Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 51088
Milli İradeye Saygı Mitingi
2013/06/16 2:49
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Bugün (gerçi artık dün), hesapta yokken kendimi Sincan'da buldum. Biraz oyalanıp eve dönecektim ki, saat 17'de Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Sincan'a geleceğini ve "Milli İradeye Saygı Mitingi"nin gerçekleştirileceğini öğrendim ve katılabileceğimi düşündüm.

Miting alanına girişte polis kontrolünden geçerken elimde bir poşet ve henüz açmadığım küçük bir pet şişe su vardı. Polisin,"su yasak" demesi üzerine bir miktar şaşırdım. "Öyle mi?"  dedim ve ekledim "o halde biraz içeyim de öyle atayım". 

Su içmeye çalışırken, meğer arkamdakiler beni bekliyormuş. Ben de biraz kenara kaydım. Lakin orada da başka bir kapı varmış. Anlayacağınız su burnumdan geldi. :P

Elimde poşetle geçebildiğime göre, su neden yasaktı ki? Garip!

Ve kalabalığın içerisine karışıp tin tin ilerledim... Bu sırada hafif ve tatlı yağmur damlaları insana ferahlık veriyordu.

Neyse, Tayyip Erdoğan yaklaşık 1 saat kadar coşkulu bir konuşma yaptı. Tayyip Erdoğan ayrıldı ama katılımcılar doymamış gibiydi. Alanda bir süre bekleyerek çalan şarkılara eşlik edildi. Az sonra müziğin kısılmasıyla dağılma başladı. 

Bir süre sonra kaldırımda durmuş, otobüs bekliyordum. O ara mitinge katılanlar dağıldığı için yollar pek kalabalıktı.
Korna sesleri eşliğinde arabalar ağır ağır ilerlerken; aracın bir tanesinden elinde AKP flamalı toy bir kişi, tipime bakıp lâf atmayı ihmal etmedi: "Hemen gezi parkı!"
Ve, yanındaki dingillerle edepsizce gülüp devam ettiler... Daracık beyinler, beni gezi parkı eylemlerini destekleyenlerden sanmıştı.

Bu tip densizliklerle ara ara karşılaşıyor da olsam; her defasında içimi bir durgunluğun kaplamasına engel olamıyorum. 

Her neyse...  Başkabakan'ın konuşmalarından, dikkatimi çeken ve önemsediğim kimi noktaları belki daha sonra aktarabilim.

Eve gelip miting görüntülerine bakınca, epey bir kalabalığın birikmiş olduğunu gördüm. Oradayken bunca kalabalık olduğunu hissetmemiştim. 

Son olarak söz konusu mitingin kaydını da ekleyeyim:

Oldu olacak, İstanbul 'da düzenlenen miting videosunu da ekleyeyim.

Bu mesaj, m1gin tarafından, 18.06.2013 19:53:22 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: mutluayten, aytenmutlu, 34efsane, falconx, dmr136,
Son Oturumlar: