Görüntülenme: 15073

( Sayın M.1Gin eleştiri olarak anlamasın ama konu açamadığımız için en uygun buraya yazabildim.)

 

Evet oldu. Bursa şampiyonluğu hakkıyla aldı.

Daha önce Sivas'ın mücadelesini yazarken gönlümün onun şampiyon olmasını istemiş "inşaallah bunu Bursa başarır" diye yazmıştım. Olmadı, olmadı, sonunda oldu. Ne oldu?

Türkiye üç büyükler dışında da Anadolu'dan bir şampiyon çıkardı. (Gerçi diğer takımlar başka yerin şampiyonu değil. Ama bu tabir üç takımın dışında şampiyon çıkmasını ifade ettiği için kullandım)

Bursa tarihinde bir ilki başardı. Hatırladığım kadarıyla Bursa'nın daha önce iki takımı vardı. Şampiyon çıkarabilmek için iki takımı birleştirdiler. Ama yine de olmuyordu.Ama uğraşıp didinip sonunda başardılar.

Bu "Anadolu ihtilalini daha önce Trabzon yapmıştı. Fakat bizim nesiller bunu bilmiyorduk, şahit olmamıştık. Trabzon'dan beri görünmeyen bu olay sonunda gerçekleşmiş oluyordu.
Birde değinmemiz gerekenler var.
Bursa gibi Fenerbahçe'yi de tebrik etmek gerekiyor. Bizde ikincilik başarısızlık gibi görünüyor ama son haftaya kadar lider girip şampiyonluğu son hafta kaçırmak bence tebrik edilecek bir mücadele. Diğerleri çoktan havluyu attılar.

Trabzon kupayı alınca ligde Fener'e yatacak iddiası vardı ama böyle olmadığı görüldü. Maçta gördük ki Fener çok bastırdı, Trabzon çok başarılı direndi. Türk futbolu böylelikle kalitesini devam ettirir.

Yazının sonunda BURSA nın ŞAMPİYONLUĞUNU CANDAN KUTLUYORUZ.

Teşekkürler BURSA.

Teşekkürler tabiki ERTUĞRUL SAĞLAM.

sa arkadaşlar bu siteye üye oldum çok güzel hazırlanmış hemen hemen herşey var maşallah da nedense profil sayfamı bulamıyorm bu nasıl üyelik anlamdım bi yardımcı olursanz duacınız olurm ... bu arada bursa gerçektn iidi ;)

Profil Güncelleme
2010/05/17 0:39
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Yazı size mi ait ey Itri? Sanki bir köşe yazısıymış gibi bir izlenim oluştu bende.  Şayet öyle ise, yazarın adını da görmek isterdik hani. 

İlkin bu mesaja uygun bir konu düşündüm... Bulamayınca "Ortaya Karışık"a ekleyecektim ki, bu konunun ötelenebileceği kanaatine vardım ve böylece müstakil bir konuya taşıdım. 

Hoş geldiniz ey serendip, ilgi ve övgüleriniz için teşekkürler... 

Oturum açtığınızda, "Bilgilerim" diye bir bağlantı görüyor olmalısınız, sağ üst kısımda... Profil bilgilerinizi oradan güncelleyebilirsiniz. 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 17.05.2010 00:53:22 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: tabi yaa
2010/05/17 0:58
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

çok sağolun allah razı olsun

İzleniminiz yanlış sevgili M.1Gin.  O düşünceye nereden kapıldığınızı tahmin ediyorum. Başka bir yere yazmıştım, oradan kopyalandı ama sonuçta yazı benimdir. (Bu güzel olayı yazabilecek yeteneğim var şükür)

( İşte bir sene önce yazdığım yazı. 02 Haziran 2009 tarihinde kaleme almışım. O zaman daha bu siteyi tanımıyorduk, başka yere yazmıştım.)

 

Besiktas sampiyon oldu. Herseyden once sampiyonlugunu kutlarim.  Ama ne yalan soyleyeyim. Her sene " tebrikler besiktas, fener, galatasaray " demekten biktim. Turk futbolunda iki senedir Sivas adinda bir takim bizi umitlendiriyor. Tam "bu sene olacak" derken hayal kirikligi. Neden sonunu getiremez? Umutlar seneye Bursa icin. Ertugrul yapacak.Besiktas Ertugrul'un yogurdugunu yedi. M.Denizli bence cok sey katmadi takima. Ama Turk futbolu yinede kalite kazandi. Dusen takim bile cok puan aldi. 3 buyukler hayatlarinda kaybetmedigi puanlari kaybettiler. Almanya' daki takimin becerdigini Sivas beceremedi.


Bazi eller karismasa Turk futbolu daha iyi olacak.TEBRIKLER BESIKTAS.

Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: kapadokyatur, hyigit, doga.34, toprak.34, Martina,
Son Oturumlar: