Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 53795

Gündemle pek ilgilenen bir kimse değilimdir. Bununla beraber ara ara bazı meselelerin dikkatimi çektiği olmuştur.

Bu yaşıma geldim, sadece önceki dönemde (yerel ve genel seçimde) oy kullandım. Oy kullanma esnasında; her ne kadar Ak Parti ve Tayyip Erdoğan'a karşı için için sempatim bulunuyor idiyse de, zaten büyük bir oy oranıyla seçimi kazanacakları beklendiği için, renk olsun diye küçüklerden bir partiyi seçmeyi düşündüm... Oy pusulasını hızla turladım. Sonra bağımsız adaylara odaklandım... Lakin gündemi takip etmediğim için kimin neyi savunduğunu bilemediğimden mührü AKP 'ye bastım.

Aradan geçen zaman zarfında AKP güzel işler ortaya koymuş olsa da tüm yaptıklarını tasvip ettiğimi söyleyemem.
Mesela daha önce ele aldığım; bir dayatma olan Zorunlu Sağlık Sigortası benim midemi bulandırmıştı.
Borçlarım biriktikçe birikiyor... Kimi sağlık problemleri yaşıyor da olsam, o zamandan beridir hastaneye uğramıyorum. 
İşte bu yüzden, bir sonraki seçim gelse de AKP'ye oy vermesem de rahatlasam, diye iç geçiriyordum.

Gelgelelim, Ak Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanları, insanın ağız tadıyla ve içinden gelerek AKP aleyhinde oy kullanmasına bile izin vermiyorlar.
Aha da buyurun! Gezi Parkı eylemleri adı altında çevrilen dolaplara, sosyal medyada dolanan binbir yalan ve kurgu haberlere, eylemcilerin hakaret, küfür ve saldırılarına tanık olunca; ister istemez Tayyip Erdoğan ve AKP'yi desteklemem gerektiği sonucuna varıyorum.

Kendisine yapılan tüm asılsız karalamalara, hakaretlere ve haksızlıklara rağmen Tayyip Erdoğan'ın; AKP seçmenlerinin eylemlere karşılık vermemelerini tembihlemesi yok mu... 
İnsan duygulanıyor ve kendini tutamayarak "Sen çok yaşa Tayyip Erdoğan! Seni seviyoruz!" diye haykırası geliyor.

* * *

Kendi kendime düşünüyorum...
Önyargıları, çıkarları bulunmadıkça yahut  kin, öfke ve benzeri hislerin esareti altında olmadıkça, insanlar her zaman mazlumdan, haksızlığa uğrayandan yana olurlar... 
Acaba diyorum; Tayyip Erdoğan muhalifleri bu durumu bilmiyorlar da mı toplumdan antipati toplayan taşkınlıklar yapıyorlar?

Kendi kendime düşünüyorum, dedim ya... Bazen çok saçma ve kendimin bile inanmadığı olasılıklara da rast geldiğim oluyor. Mesela bir tanesi: 
Sakın ola Tayyip Erdoğan; taraftarları daha da artsın diye bu tür eylemleri gizliden ateşliyor olmasın? :)
Yok canım daha neler!? Adamlar bildiğin kin kusuyorlar... Tayyip Erdoğan kendi kendisine suikastler mi tertipletsin, ağza alınmayacak hakaretler mi ettirsin!?
Ama ne bileyim; her defasında haksızlığa uğrayıp uğrayıp büyük sıçramalar yapıyor ya hani. İnsan işkilleniyor bir yerden sonra. 

* * *

Başladığı günlerden beri takipteyim şu gezi parkı eylemlerini... Çevreye zarar veren demokratik olmayan eylemler ha bitti, ha bitecek diyerek bir konu oluşturmak istemedim.
Ancak sürdükçe sürüyor... Öyleyse düşüncelerimi ve Ak Parti'yi desteklediğimi ifade edeyim artık.

Daha önceki aylarda Ak Parti medya biriminin düzenli güncellenen Youtube kanalıyla karşılaşmış ve oradaki videoları otomatik olarak site üzerinden erişilebilir hale getirmeyi düşünmüş; lakin siyasete pek bulaşmak istemediğimden vazgeçmiştim. Şayet eylemler taşkınlıklarla sürecek olursa, "varsın sitemizde Ak Parti'nin bir şubesi olsun" diyerek ekleme ihtimalim yüksek..

Gezi parkı olaylarını değerlendiren, önemsediğim bazı videoları da eklemeyi planlıyorum.

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: pillibebek, Turgay52, Alper43, Kalemdar, merve_91,
Son Oturumlar: