Görüntülenme: 10969
Dehâ Forumlar
2009/06/10 21:17
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 6,5 (1 oy)

Uzun yıllar eğitim aldınız, çıraklık yaptınız, ürettiniz, okudunuz, yazdınız, çizdiniz. Bunca sene buna nasıl katlandınız? Derslerinizi geçmek için olduğu kadar, yeteneklerinizi geliştirmek için de çeşitli sırlara uygun hareket ettiniz. Ve bugünlere kadar geldiniz!

Peki hayatınıza uyguladığınız sırları, ya da keşfettiğiniz püf noktalarını paylaşmayı denediniz mi? Omuz omuza yükselmeyi amaç edinen bir ortamda, insanlığın dehâsına katkıda bulunmayı düşündünüz mü?

Öyle bir ortam düşünün ki, zihni çalışan her katılımcısı, yeni bir boyut getirsin, farklı bir önerisi olsun, orijinal bir yöntemini paylaşsın. İşte böyle bir forum ortamına hazırlık yaptığımızı duyurmak istiyorum buradan. Hatta şu anda bu ortamı ziyaret edebilirsiniz: www.dehaforum.com

Her birimiz bizzat kendi gelişimimizle ilgilenen insanlarız. Ülkemizde milyonlarca ÖSS gazâsı atlatmış gazilerimiz var; yüzbinlerce üniversite mezunumuz var; sayısız yüksek lisans, doktora, öğretim görevlisi, mühendis, doktor, yazar, çizerimiz var. Hepsinin ayrı bir sanatı var, ama çoğunun bir ortak noktası var: Başarmayı dilediler ve kendilerine başarı verildi. Peki, bu dileklerini hangi yollarla ifade ettiler? Hangi sırları yaşadılar ve hangi yollarda yürüdüler?

Bunca insanın tecrübesini bir arada düşünün. İşte bu ortama dehâ forum diyebiliriz. Böylesi bir paylaşım ortamı olmasını diliyoruz dehâ forum'un.

Dilerseniz forumlar hakkında bir tereddüde değineyim bu noktada: Forum siteleri genellikle boş lakırdıların bolca yapıldığı, emek üretmeyen, vakit öldüren zararlı ortamlardır. Hoş vakit geçirirsiniz, ama zihninize çok şey katmaz, duygularınıza fazla bir derinlik getirmez.

İşte bu yüzden, dehaforum yapılanmasına karar verirken  iki temel kuralla işe başlandı:

1) Herkes üye olamamalı; üyeler güvendikleri insanları davet ederek, güvenli bir ortam oluşturmalı.

2) Kopyala yapıştır pratiği olmamalı; üyeler emek harcamalı, bizzat kendi duygu ve yöntemlerini paylaşmalı; ziyaret edenlerse, bizzat yaşayanların dilinden, dehâ sırlarını okumalı.

Yani üyelik davetiye ile ve içerik orijinal yazılmak zorunda. Bu iki sınır dışında (ahlâki sınırlar zaten mevcut), başka hiçbir sınırlama getirilmiyor.

Daha fazla sözü uzatmadan, sizleri siteye davet ediyorum. İnceleyiniz, fazla-eksik yanlarını bizlere de lütfen bildiriniz. Daha yolun başında katkılarınızla güzel bir ortama vesile olunsun. Ve dünyanın her yerinde binlerce Türkiye'li dehânın paylaşımlarına ortam sağlansın; ziyaretçilerine ise, böylesi bir paylaşımdan yararlanma fırsatı verilmiş olsun. Buyrun:

www.dehaforum.com

Hepimize ilhamlarla dolu günler diliyorum...

Not: Görüş ve önerileriniz için: admin@dehaforum.com

Bu mesaj, hifcelik tarafından, 10.06.2009 21:26:51 itibariyle düzenlenmiştir.
Nitelik
2009/06/10 22:24
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Selam olsun ey hifcelik,

Herkesin zahmetsizce şuradan buradan alıp yapıştıracağı metinlerin tasvip edilmemesi; bir anlamda kullanıcıların sundukları mesajlarını sahiplenmelerine neden olacaktır. Bu sayede de, seçkin bir üye profili oluşacağı kanaatindeyim.  

Kaldı ki, gönderiler emek sarfedilerek hazırlanmış olacağı için, değerli bir içeriğin oluşacağını düşünüyorum. 

Matbaada bir anda çok sayıda nüshası basılabilen bir süsleme yazı ile, bir hattatın eseri aynı değerde olur mu hiç? 
Değil mi ama? 

 

Allah muvaffak kılsın! 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: Dehâ Forumlar
2009/06/15 1:32
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Teşekkürler MBirgin Hocam. Haklısınız, ümidimiz bu yönde inşallah...

Dehâ Forum'u buradan öğrenerek ziyaret eden ve üyelik başlatmak isteyen arkadaşlar olduğunu gördüm. Üyeliklerimiz davetiye iledir. Kendinizi kısaca tanıttığınız bir email yazarsanız, davetiye göndereceğiz.

İrtibat ve üyelik: davet@dehaforum.com

Başarı dileklerimizle...

Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: busbus, siyamiaytar, 1234123123123, Siyami, australiaescortspage,
Son Oturumlar: