Görüntülenme: 63948
Engellenemeyen Engelli (Bir Engellinin Anıları)
2014/02/07 12:45 - Güncelleme: 2014/02/14 20:03
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

değerli doslar! hepinize saygılar sevgiler olsun. ankaradan katılıyorum aranıza. görme engelli 2 çocuk babası 1 kadın kocası 1 kamu kurumunda çalışan biriyim. büyük oğlumun adı berat allah izin verirse haziranda 4 yaşına girecek. küçük oğlumun adıda yunus emre oda allah izinverirse martta 2 yaşına girecek. müzikle tiyatroyla kısacası işitsel yapıtlarla bütün olan biriyimdir. busiteyi öyle keşfettim o yönlerim sayesinde. zamanında burdan haberdardım benim üzerimden üyelere ve mbirgine değişik olmadık şeyler yazılmış e haliyle mbirgin beni bamlamış ama meyil ayarlarımı ve çeşitli ayarları yapacak olan kişinin kurbanı oldum. busitede gezindiğimi bilen ve bundanda rhatsız olan biriydi dünya müzikleriyle enlemle boylamla kafasını bihayli şişirdiğim 1 arkadaş kurbanı oldum. gerçi buna arkadaşta denemezya. hepinizden özür diliyor kabul ederseniz aranızda olmak istiyoru. mbirginden hepiniz huzurunda 1 kez daha özür diliyorum. buarada kota dolmuş benhalen meseleye geçemedim.

Sohbetimsi
2014/02/07 12:57
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

öncelikle ameliyat olmuş yada olacak arkadaşımız kimse geçmiş olsun allah tekrarını göstermesin sevdiklerine bağışlasın diyorum. zira dün kalp ameliyatı olan 1 arkadaşımı kaybettim. 40 yaşındaydı 2 çocuk bıraktı arkasında çekti gitti. allah sizleri sevdiklerinize bağışlasın. hayırlı cumalar olsun buarada hepinize. ilk mesajım geldimi bilmiyorum ama ben bu sitenin müdavimlerimdendim zamanında. 1 arkadaşıma meyil ayarlarımı yaptırmak için adres şifremi falan verince enlemve boylamla dünya müzikleriyle tiyatrolarla kafasını şişirince oda siteye girip mbirgine üyelere ağza alınmayacak şeyler yazmış. haliyle mbirgin beni bamlamış haklı olarak sağolsun şimdi aranızdayım. ben evli 2 çocuk babası 1 kadın kocası ankarada 1 kamu kurumunda çalışan görme engelli biriyim yaş 30. müzikle tiyatroyla kısacası işitsel yapıtlarla ilgilenmeyi seven biriyimdir. elimde yığınla trt tiyatrosu tgrt bant tiyatroları var yakında paylaşacağız inşallah sizlerle. şimdilik hepinize saygılar sevgiler olsun doslarım.

Sohbetimsi
2014/02/07 13:09
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

selamunaleyküm doslar! enlem ve boylamda mbirginin anı köşesindenmi esinlendim bilmem ama aklıma 1 anı geldi sizlerle paylaşmak istiyorum. malum kör olduğumu söylemiştim. bikeresinde eşime 1 etek almak için 1 mağazaya gittim. bayan beni görünce hissettim şöyle bi baktı bunun burda ne işivar gibisine. ben hemen söze girdim etek bakmıştık diye. bayan ne dese beyenirsiniz pardon beyfendi bayan içinmiydi? bende tabi bayan için ben giycek değilimya deyince mağazada 1 kahkaha koptu anlatamam. yine 1gün eczaneye ilaç almaya gittim halbuki dilencileride sevmem dilenciye parada vermem ama kapıdan girince eczacı ne dese beyenirsiniz şimdi git sora gel patron yok yani anlıyacanız adam bizi dilenci sanmış. bide durakta beklerken gözümde 1 gözlükle binoktaya bakarken o noktada genç 1 kızdan nebakıyosun lan hiçmi kız görmedin diye kafaya çanta bile yediğimiz oldu ama gülüp geçmek bazanda dalga geçmek iyi oluyo canlar. halimize şükredelim değilmi? bana ençok koyan çocuklarımın yüzünü görememek bitti.

Sohbetimsi
2014/02/10 15:37
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

selamlar sessiz sitenin sakin insanları. umarım keyifleriiz iyidir. şayet bizleri soracak olursanız evle iş yeri arasında geliş gidiş günlük 4 saat yol tepiyoruz. hayatın monotonluğunu bazan aşmaya çalışıyoruz. ayın biri ila beşi arası adanadaydım. adanayla ilgili gözlemlerim sulu yemek aramayın bulamassınız. genelde kebap kültürü hakimdir. 4 arkadaş yola çıktık iyi 1 organizasyon oldu. ama sonunda tilkinin dönüp dolaşacığı yer kürkçü dükkanı hesabı yine işimizin başına geldik. sizlere işyerimden yazıyorum. siteye şöyle 1 baktım kendi yazdıklarım dışında kimseyi göremedim nerelerdesiniz ey millet? silkinin kendinize gelin! atın üzerinizdeki rehabeti! bazan küçük şeylerle mutlu olmayı bilmek lazım hele bide benim gibi yanlızlık içinde çare arayanlardan olursnız iş baya zor. sevgili m.brigin abicim! halen sizle tanışmak isteğimi yineliyorum yaşam tarzınız insanlardan kaçışınız beni size dahada yaklaştırıyo kaçış derken kaçmak gerekenleri kasdediyorum neyse kendinize çok iyi bakın cevap!

Sohbetimsi
2014/02/11 9:13
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

herkese selam ve sevgiler olsun. nedense benden başka kimse yazmıyo. nerelerdesiniz arkadaşlar? değerli mbirgin sen nerelerdesin? yazını okuyan cennetlik yazmıyosun. dün başıma ilginç 1 anı geldi bari onu paylaşayım. otobuse bindim sincana gidiyorum. bilenler bilirler yol uzun 1 okadarda uzak. neyse ön kapıdan geçtim malum engelli koltuklarının olduğu yere el yordamıyla dokundum baktım biri oturuyo adamın dediği aynen şu: bura dolu üstümemi çıkacan görmüyonmu? biraz ayakta kaldım gidiyorum ama biyandanda allaha şükrediyorum iyki ayaklarım tutuyo ve dikile biliyorum derken o arada birisi ön taraf onların yeri kalkarmısın diye 1 genç kızı işaret edince kızın verdiği cevapta ilginç: banane ya iyivalla engelliyim diyene yer ver biz napacaz? bilmiyorum nereye gidiyoruz ama gittiğimiz yer iyi değil. neticede birisi yerverdi ama oda gösteriş hesabı utanın utanın bukadarda olmaz bunu yapan tek benim havasında bize 1 yer verdi. herkese saygılar olsun yazılarınızı bekliycem kendinize iyibakınbay.

Sohbetimsi
2014/02/12 2:36 - Güncelleme: 2014/02/12 2:39
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Hoş gelmişsiniz tekin06.

Ankara'ya tayin olmuşsunuz demek. Yeni yeriniz hayırlı olsun.
Böylece sizin adınızı kullanarak sitede saygısızlık yapan arkadaşınızdan da uzaklaşmış olmuşsunuzdur. Bu bizim açımızdan da güzel bir gelişme... :)

Anılarınızı beğendim. Bizzat yaşamış olduğunuz için okuyucuda etki uyandırıyorlar. Eğlenceli olmalarının yanısıra, düşündürücü bir tarafları da var. Tebrikler.

Forumda size özel bir konu oluşturursak iyi olur bence. Böylece yazdıklarınız kalıcı ve her zaman ulaşılabilir olur.

Sizin için de uygunsa, yeni bir konu oluşturup mesajlarınızı oraya taşıyabilirim. Bunun için öncelikle bir konu başlığı belirleyelim. Önerilerinizi gönderebilirsiniz. Aklıma gelen birkaç tanesini yazıyorum.

Engellenemeyen Engelli
Engel Aşmaca
Bir Engellinin Anıları

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Sohbetimsi
2014/02/12 11:20
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

selamunaleyküm! öncelikle iltifatlarınız için sonsuz teşşekürlerimizi sunuyorum sayın mbirgin! benim için daha doğrusu benim durumumda olan kişilerin yaşadığı zorlukları anlatma adına konu açma talebiniz benim içinde uygundur. hatta engellenemeyen engelli başlığını tuttum. uygundur ama ben bunları enlem ve boylamdada sözlü olarak esbirili 1 dillede paylaşmak isterim seninle tanışmak seni tanımak gerçekten onur verecektir bana. evet oçevreden kurtulduk ama malatya güzel 1 şehirdi lakin ben alışamadım o ayrı mesele. zaten beni tanıyıp irdelediğinde mizansel yanımı keşfedeceksin buna eminim. hatta çoğuları derki senin içine recep ivedikmi kaçtı der. öyle 1 anı geldiki aklıma anı deyince bu hepsinden dehşet hepsinden daha kıyak. buna ayrı 1 mesajda yerversek iyi olacak malum doldurmuşuz kotayı. allah herkesin kalbine gönlüne göre versin mbirgin abi! ama tanışalım neolur hepinizi allaha emanet ederken engüzel günlerin sizlerle olmasını temenni ediyor saygılar sunuyorum sessiz site sakinlari.

Sohbetimsi
2014/02/12 12:09
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

merhaba sevgili okurlar! yeni 1 anımla daha karşıızdayım. çok doğal 1 okadarda gerçekçi 1 anıdır bu. sene 2011 malatyaya göreve gidiceğimi öğrendiğim 1 gündü. felekten 1 gün çalcaktım o gün. neticede seyyar satıcılıktan pazarlardan işbortadan kurtuluyor herkesin gıptaile baktığı arkasını devlete dayayan 1 devlet memuru oluyordum çünkü. ama bugünde olsa yaptığım o işten gurur duyuyor kendimi tebrik ediyoru. neyse otobus durağında arkadaşımı bekliyorum. bastonumu içindeki lastik sayesinde katladım cebime koydum. gözümdede siyah güneş gözlüğü var körolduğum anlaşılmıyo dikkatle yakından bakmayınca. yanımda 1 kız varmış ve o yöne dikkatli dikkatli bakıyomuşum ama işin garibi ben farkında değilim. birden ne bakıyosun be sesiyle irkildim: arkasından şu soru geldi: hiçmi açık giyinen insan görmedin ne bakıyosun? bende hiç çaktırmadım durumu. gördümde seningibisini görmedim valla dedim. ama aklımda kötülük yok sırf o anı kurtarmak için verdiğim 1 yanıt oldu kıza. neyse kota dolmuş devamı sora.

Sohbetimsi
2014/02/12 12:16
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

kız hakaretler yağdırmaya başladı vay medeniyettten yoksun kalmışsınız yobazsınız medeniyet ananıza bacınıza hiçmi uğramaz falan o an inanırmısınız ne tasarladım nede pilanladım. dudaklarımdan şu sözler dökülüverdi: hanfendi açıklığın çıplaklıın adı medeniyetse hayvanlar sizden daha medeniyetli ozaman. ama kız bozardı kızardı hissettim bunu görmesemde görmüş gibi oldum. sora arkadaş gelince bastonu çıkarıp açtım acaba beni öyle görünce oan ne hissetti körlüğümü kavrayınca ne düşündü merak etmedim desem yalan olmaz. bunları yazmaktan ziyade enlem ve boylamda işlemekten yanayım mbirgin abi. çok yüzsüzüm farkındayım ama senle tanışmayı gerçekten çok istiyorum. galiba bugün yine çenem düştü ama aklıma gelen komik çok komik 1 anıdaha var. onuda paylaşacam ondansora yorumlarınızı bekliyorum. ben çok doğal takıldığımdan başıma butür şeyler geliyo napıyım benim suçum doğal olmak. yine otobüs anılarından biri olacak kota yine dolmuş hemen o anıya geçelim dilerseniz. biyerlere ayrılmayın sakın.

Sohbetimsi
2014/02/12 12:24
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

ankarada örnek mahallesinde oturuyodum ozamanlar. eşimle sincana aile ziyaretine gidiyoduk. otobuse bindim eşimle şofor eşiyle binen arkadaş kartını gönder dedi tabi bende ogün serbes kartımı unutmuşum. usulca sinsice ortalara kaçtım ama şoför yine seslendi engelli arkadaşım kartını gönder diye. ben yüzsüzlük edip kimseden kart istemem huyum değildir parasıylada olsa sıkılırım adamı tanımassın tavrını o an bilemessin. neyse eşimeinmemize 1 durak kala hatun iniyoruz hazırol dedim ama otobus aşırı kalabalık bizimki duymamış. ben indim sağıma baktım hatuuun soluma baktım hatuuun sesleniyorum hatun yok. eyvaaah otobus gidiyor ta beştepeye söğüt özüne bu kesin kaybolur geride gelemez aileside aşırı düşkün ben onlara nederim diyorum ama içimdeki korkuyuda anlatamam sağabaktım solabaktım nerdeyse ağlamaklı oldum hatun yok kayboldu uçtu gitti. oan aklıma direk 153 zabıta hattı geldi ararsam yardımcı olurlar diye düşünerek aradım. otobusun kalkış saatini nerden bindiğimi falan söyleyecektim.

Sohbetimsi
2014/02/12 12:31
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

alo 153 hattını aradım karşıma çıkan erkek biriydi direk adama abi ben eşimi kaybettim demişim o anki piskolojiyle adam hıı pardon naptın naptıın diye sorunca beni tuttu 1 gülme meseliyi anlatsam bu inanmaz diye düşünsemde olanı biteni anlattım adam telefonu kapattı beni aradı abi eşin senden bidurak sora inmiş iyide bu hatun nerde ozaman? neyse 2dakkasora bizimki 2kolunda 2 polisle beni buldu ondan önce tanımadığım bi numara aradı ben polisim falan başlayınca ula deget işine ne polisi zaten başım belada git başkasını dolandır dedim adama malum ozaman dolandırıcılık olayları falan oluyo düşüncesiyle neyse eşim tarif etmiş beni bunlar beni buldular ula hatun dedim amma havalısın 2 polis 2kolunda benim simkartı almış ordan numaramı okutmuş polisi bulmuş allahkorusun kötü şeylerde olabilirdi o an yüzmilyarlık bilete konuşçasına sevindim. beşsenelik evliyim o kavuşma anına hiç bişey bedel olamadı. tabi kime anlattıysak gülmekten yıkıldı hele abi ben eşimi kaybettim sahnesi kopardı milleti.

Sohbetimsi
2014/02/12 12:38
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

liseye ilk başladığım gün kimya dersinde ön sırada oturan ben okulda tek körüm. körler okulu ortasonda bitiyo liseyi normal okuduk. bu kimyacı kalk bakalım dedi ben kalktım seri adımlarla tahtaya çıktım çöz şu soruyu dedi ama millet kıkır kıkır gülüyo işin enteresan tarafı kimyacıda kör gözlük takıyo. ben tebeşiri aldım tahtanın bi oyanına bi buyanına çızıktırdım falan bu yanıma geldi ulan dalgamı geçiyon benle diye bitene tokat attı şırak diye. sora arkadaşlar hocam arkadaşımız görme engelli deyince adam özür üstüne özür ama adam ağlayacak kıvma geldi ben kopuyorum gülmekten ulan delimisin divanemisin 30 yıllık öğretmenim ilkdefa tokat attığım 1 öğrenci böyle gülüyo deyince hocam siz olayı anlamadınız düşünün anlarsınız dedim. hoca 2 günsora geldi ulan haklıymışın be sen kör ben sendende kör nasıl farkedememişim ama o tokat için tekrar özür dedi olay tatlıya bağlandı. evet arkadaşlar şimdilik benden bukadar kendinize iyibakın! allaha emanet olun siz yazın artık yorumlarınzı bekliyorum.

Sohbetimsi
2014/02/12 12:46
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

kendimdende biraz bahsetmek istiyorum. 1984 temmuz ayının onuncu günü çorumun osmancık ilçesinde doğmuşum. 1991 1998 arası ankarada bugünkü adıyla göreneller ilköğretim okulunda ilk ve orta okulu bitirdim. liseyi memleketim çorumda osmancıkta tamamladım. üniversite sınavında gazi üniversitesi görme engelliler sınıf öğretmenliğini 1 puanla kaçırdım 3 sene aradan sora radyo televizyon bölümünü kazandım ama gitmedim. babam okutmadı ozaman burslardan falan haberim yoktu. 17yaşından beri kendi ekmeğimi kendim kazandım yeri geldi seyyar satıcılık yeri geldi simitçilik yeri geldi barlarda şarkıcılık yaptım. babam evde istemedi fazlalık gördü belki ama bugün iyki böyle yapmış diyorum yoksa bugün buralarda olmazdım. bugün 1 yuvam 2 evladım var işimvar en önemlisi. hayatım tam 1 küçük emrah filmini andırsada ben o dramlardan hep komedi çıkarma peşinde olmuşumdur halende öyleyim. mbirgin abi tanışma isteğimi sonkez yineliyorum gel görüşelim misafirim ol yiyelim içelim eminol neysem oyum hadi bay.

Sohbetimsi
2014/02/12 12:54
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

bugün baya bişey yazmışım arkadaşlar ben yazdım siz okudunuz umarım sıkılmamışınızdır 1 hatamız olduysa özür dilerim bundansora nasıl sabrederim bilmiyorum ama yazmıycam sizin yazdıklarınızı okuycam benim biyönümde budur: kendimi fazla belli ederim aslında tüketmemek lazım ama bende anı çok paylaşacaz inşallah ileide ama sıra sizde yorumlarınızı bekliyorum. hayatta şapkadan kalanını kafaya takmayın hayat okadar kısaki inanın değmez ben acıktım ziflenmeye gidiyorum kendinize iyi davranın allaha emanet olun engüzel gecelerin aydınlık dolu mutlu günleri sizlerin olsun allah sizi sevdiklerinizden ayırmasın. mbirgin abi özellikle sana şu tiyatroları ulaştırmam lazım ben uploat edemiyorum boyut fazla hem ticaret hem ziyaret buluşur hallederiz istersen. meyilim sende var buluşmak istersen yaz telefonlaşırız filan. ama bu adam ne yüzsüzmüş diyenleride duyar gibiyim hahahahah! buseferde nedense kota dolmak bilmiyo ama neyse tekin kaçar acıktımda zaten yorumlarınızı bekliyorumha! 2 satır yazın!..

Sohbetimsi
2014/02/12 16:31 - Güncelleme: 2014/02/12 23:43
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Selamünaleyküm Ben sitenin. Sessiz sakinlerindenim sessizce takip ediyorum :) şimdi baktımda bayağı bi anılar anlatmışsınız tekin06 maşallh insanın kendiyle barışık olması çok güzel bişey Rabbim herzaman. Öyle olmanızı nasip etsin inşallah anılarınız güzel ve bunları içinde yaşamak ayrı bi güzelliktir tabi nasıl baktığınızda belli :)) hersey gönlünüzce olsun...

Sohbetimsi
2014/02/13 10:51
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

selam olsun hepinize değerli doslar! siz yaptığınız bişeyi menffaat içinmi yaparsınız? allahtan bile menfaat beklermisiniz? hayır dediğinizi duyar gibiyim ama artık allahtan bile çıkar umanlar var diyeceksinizki niye? hemen anlatalım: bugün başımdan 1 olay geçti daha fırından taze çıkmış 1 anı paylaşacam sizlerle. evden çıktım durağa gidiyorum malum işe gidecez. karşıma biri çıktı gel ya bugünde 1 hayır işleyek sana yardım edekte. adamın bakış açısı bu. koluma girdi gidiyoruz durağa ama adam habire 1 2 3 diye sayıyo mırıldanarak ulan bu napıyo manyakmıdır nedir diye içimden geçirmedim desem yalan olur. neyse kavşağa geldik karşıya geçecez adam saya saya kırka geldi hop yolun ortasında kolumu bıraktı gidiyo abi dur nereye gidiyosun dediğimde aldığım cevap şu oldu: ben cenneti garantiledim sana kırk adım yardım ettim hadi bana eyvallah. artık vijdanınıza havale ediyorum bunun üstüne daha ne söylenebilirki? çaresiz kendi başımın çaresine baktım. şimdilik görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

Sohbetimsi
2014/02/14 9:34
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

hepinize tekrar selam ve saygılar olsun! mbirgin abinin enlem ve boylamda dile getirdiği ev anılarını dinlemiştim bitanede ben yazıyım dedim size 2 olay anlatacam aslında bu konuyla ilgili. ilki malatyadan olacak. evi tuttum 500 lira depozit vererk. neyse ankaraya tain olurken adam abi sen bu duvar kağıdını deforme etmişin yıpratmışın ben onları değiştirecem artı parkeleri çizmişin onları değiştiricem ve evi boyatacam daha sen üste para vercen dedi yalan yok 500de üste verdim ama samimi olduğumuz apartman kapıcısından öğrendimki ne duvar kağıdını değiştirmiş nede parkeleri sadece evi boyatmış. duvar kağıdını 2005te takmış yatak odasına çocuk kağıdın bikanadını koparmış doğrudur güya bunlar eskiymişte oparça bulunmazmış vesaire vesaire olan bizim paraya oldu. bende evsahiplerine inat gittim sincandan 85liraya evaldım ankaradan. şimdi asıl bomba bundansora onuda birazlan yazacam malum yine kotayı doldurdk mbirgin abi şu kotayı yukselt ya zira bana yetmiyo. şimdilik görüşmek üzere baaaaay!

Sohbetimsi
2014/02/14 9:44
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

bacanağım aracılığıyla eşiminde ortapedik engelli olmasından dolayı onlara yakın olmak için otaraflardan krediyle 1 ev almak istedik dolayısıyla bacanğın tanıdığı emlakçıya gittik. şiddetle karalıyorum teklif emlak biyere yazın malum benim uğradığım haksızlığı yaşamayın. buadam bize 5 ev gösterdi içlerinden şuanki oturduğumuz beyenmek zorunda kaldık paramız ona yetiyodu çünkü. fiyat nedir dedik 90 dedi güya bu nederse bizim bacanak on aşşağı söylermiş oda buna 90 deyimki düşürsede zarar etmeyim pantığında düşünmüş savunması bu. sora bu evsahibini aradı sözde abi şukadar düşelim adam gariban allahrazı olsun dese yeter damardan girdi anlıycanız. 85e bağladık ama işin garip tarafı evsahbiyle konuştuğumda adam abi ben sizi tanımam beni arayan olmadı ben ona evi 80e sat komisyonuna karışmam alıcıyada satıcıyada o sizden 5binlirada komisyon almış deyince dünyam yıkıldı. ulan haysiyetsiz gurursuz adam başkası olsa körmü gözün niye aldın diyebilirsin ben sana güvendim niye bunu yaptın?

Sohbetimsi
2014/02/14 9:52
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

adam direk senin obacanağın varya diye başladı kufure hakarete bende bukez ben buadama güvendim evinde kaldım 15 20 gün tain sürecimde beni 2 çocuğumla ağırladı 3tanede onun vardı kafa beyin koymadılar ama karşılığı bumu olmalı ortakmı yediler diye düşündüm sora bunları yüzleştirmek için gittik adamın tükanına ulan sen buna küfür hakaret saydırıyodun aha adam buişte kim suçlu diye sorunca bu abi ben sna kufur etmedim bu bizim aramızı bozuyo diye beni nifakçı durumunada soktu delikanlılık yap itiraf et desemde etmedi. aslında çok kötü şeyler olabilirdi ama bu adam böyle yaparsa bana bu kazığıda atar tezine ulaştım. parayı 2 ortağıyla yemiş bunu öğrendik ama zehir zıkkım olsun bana sorarsanız emlakçıların yatacak yeri yok. azkalsın çok sevdiğim bacanğımdan olcaktım ama adam en ufak 1 şupedeysen ben burayı aldığın fiyata satarım seni madur etmem ama 1liranı yediysem çoluğumdan çocuğumdan çıksın deyince inandım. yada inanmak zorundaydım bilmiyoru. güvendim ama para 2 ortakla yenmiş bide o emlekçı 3 kişi. olan bizim 5binliraya oldu bide allahrazıolsun de yeter demezmi yalan yok çok dua ettik.

Sohbetimsi
2014/02/14 12:59
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 9,5 (1 oy)

arkadaşlar ben şuna inanırım: bu dünyada kafir olabilirsin, ataist olabilirsin, hiçbişeye inanmassın. hayat senin için ölünce biter sorası olmaz. ama ben allahın varlığına enbüyük delil olarak ilahi adaleti gösteririm. güneşin doğması yağmurun yağması rüzgarın esmesi ve daha 1 çok neden 1 ataistin gözünde bilime tesadüfe bağlansada ilahi adaletin bilimsel 1 açıklaması olamaz. ben sana yaptıysam sende ula allah belanı vermeye seni allaha havale ediyorum deyince iş biter ben onu bugün olmasa yarın yaşarım. işte bu artniyetli insanlar bende 1 sürü kul hakkı oluşturdular hiçbirine hakkımı helal etmem. buarada cumanız mubarek olsun. allahutala dualarınızı aracısız direk kendine katına ulaşan dualardan eylesin hastalara şifa borçlulara eda dertlilere deva ihsan eylesin. size nacizane tavsiyem yukarda yazdıklarımı dikkate alarak yaşamanızdır nasılki sonbaharda kuruyup dökülen herşey ilkbaharda canlanıyosa insanın öldükten sora dirilmeside kaçınılmaz 1 gerçektir. kendinize iyi davranın bay!

Selamün aleyküm tekin06

Sitemize hoşgelmiş, sefalar getirmişsiniz :) Biraz geç bir karşılama oldu ya, hoş görün artık, bu sıralar site üyelerimiz ben dahil sessizlik içinde.

Anılarınızı okudum, biraz tutulan günlük havasında lakin ders çıkarılacak mahiyette, bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler..

Huzurunuz daim ola..

 

Sohbetimsi
2014/02/19 13:22
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

merhaba sevgili okurlarım! yeni 1 anımla daha karşınızdayım. bu olayda sizlere haddim olmayarak şunu anlatmak isterim: herşeyin bittiği 1 anda karşınıza olmadık mucizeler çıkarda allahın büyüklüğüne bikez daha inandım dediğiniz anlar vardırya işte bu olayda onu göreceksiniz. dilerseiz olaya geçelim:
1 ramazan gününün son günü yani arife günüydü. seyyar satıcılık yapıyodum ozamanlar. pazarlarda hırdavat malzemesi satıyordum tezgahta 20 30 çeşit ucuz maliyetli çakmak tırnak çakısı yarabandı bulaşık teli ameliyat eldiveni gibi mallar vardı.
ankarayı bilenler bilirler balgatta yüzüncü yılda dikmen keklikte çeşitli pazarlara çıkıyodum neyse olay anına ve gününe geçelim:
ogün bismillah diyerek tezgahı açtım açaraçmazda yarımsaatte 20liralık iş yaptım.
öğlenedoğru yanıma 1 adam geldi konuşması düzgün iyi biriydi bana göre yamuk gelmez dediğimiz tipte 1 adamdı. gayet sempatik 1 havası inandırıcı samimi 1 ses tonu nebiliyim işte insana yakın 1 hali vardı. bana zararı olmayacak biriydi bence.

Sohbetimsi
2014/02/19 13:32
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

ben birine fitre verecem ama etrafta dürüst birini bulamadım sende emeğinle iş yapıyosun burda ben sana fitre vermek istiyorum dedi. bende olurmu abi ihtiyacı olan birilerine ver şükür ben kendime bakıyorum allah sağlık verdikçe sen daha kötüsüne ver makbule geçsin dedim.
yok ben sana vermek istiyorum fakat cebimde 100lira var sen bana varsa 20lira varsa ver ben sana 80lira vermiş olayım dedi. ben nekadar ısrar ettimsede kabul etmedi.
bende gönlünü kırmama adına tamam ama ben 20lira işyaptım onu veriyim ozaman dedim parayı adama verdim.
adam silkindi arandı tarandı ya ben 100 var biliyodum bende 200 varmış ben şunu bakkaldan bozdurup geliyim nasılsa bakkal yanında ben birazlan gelirim dedi. bakkalda adamın dediği gibi yanı başımdaydı.
beklerim adam gelmez beklerim yok ben anladım tabi başıma geleni ama buarada gelen müşteriyi tersliyorum ürünleri pahalı bulanları falan almassan alma diye tersliyorum. adam halen yok...
eşimi aradım başıma geleni anlattım oda sabret falan diyo.

Sohbetimsi
2014/02/19 13:39
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

ben direk isyan kokan cümlelere başladım buarada:
allahım ben bunları hakedecek neyaptım? niye arife günü başıma bu geldi? bana bunumu reva gördün? eşime çoluğuma çocuğuma helal kazanç götürmekten başka neyaptım gibi anlamsız isyanlarda bulundum.
akşama doğru 1 kadın geldi ben 30gün oruç tutamadım karşılığında fidye verecek birini arıyorum pazar esnafına seni sordum kiradaymışın ortapedik engelli 1 karın 1 oğlun varmış zaten bende uzun zamandır görüyodum seni buralarda ben fidyemi sna vermek istiyorum dedi.
başıma gelen olaydan sora aman teyze bana bişey verme git kime verirsen ver diyerek kadını yanımdan resmen kovdum.
kadın birazsora tekrar anlattı yanımdaki esnaftan olayı duymuş niyetini söyledi zorlayarak 300lira para verdi. parayı alınca o şevkle başladım bağırmaya:
yarabandı kalemler çakmaklar bulaşıktelleri selpaklar mutfak eldivenleri kumandalara pil buyrun buyrun diye bağırmaya başladım iftara 1 2 saat ya var ya yok.
1 satışyapmışım 100lira. tezgahı topladım eve gittim.

Sohbetimsi
2014/02/19 13:46
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

sizce ettiğim isyana değdimi? kaderime razı olup oan eve gitseydim eve ne götürcektim? cenabıallah nediyo siz tedbiri alın taktiri bana bırakın demiyomu? ben niye yapamazmıydım böyle?
yaptım iykide yapmışım allahım beni affetsin. herşeyin bitti dediğim an allah mucizesini büyüklüğünü gösterdi bana.
evrende hiçbişey tesadüf olamaz tevafuktur tasarlanmıştır ama onun olmasını sağlayan biri illaki olur.
sevgili mbirgin oraya cevap yazmayı beceremedim sanazahmet okısma taşırsan ihya olurum. buarada arkadaşlar yorumlarınız düşüncelerinizi bekliyoru. siz siz olun hiçbizaman umutsuz olmayın!
buarada yeteneklerimi beni görmek isteyeniniz olursa yutuba bitişik olarak tekinçalışkan yazabilir ordan vidyolarımı şarkılarımı dinleyebilirler. hepinizi allaha emanet ederken engüzel günlerin sizinle olmasını diliyorum baya yazmışım yeter artık dimi sıktıysam sizleri kusurakalmayınız. bazan yazmak iyiygeliyo hissetiklerini yazmak doğal bişekilde anlatmak iyioluyo. neyse ben kaçar kendinize iyibakınız.

Sohbetimsi
2014/02/21 10:38
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

öncelikle herkese hayırlı cumalar diliyorum arkadaşlar. yüce yaradan dualarınızı aracısız katına yükselen dualardan eylesin inşallah! kalbinizdeki allah korkusu herdaim sevgiyle dolu sevgiyle bezeli 1 korku olsun inşallah!
umarım keyifleriniz sağlığınız sıhatiniz iyidir iyi olsun tek temennimiz budur arkadaşlar!
şayet beni soracaksanız soracak olursanız şükür sağlıklı 1 şekilde yaşayıp gidiyoruz herşey aynı işte.
değerli mbirgin abicim senden 1 ricam olacak: nisankumrunun yapmış olduğu niyet ettim kendimi tutmaya adlı arkasıyarınını diyanet radyodaki elinde olan arkasıyarınları siteye yükleyebilirmisin?
tıkladığımızda bizi radyoya yönlendirmeden direk siteden açacak şekilde yükleyebilirsen bu fakirden 1 allah razı olsun duyarsın.
yapabilirsin bunu rica ediyorum bide 1 sorumdaha olacak:
senle okadar tanışmak istediğim halde neden bu isteğime kayıtsız kalıyosun?
mbirgin benim kimseye zararım olmadığı gibi kendimi kabulettirme gibi 1 yüzsüzlüğüm olsada idare et işte. herkese bay!...

:) MERHABAA... :)  lütfen yazmaya devam edin..

Yalnızlığın Gereği
2014/02/21 23:48 - Güncelleme: 2014/02/24 12:57
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Selam tekin06,

Sözünü ettiğiniz "Niyet Ettim Kendimi Tutmaya" radyo oyununu ve değerli Nisan Kumru 'nun Diyanet Radyo'da yayınlanan çok sayıda çalışması radyoda yayınlanmadan evvel, dinlemem için bana ulaşmıştı. Ancak site üzerinden yayınlama teklifime sıcak bakılmamıştı. Öyle ya, dinleyenler radyodan dinlesindi. :)

Ama şimdilerde, Diyanet Radyo sitesinde kendilerince yayınlanmış olması da güzel bir gelişmedir. En azından dileyenler, özenle ve emekle hazırlanan bu radyo oyunlarına istedikleri zaman ve zeminlerde ulaşabilirler.

Tanışma isteğinize kayıtsız kaldığıma dair sorunuza da cevap vereyim. :)
Bu size özel bir durum değildir. Münzevi ve yalnız yaşayan bir kimse olduğumu biliyorsunuz. Şayet gerçek dünyada insanlarla sık görüşürsem, sevdiğim bu özelliğimi yitirmez miyim? :)

Bununla birlikte, önümüzdeki programların birinde sizi Enlem ve Boylam'a konuk etme düşüncem var.

Bu arada Youtube'ta yayınlanan videolarınızı izledim. Türküleri/şarkıları güzel icra etmişsiniz, tebrik ederim.

Hatta isterseniz onları liste yapıp size özel bu konuya ekleyip otomatik olarak çaldırabiliriz, ne dersiniz?

Hoş geldiniz CAMBAZ, lütfen siz de siteye uğramaya ve sesinizi duyurmaya devam edin e mi? ;)

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Sohbetimsi
2014/02/25 9:25 - Güncelleme: 2014/03/15 17:52
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

müzik dinlemeyi radyo dinlemeyi seven arkadaşlara kısa 1 duyurum olacak! amacım kesinlikle 1 site yada 1 radyo reklamı yapmak değildir onuda kesin söylemek isterim.
birbirinden güzel şarkılarla müziğin heer telinden eserlerle cuma cumartesi 22 1 arası www.ankarafm.net adresinde yayındayım arkadaşlar.
sadece internetten dinleye bilirsini. canınız oynamak ağlamak slov isterse gelin buyrun!
www.ankarafm.net adresine hepinizi bekliyorum cuma ve cumartesi akşamları 22 1 arası dj tekinle tekinle her telden yayına. herkesi bekliyorum.
....

bugünlük benden bukadar değerli arkadaşlar mesajlarınızı hür dikkat bekliyorum okuycam hepinizi allaha emanet ediyorum. kendinize çok dikkat ediniz görüşmek dileğiyle pardon yazışmak dileğiyle tekin çalışkan .. haber ankara.

Sohbetimsi
2014/02/27 9:12 - Güncelleme: 2014/03/15 17:54
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

değerli arkadaşlar öncelikle hepinize mutlu huzurlu günler diliyorum. her karanlık gecenizin sabahı aydınlığa erişsin. keyifleriniz sağlığınız sıhatiniz iyidir inşallah! şayet bizi sorarsanız iyiyiz sormassanız canınızsağolsun.

değerli mbirgin sizlerden 1 ricam olacak nisan kumrunun diyanet radyoda yayınladığı niyet ettim kendimi tutmaya isimli arkasıyarınını sitede herhangi 1 radyoya yönlendirmeden bağımsız olarak paylaşma şansınız varmıdır? malum bizim kurumda radyo siteleri engelli olduğundan bunu bilhassa rica ediyorum eğer elinizde varsa yada bulabilirseniz şiddetle paylaşmanızı rica ediyorum. şimdikten ilginize alakanıza netice olumsuzda sonuçlansa teşekkurlerimi sunarım.
 

01
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: Gakk, busbus, siyamiaytar, 1234123123123, Siyami,
Son Oturumlar: