Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 13258

 Yazınızın ilk bölümünü okuyunca hafızam bir kaç hafta önce okuduğum bir hikayeyi gün yüzüne çıkardı.Hikaye, siyasi partilerin seçim dönemlerinde etkileyici  olmak adına yaptıkları görsel çabaları anlatan bir makalenin giriş bölümünde verilmişti.İp kimin elinde ise dilediği yere başlar ya! Bende hikayeyi buraya bağlamaya karar verdim.Sonuçta gönderme yapılan yer aynı...görsellik.

Şöyle ki; Delikanlının biri askee gitmiş, Her gün geride bıraktığı sevdiğine mektup yazıyor ve cevap alıyormuş.Bir yandan da özlemi katlanarak büyümekteymiş ..Mektup yazmalar aylarca devam etmiş ama bir gün ne olduysa mektuplarına cevap gelmemeye başlamış.Merak,endişe,korku karışımı bir halde askerliğini tamamlamış ve köyüne dönmüş.Hemen sevdiğinin evinin kapısını çalarak durumu öğrenmek istemiş.Kapıyı kızın babası açmış ve şöyle demiş 'evladım, o kadar çok mektup yazdın ki! benim kızın gönlü her gün gördüğü postacıya kaydı ve onunla kaçıp gitti.

Yazının şu aşamasında itirafımıda yapayım.Müzik videosunu izlemedim.Zannedersem yorumunuzdan olumsuz etkilendim.Yalnızca dinleyebilirdim ama zihnim takıldı bir kere dinlerken gözümde canlanması ihtimalide hoş görünmedi.Yani olur ya! bir yanım görüntüye meyleder de müzik eserini hak ettiği şekliyle dinleyemeyebilirim..

Oryantal müzikle tanışmam arkadaşlar vesilesiyle olmuştu ve onlar bunu taşkın bir eğlence aracı olarak kullanıyorlardı.Müzik her insanda aynı etkiyi yapmıyor.Bendeniz bu tür müzikleri pek fazla dinleyemiyordum(eskiden), boğulma hissi yaşıyordum ve mekandan kaçmayı tercih ediyordum.Kaçamadığım zamanlarda  müziğin farklı taraflarını/etkilerini keşfetmeye çalışırdım.Mesela dinlerken zihnimin, müziğin çeğrıştırdığı şeylerin ardından hızlıca ataklar yaptığını, kısa zamanda hızlıca sonuçlar çıkardığını farketmiştim.Müzik duygusallığı arttırıyor aynı zamanda hızlı zihinsel sıçramalara neden oluyor.İşte böyle anlarda müthiş bir yazma isteği oluşuyor.

Ve Münib Engin Noyan ın açıklamalarını hem duygusal hemde zihinsel boyutta etkili buldum. Özellikle hz İsa örneğini ...

'Kişi sevdiğiyle beraberdir' müjdesi direk Hz. Peygamber (s.a.v) tarafından yapılmışken, sevgi gibi manevi boyuta ait sınırsız ve değer biçilemeyen bir şey için resim gibi maddi boyuta ait,sınırlayan bir şeyi vesile edinmek..bana hep çelişkili görünmüştü.

Engin Noyan ağabeyimizi imkanı olanların canlı dinlemesini tavsiye ederim.Ben bir kere deneyim etmiştim yıllar önce.İnsan kendini Daha farklı bir atmosferde hissediyor.

Bulmak uğruna saatlerce uğraştığınız videoyu biz bir çırpıda zahmetsizce izledik. Sağolunuz...Emekler zayi olmaz..

Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: OSMAN1, Busra93, soooofi, ReDMaN, rasquarelampa,
Son Oturumlar: