Görüntülenme: 30323
cansu koç (online dinle)
2008/11/25 3:29 - Güncelleme: 2013/08/17 23:45
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 7,2 (5 oy)
cansu koç biyografisi
2011/12/26 1:55
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

"

İ. Ü. Devlet Konservatuar’ı şan-opera bölümünde 3 yıllık bir müzik eğitimin ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi Türk Pop Müzik bölümüne devam eden Cansu Koç; SELMI ANDAK, Melih Kibar, Müveddet Günbay ve Sertap Erener gibi alanının en iyi isimlerinden ders aldı. TRT korosunda uzun bir dönem çalıştıktan sonra 1998 yılında folk rock tarzında ki ilk albümü “Anadolu Yakası” ile müzik dünyasına adım attı. 2000 yılında “İsimsiz”, 2002 yılında cıkardığı “45’lik” albümleri ile geniş bir hayran kitlesini yakalamayı başardı.

4 yıl aradan sonra 9 şarkının (Yalnızlık Mevsimi / 9 Renk) yer aldıgı yeni folk rock Cansu Koç albümünde; söz ve müziği Tatyos Efendi’ye ait olan, yıllar önce Barış Manço’nun seslendirdiği “Gamzedeyim Deva bulmam”, Fikret Kızılok’a ait “A Leyli Leyli”, söz ve müziği Ozan Kotra – Ata Akdağ’a ait “yalnızlık mevsimi”, Doğu Anadolu Türküsü olan “Şu Dağlar Kömürdendir”, Zülfü Livaneli’ye ait yıllardır çok sevilerek dinlenen “Gözlerin”, sözlerini Sevingül Bahadır’ın yazdığı İran Türküsü “Taşçiçeğim” isimli şarkıda sadece bağlama, klavye ve Cansu Koç canlı ve dogaçlama kaydedildi. Kıbrıs Halk Türküsü “Feslikan” isimli şarkıda akustik enstrümanların yanı sıra looplarla zenginleştirilerek yeniden yorumlandı. Ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışmasında Sırbistan’ı temsil eden Jaksioxoviç Zeyko’nun seslendirdiği sarkı ünlü Halk Ozanımız Aşık Veysel’in en çok bilinen ve sevilen şiiri “Güzelliğin On Para Etmez” (Aşk Olmasa) ile buluştu. Yine ülkemizde çok sevilerek dinlenen yunanlı müzisyen Makis Ablianitis’in “Bahar” adlı albümünde (enstrümantal) yer alan ve aynı ismi taşıyan parçaya Cansu Koç; ünlü gazeteci ve söz yazarı Hakkı Yalçın ile birlikte söz yazdı. “Gözlerimde Yağmur” isimli şarkı sözleri yaşanmış dramatik bir olaydan etkilenerek yazıldı.

“Hayatımda müzik ve renkler olmazsa olmaz” diyen Cansu Koç bu albümde de müzik yolculuğuna kendi seçtiği duraklara uğrayarak; beni şehirli insanlarda dinlemek istiyor.

Albümde yer alan “Gamzedeyim Deva bulmam” adlı parçaya Kubilay Kasap tarafından çekilen klip tüm müzik kanallarında gösterilmeye başlandı.

Müzik yönetmenliğini Ahmet Koç’un, prodüktörlüğünü Bülent ve Fuat Seyhan’ın yaptığı “Yalnızlık Mevsimi / 9 Renk” Seyhan Müzik Prod. etiketiyle piyasaya çıktı.

Albümleri:

1998 – Anadolu Yakası
2000 – İsimsiz
2002 – 45’lik
2006 – Yalnızlık Mevsimi / 9 Renk

" alemyerin.net

Bu mesaj, quoter tarafından, 26.12.2011 01:56:05 itibariyle düzenlenmiştir.
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: bayx1906, thecharming, cappttan, gulsen06, filintaby,
Son Oturumlar: