ, Mikail, Kıraç

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bitirebilirsem başka isimlerle devam edebilirim.
 

Sitenin bozulmasını istemiyorum :( 

Hadi arkadaşlar işbaşına!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ferhat Göçer, Barış Manço, Sezen Aksu, Orhan Hakalmaz, Yıldız Tilbe, Nilüfer, Erkan Oğur, Musa Eroğlu, Ebru Gündeş, Fatih Kısaparmak, Yavuz Bingöl, Arif Sağ, Zeki Müren, Zara,Sabahat Akkiraz, Şevval Sam, Yılmaz Erdoğan, Mehmet Emin Ay, Kıraç

Bu isimlerin hepsi listede var malesef :( 

Bu ne demek yaaa... Ben müzik dinlemek istediğimde hep bu siteyi açıyorum. Ne olacak şimdi :(  Daha bir sürü parça kaldırılacak... :(

 Taramaları sadece isme göre yaptım. Doğru  bir yöntem mi bu m1gin. Yukardaki soruma cevap verebilirseniz vakit kaybetmeyiz 

Sitede her sanatçının her parçası yok ya da her bir parçanın hangi albümden olduğunu bilmiyoruz. 

Kolaylıklar...


 

Bu mesaj, bnm tarafından, 24.11.2009 12:53:32 itibariyle düzenlenmiştir.
Bu mesaj, bnm tarafından, 24.11.2009 12:55:38 itibariyle düzenlenmiştir.
Girişimcilerin Dizginlenmesi
2009/11/24 13:00
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Selam bnm, desteğiniz için teşekkürler... 

mbirgin.com 'daki dosyalar halihazırda başka sunucularda yer almaktalar... Bu yüzden arşivin tümü bende bulunmamaktadır. 

dinlence.4yon.org olayı bambaşka. Onu ayrı tutuyorum. Kapanırsa kapansın! 
dinlence.4yon.org ilgilenilecek gibi değil; zira içerisinde 2 milyona yakın müzik var. O, bir anlamda, bir müzik arama moturudur. Yani nasıl ki google yahut başka arama motorları başka sitelerin içeriklerini tarıyorlar; dinlence.4yon.org de öyle işte. Başka sitelerde bulduğu müzikleri otomatik olarak veritabanına ekliyor. 
 

mbirgin.com ile ilgili olarak; öncelikle sitede bulunan ve albüm bilgisi bilinen eserlerle başlamak uygun olur. Albüm isimleri bilinmeyen parçalara tek tek bakmak çok yorucu olabilecektir. Ve daha pratik bir yol bulunamazsa, korkarım onlar da elenecektir. 

Mesela siz tarayacağınızı söylediğiniz bazı isimleri yazmışsınız. Bunlardan birçoğu mbirgin.com 'da yer almadığı için, onlarla uğraşmanız gereksiz olur. Örnek Yıldız Tilbe, Ebru Gündeş, Ferhat Göçer gibi. 

Bunun için sitedeki başlıklardan yararlanmanız daha uygun olabilir. Örnek: Muazzez Ersoy, Onur Akın, Candan Erçetin, Aykut Kuşkaya, Cansu Koç gibi. 
Ama albüm bilgileri belirtilenler öncelikli olsun: Örnek: Aykut Kuşkaya, Dursun Ali Erzincanlı, Hasan Sağındık, Onur Akın gibi. 


Alınan bu ihtarla ilgili düşüncelerimi sunayım kısaca... 

Doğrusu hak sahipleri olduğu için, ben de karışık durumdayım. Ancak ne bileyim, pek satmayan eski albümlerin yayınlanmasının sakıncasını anladığımdan emin değilim. 

Ayrıca, o yasak bu yasak olunca, yeni girişimlerin önünün kapatıldığını düşünmekteyim. Bu durumda geliştireceğiniz yeni projeler oldukça güdük kalabilmektedir... Ve sonra, neden gelişmiyoruz, diyoruz. 

Girişimcilerin desteklenmek yerine kösteklendiği bir ortamda, neden bir şeyler geliştirmek ve engellere takılmak isteyesiniz ki? 

Dünya müziklerini zaten seviyordum; şimdi bu sevgim biraz daha arttı! En azından bu tür ihtarlardan yırtma oranları biraz daha yükseğe benziyor. 

Hayrolsun... 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: Seferberlik İlanı
2009/11/24 18:31
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Öncelikle üzüldüm fakat bu biçare olmuyor benim gibi anlamayan biri nasıl yardımcı olabilir?Linki tıkladım ve bir liste çıktı?

Yanıt: Seferberlik İlanı
2009/11/24 18:37
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Evet, ben de üzüldüm ama üstesinden gelineceğine inanıyorum Allahın izniyle. Pc işlerinden detaylı anlamamama rağmen, yardım etmek isterim elimden geldiğince...

Uzaklık
2009/11/24 18:42
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Site üyeleri ile aynı hüznü yaşamaktayım, akşam üzeri mü-yap listesinde DursunAli Erzincanlı ismini aradım, daha sonra da sitedekilerle karşılaştıracaktım ama bulamadım. Z.SARI kardeşim gibi bende anlamıyorum ki daha fazla yardımcı olayım :(

Kendime kızmadım da değil hani niye bu kadar işitsel yapıtlara uzağım diye...

Taktik Değişimi
2009/11/24 20:28
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Değerli arkadaşlar, bu konuda pek bir bilginiz olmamasına rağmen, destek olmak istemeniz duygulandırıcı bir durum... 
Teşekkür ederim. 

Sanırım tümevarım yerine, tümdengelim taktiğine başvurmaya karar verdim. 

İlk başlarda, sitede yer alan ve MÜ-YAP 'ın kapsamında bulunan parçaları sitede pasifleştirerek ilerleyecektim...
Sonradan, sitedeki emin olunamayan çalışmaları pasifleştirmeye karar verdim. Böylece, daha sonraki geniş zamanlarda, söz konusu çalışmaların MÜ-YAP kapsamında bulunup bulunmadığı irdelenebilir. Ve sorun yoksa, tekrar aktif edilebilirdi. Tabi ilgilenme iştahım olursa... 

Ey abheri, bir ismin o listede olmaması iyiye işaret. Böylece siteden kaldırmaya hacet kalmaz. 

Albüm bazında işler kolay da, parça bazında değerlendirme yapıldığında iş hengameli bir hâl alabiliyor. 

Ey Z.SARI, bilgisayarınız takılmışsa, bizden özür mü dilemeniz gerekir!? 
Doğrusu alakayı kuramadım. 

Ey KuBe, demek siz de yardımseversiniz... Güzel...
Olmadı ben, herkesin neyin nasıl yapıldığını izleyebileceği bir görsel anlatı mı hazırlasam acaba? 

Neyse...

İstasyon n'oldu ey Z.SARI? Bugün başlayacak ve duyurunuzu yapmayacak mıydınız siz? 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: Seferberlik İlanı
2009/11/24 21:38
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

n'olmuş buralarda...

birgün siteye girmedim neler olmuş :(

birgin bu konuda neler yapabileceğimi tam okumadım ama durum gerçekten üzücü..

şimdi tekrar yukardaki mesajları okuyup neler yapabilirme bakıcam ama gelinen nokta ya gerçekten üzüldüm...:(

 

Yanıt: Seferberlik İlanı
2009/11/24 21:58
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

esselam ey ehli m1gin.com sakinleri;
gelişim epey bi damdan düşer gibi oldu doğru dürüstte tanıtmadık kendimizi ama garibiz işte nidelim.. :) belki pek yeniyim bir paylaşımımız da yok lakin bu sizlerle beraber üzülmeme, derdinizle dertlenmeme engel değil..

muhakkak bunun da vardır bir hikmeti diyerekten ve fazla uzatmadan cümleleri ki yapılacak işler var. lakin ya algılama sorunu çekiyorum ya da nerden başlayacağımı bilemiyorum.. bir görev dağılımı mı yapsak ki?

dedikten sonra şu anda yapmakta olduğum işi söyleyim; nedenini bilmeden muazzez ersoyu gözüme kestiriverdikten sonra müyapta muazzez ersoyla ilgili albümleri sırayla buluyor ve internette ilgili albümü bulduktan sonra da bu albümdeki şarkılarla sitemizde bulunan şarkıları karşılaştırıyor ve olanları not alıyorum inşaAllah doğru mu yapıyorum?
 

Bu mesaj, elfani tarafından, 24.11.2009 22:28:15 itibariyle düzenlenmiştir.
Görev Dağılımı
2009/11/24 22:26
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Maşallah! asmer ve elfani de hoş gelmişler...  

elfani 'nin tespiti yerinde. Karman çorman ilerlemekten ve belki de ayrı kişilerin aynı konu üzerinde emek sarfetmelerinin önüne geçmek gerek. 

Bununla beraber, doğrusu nasıl bir dağılım yapılabileceğinden emin değilm. 

Ben "Müzik", "İşitsel Yapıtlar", "Podcast.Müzik" kategorilerini taradım. Büyük çoğunu düzenledim. Lâkin karışık parça barındıran konularda sıkıntılar var... Çünkü onları bireysel olarak değerlendirmek gerek. O yüzden onları sona salladım. 

Arzu eden ve ilgilenebilecek arkadaşlar, Müyap 'ın ilgili listesini indirip, aşağıdaki konuları inceleyebilirler... 

Her arkadaş bir konuyu seçebilir ve o konuyla ilgilendiğini belirtebilir. Ki, sonraki arkadaşlar aynı konuyla ilgilenmesinler. 

Ve işte konular... 

  1. Podcast.Müzik : Karma Şiirler
  2. Enstrümantal (Sözsüz) Müzik Antolojisi
  3. Müzik ile Dünya Turu - 1: Türkiye (World Journey with Music - 1: Turkey)
  4. New Age Müzik Derlemesi
  5. Dünya Müzikleri Seçkisi

Bu arada ben de forumdaki "Multimedya" kategorisine dadandım. 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 16.12.2009 03:41:16 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: Seferberlik İlanı
2009/11/24 22:35
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

2. yi  üstleneyim o halde inşaAllah.

Bu mesaj, elfani tarafından, 24.11.2009 23:36:25 itibariyle düzenlenmiştir.
acil durum
2009/11/24 22:53
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

bende podcast  müzik: karma şiirleri alayım..

ama acil bir durum var birgin :(

asmer kanalına bi bakabilirmisiniz

Bana da Yardım
2009/11/24 23:45
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Ben de 4. bölümü alayım o halde.Artık sakıncalı olanları özelden bildiririm :)

Vira Bismillah ;) Kolay gelsin herkese...

Bakıyorum şu anda ama çoğunu bulamıyorum.Gözden kaçırdıklarım olmaması adına boşta olan biri yine 4. kısıma bakabilirse hem ben sevinirim hem de Mustafa Bey'i tekraren uğraştırmış olmayız.Ne dersiniz?...

Yardımınızı bekliyorum...

Bu mesaj, KuBe tarafından, 25.11.2009 00:20:11 itibariyle düzenlenmiştir.
Yanıt: Seferberlik İlanı
2009/11/25 0:44
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

konuyu yeni öğrendim ve çok üzüldüm.ben de anlamıyorum bu işlerden .en azından denemeliyim...sonuç hayrolsun inşallah...

Vurgu
2009/11/25 1:10
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Yakın ve doğrusu beni şaşırtan ilginiz için çok teşekkürler değerli arkadaşlar, 

Şunu ifade etmek isterim ki, üstlendiğiniz bir konuyu tamamlamak zorunluluğunuz bulunmuyor. Bu yüzden kendinizi gergin yahut rahatsız hissetmemenizi vurgulu olarak ifade etmek isterim. 

Şayet belli bir düzen takip ettiyseniz, geldiğiniz konumu da söylersiniz olur biter. En başta da bırakmış olabilirsiniz, dert değil. 
Önemli olan iyi niyetinizdir... 
 

Bir şekilde tamamlayabileceğimizi düşünüyorum. Olmadı, tümdengelim yönteminin kapsamını genişletiriz, olur biter. 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Seferberliğin Sonu
2009/11/25 4:48
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Evet! Ve, olağanüstü hâl sone ermek üzere... 

Biraz acımasız bir tutum takınılınca, parçalar daha kolay elenebiliyormuş. 

Neden elemeyecekmişim ki? Söz konusu çalışmaların tanıtımını yapıyorum da, bunun karşılığında ücret mi alıyordum sanki!? 

Zaman önce karşılaştığım bir haberi anımsadım: 
Birçok ülke, bazı sebeplerle youtube sitesini yasaklıyorlar ya... Bir defasında da youtube 'un tepesi atmış ve ülkenin birine erişim yasağı getirmişti. Bu sayede o ülkeden youtube sitesine bağlanılamaz hale gelinmişmiş. 


Her neyse...  Geriye 3-5 konu kaldı... Onları da kendim hallederim artık. 

Seferberliğe katılan ve bir şeyler yapma uğrunda çaba gösteren ve desteklerini ifade eden tüm arkadaşlara teşekkürü bir borç biliyorum. 

Ve, yeni bir ihtar alacağımız sonraki bir zamana dek, eski sakin hâlimize dönebiliriz artık. 

Bir başka seferberlikte birlikte oluncaya dek, esen kalınız. 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Bir Garip seferberlik :)
2009/11/25 9:01
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Dün saat 6 sularında başlayan ve bu sabah 4:48 de sona eren seferberlik tüm yurtta ve mbirgin.com. da çoskuyla karşılandı.

 

Komutan Birgin yaptığı açıklamada : Biraz acımasız bir tutum takınılınca, parçalar daha kolay elenebiliyormuş.  Neden elemeyecekmişim ki? Söz konusu çalışmaların tanıtımını yapıyorum da, bunun karşılığında ücret mi alıyordum sanki!? diyerek haklı durumunu dile getirdi...

 

 Seferliğe katılmak için deli divane olan ahaliyede sakin olmaları uyarısı yapan Birgin,  : "Seferberliğe katılan ve bir şeyler yapma uğrunda çaba gösteren ve desteklerini ifade eden tüm arkadaşlara teşekkürü bir borç biliriz."  dedi..

 

Bu sıradışı abdestten daha da sıradışı olan durum karşısında soğukkanlılığını koruyan Komutan Birgin'e tüm Dünyadan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden tebrikler   yağdığı alınan haberler arasında...

 

Bu arada muyap sitedeki bu durumu incelemek için bir yetkiliyi görevlendirdi. İhtarı Radyo Dinle sayfasıyla veren eleman ise açığa alındı..Eleman : Ne bileyim Günde bu kadar kişinin girdiği sayfanın başarısı cezasız kalmamalı diye düşündüm.. pişmanım. dedi.

 

 

Bu mesaj, asmer tarafından, 25.11.2009 09:02:54 itibariyle düzenlenmiştir.
Komutan Birgin ve Kurmayları :)
2009/11/25 12:19
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Vay be, nasıl bir kollamadır bu böyle! 

Ey m1gin, bakın, nasıl da galeyana gelmiş ahali!

Anlaşılan burdaki çoğu arkadaş gece kuşu  ya da siteperverlik duygusuyla gözlerine uyku girmemiş

Allah'tan ortalık biraz durulmuş gibi, siperlerini bırakmıştır sanırım cengaverler   Dinlenme vakti!

Durumu kontrol için bi girdim, asmer'in verdiği son  malumat içime soğuk sular serpti

İlerde, sonuç raporunu sunar herhalde m1gin. En az kayıpla atlatmış oluruz umarız.  Sitenin tamamen kapanmasıyla kıyas bile edilemez değil mi bu durum.

Geçmiş olsun komutanım!

 

Etkisiz eleman
2009/11/25 13:27
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Olağanüstü hâlin sonlanması sitedeki diğer arkadaşlarım gibi benim de hâl-i pürmelâlimi dağıttı.  

Seferberlikte emeği geçen başta m1gin olmak üzere tüm arkadaşlara teşekkürü bir borç biliyorum :)   Her ne kadar etkisiz eleman olsamda gönlüm sizlerle idi.

Sevgili asmer'in yapmış olduğu röportajla son durum daha net anlaşılmış oldu, müteşekkiriz efendim :)

 Image Hosted by ImageShack.us
Ne diyeyim vatana millete hayırlı olsun :)

Etkisiz Elemanın Etkisi
2009/11/25 16:31
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Maşallah ey asmer, bu ne coşkun ve keyifli bir mesaj olmuş böyle?
Efendim, ne kadar süredir gazetecilik yapmaktasınız? 

Bazı noktalar yanlış anlaşılabileceği için, açıklama yapayım. 

"Kazanç" ifadesiyle maddi kazanç kastediliyor orada. 
Değilse, bunca değerli kimselerle tanışmak, aslında çok daha önemli bir kazançtır. Ve bu durum, bunca emeğin çekilmesine önemli oranda motivasyon kaynağı sağlamaktadır. 

Doğrusu asmer 'in sıradışı mesajını bir anda okumaya kıyamıyor ve paragraf paragraf okuyarak değerlendirme yapmaya çabalıyorum. 

Son paragrafta, MÜ-YAP tarafından gerçekten de öyle bir açıklama yapılmış mı? 
Yoksa, örneğini çokça gördüğümüz bir gazetecilik örneği sergileyerek; kendi hayalinizde canlandırdığınız şeyleri onlara mı mal ettiniz ey asmer 
 

Hayli keyifli bir mesaj da bnm 'den. 
Zafer kutlamaları alıyor gibiyiz... Halbu ki, fire veren bizleriz... Hayrolsun.  

İşin doğrusu, ben bunca katılımı hiç beklemiyordum... Sadece rahatlamak ve eğlenmek için öyle bir konu oluşturmuştum. Çok çok 1-2 cevap gelir sanıyordum. 
Ama değerli arkadaşlar yoğun ilgi ve destekleriyle beni mahcup ettiler... 

Hmm.. Sonuç... Bunu MÜ-YAP 'tan yeni bir dönüt almamız halinde anlayacağız artık. 


Ey abheri, neden kendinize haksızlık edip, kendinizi "etkisiz eleman" olarak tanımlıyorsunuz ki? 
Şimdi bir benzetme yapacağım... Ama olayı daha beter karıştırmaktan çekiniyorum. 
Yne de deneyeceğim... 

Şimdi bazı evlerde dede ve nine bulunduğu vakit, o evin bir ağırlığı, bir başka havası olabiliyor... Onlar evde olmadıklarında ise, ev sıradan hale dönüşebiliyor... 

Diyeceğim; siz de bu yaşlıların gördüğü görevle siteye etki ediyorsunuz. 

"Teşbihte hata olmaz" derler... Biraz da buradan destek aldım. 


Sahi bu arada, buraya cevap yazmayıp da bana özel mesaj göndererek destek olan değerli üyelerin de bulunduğunu ifade etmek isterim. 


Görünen, görünmeyen; bilinen, bilinmeyen; yapımda ve sunumda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma can-ı gönülden teşekkürlerimle... 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Olumsuz sonuç, olumlu netice
2009/11/26 1:09
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

"Teşbihte hata olmaz"  evet haklısınız ey m1gin

Bir aralar kanberdim şimdi ise yaşlı.

Ve bu denli saygınlığım olmasından da memnun oldum.  Image Hosted by ImageShack.us

Ya bir de müzik eklemiştim mesaja ama yine olmadı :)


Ne alaka bu mesaja müzik dimi ?

Niyetim sadece bak bende yapabiliyormuşum demekti kendime :)

Malesef yine m1gin kardeşimin desteği gerekli oldu, ee naparsınız yaşlılık işte :))

Teşekkür ediyorum düzenleme için m1gin.

Bu mesaj, abheri tarafından, 26.11.2009 02:34:28 itibariyle düzenlenmiştir.
Yanıt: Seferberlik İlanı
2009/12/01 18:55
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

yine yetişemedim..  neyse olağanüstü hal sona ermiş. ben de üzüldüm inşallah birşey olmaz.

yolculuk var yine... selametle...

Destek Olma Çabası
2009/12/16 3:13
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

 Yokluğumda ilan edilen seferberliğe geçte olsa destek vereyim dedim.

İlk olarak Cat Stevens ismi ve Remember Cat Stevens  albümü  listede yok

Ancak Yusuf İslam ismini listede bulunca Remember Cat Stevens albümünün parçalarını tek tek MÜ-YAP listesinde aradım.

Sonuç: Sadece Morning Has Broken ve Wild World sonradan çıkan bazı albümlere yeni versiyonları ile eklenmiş ya da katledilmiş

İkisi dışında listede olan parça yok

Bilginize

Takviye Birlikler
2009/12/16 3:36
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Yakın ilginiz ve desteğiniz için teşekkürler citizen,

Doğrusu parça bazında arama yapma zahmetine girmiş olmanıza bir miktar müteessir oldum. Zira oldukça uğraştırıcı bir işlem bu. 

İlk anda, henüz tam bir rota belirleyememiş olduğum için, o listeden hareket edilebileceğini düşünmüştüm. Ama sonra, albüm bazında sorgulamanın daha pratik ve doğrudan sonuca götürdüğünü farkettim. 

Hatta, parça listesini kaç kez buradan kaldırmayı da düşündüm... Ama nasılsa OHAL sona ermişti ve kimsenin bununla ilgilenmesi gerekmezdi, diye düşünmüştüm. 

Neyse...

Doğrusu, Cat Stevens'in sitede sunulan albümünü Uluslararası Mü-Yap listesinde görünce üzüldüm ve istemeye istemeye devre dışı bırakmıştım...
Malesef ki adı "THE ULTIMATE COLLECTION" diye geçiyor. 

Sağlık olsun, diyelim... 

Aklınızda bulunsun, parça parça ilgilenmeyiniz lütfen. 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Sanatçıya Özel Muamele
2009/12/16 4:00
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

İlk denediğim The Ultimate Collection seçeneği idi ve çıkmadı.

Şimdi yine denedim Santana ve Billy Ocean çıkıyor ama Cat Stevens yok

Bir yerlerde hata yapıyor olmalıyım

İşin gerçeği tek tek aramayı Yusuf İslam'dan  başka bir sanatçı için yapmam.

Benim için hiç zahmet olmadı,zevkle yaptım.

Tekrar bir OHAL durumunda desteğe hazırım tabi

Gerekirse harf harf ararız 

 

 

Türk Alfabesinin En Sinir 2 Harfi
2009/12/16 7:52
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Hata sizde değil, ey citizen; hata alfabemizde ve onu ayrıştıramayan Excel programında.  

Yeri geldi madem, öteden beri gıcık olduğum bir hususu; Türk alfabesindeki ortalığı bulandıran bazı harflerin şekline değinmek istiyorum. 

Sinir olduğum ve bilgisayar ortamında ortalığı dağıtan 2 harf: ve İ

Hani temel kabul edilen alfabede madem ki büyük I 'nın küçük hali i 'dır... Ne diye, Türkçe alfabede, büyük İ 'nin küçük hali, küçük i olarak kabul ediliyordu ki? 

Hani diyelim zor durumda kalındıydı, şartlar zordu... Hiç olmadı şu yapılabilirdi:

Büyük I 'nın küçük şekli, küçük i
Büyük İ 'nin küçük şekli, küçük ı

olarak kabul edilseydi, bugün bu sıkıntılar önemli oranda azalabilirdi, diye düşünüyorum. 

Bilgisayarla öteden beri yakından ilgilenince ve sözünü ettiğim çakışma yüzünden çok kez sorunlarla karşılaşınca; içimde bir şeyler birikmişti... 

Bu sayede bir miktarını açığa vurmuş oldum. 

Neyse...

Ey citizen, şöyle deneyebilirsiniz: The UltImate CollectIon 

 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 16.12.2009 07:56:22 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Açılan Yaralar
2009/12/17 2:54
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Sorun şimdi anlaşıldı

Harf konusunda ise;olayın bir de diğer yönüne bakmak gerek bence.

Yıllarca saçma nedenlerle birbirimizle didişmek yerine teknolojik atılımları biz yapmış olsa idik tüm bilgisayar sistemlerinde  ş,i,ü,ğ,ö,ç harflerinin geçerli olduğunu görürdük.

Mesela cep telefonlarının yeni çıktığı zamanlar Paris'te uluslararası düzeyde bir toplantı yapılıyor.Genelde geçerli alfabe ne olsun diye.Bütün ülkelerden temsilciler çağrılıp fikirleri alınacak,çoğunluk kararına uyulacak.

Karar toplantısı olduğu saatte bizim Türk  heyet Paris'i dolaşmaya çıktıkları için hiçbir söz hakkımız olmayan karar yüzünden ş,i,ü,ğ,ö,ç harflerini kullanduğımız sms'ler daha pahalıya mal oluyor bize.

Paris'e bir daha nasıl gidecek adamlar,fırsat bu fırsat ,gez dolaş.GSM 'de neymiş!!!!!

 

Ekibin Biri Birgün...
2009/12/18 4:03
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Demek Türk heyet, fırsattan istifade Paris'i seyre dalmışmış, öyle mi? 

Daha önce duymadığım, ilginç bir bilgi imiş bu! 

Bu tablo da, biz Türklere yakışmıyor değil doğrusu! 

Belki de saatlerini bulundukları bölgeye göre ayarlamamış ve dolayısıyla; nasılsa daha toplantıya zaman var, diye düşünmüş ve geziyi sürdürmüş de olabilirler, kimbilir. 

O ekipte olmak varmış ha! 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Eleştiri
2009/12/19 0:44
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

 Bu haber, GSM şirketleri her zam yaptığında muhabirlerin ellerinde mikrofon,yollara dökülüp halka defaatle anlatıp,gaza getirmeye çalıştıkları bir haberdir.

Yukardaki örnektede görüldüğü üzere bizim millet sakindir,umursamaz,"Boşuna mı para ödüyoruz!Niye zam yapılıyor!Zaten yeterince pahalı değil mi?" gibisinde soruları sormaz.

Sonra da benim gibiler çıkar, sanki başka millettenmiş gibi eleştiri yapar

Biz bu kafa ile bir yere varamayız der,sanki kendi çok şey yapıyor gibi!!!

 

Yanıt: SeferbeNSİZLİK
2010/07/03 16:12
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

hiç olmam gerektiği zamanda olmam gereken yerde olamadım ki zaten yardım edemedim üzgünüm

Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: ZyntS, kapadokyatur, hyigit, doga.34, toprak.34,
Son Oturumlar: