Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 26042
MERHABA AYLARIN SULTANI
2009/08/21 10:15 - Güncelleme: 2018/05/20 3:52
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

     Ömür denen fani bazen günahlarla  bazende sevaplarla geçiyor. Zaman sadece arkaya dönüp baktığımızda fark ediliyor. Hatırlıyorumda  daha dün ilk orucumu tutmaya başladığım yılları yine böyle uzun ve sıcak günlere denk geliyordu. 8 yaş civarındaydım. 30 sene gecmiş aradan yine sıcak ve uzun günlere denk geldi mubarek.

     İşler ALLAH rızası gözetilerek yapılınca farklı bir tat alıyor. Bir yetimi sevindirmek, bir acı doyurmak, bir elbisesizi giydirmek sırf ALLAH rızası için yapılınca lezzetli oluyor. Ama şeytan denen düşman kibiri, gururu araya sokmak için alttan dirip üstten çıkıyor. Yanlızda değil şeytan, birde yardımcısı var . Nefis diye. Öyle bir yardımcı ki bazen şeytanın bile önünü geciyor.

     Bu mübarek ayda şeytan bağlanmasına rahmen nefis esiri olmamız için çirit atıyor. Tam da bu esnada şunu söylemek geliyor içimden DUALARIN ET MAKBULU KİŞİNİN GIYABINDA YAPILAN DUADIR . Onun için CENAB-I MEVLAMIZIN bizleri ve tüm ümmeti nefsinin ve şeytanın esiri olmaktan muafaza etmesini diliyor ve dileniyorum.

     Acizliğimi, güçsüzlüğümü, zayıflığımı, iradesizliğimi, sabırsızlığımı kabul ediyorum. Bütün eksiklerimi hiç bir eksiği olmayan, izni olmadan bir yaprağın bile düşmediği  iradesi sonsuz rabbimize arz ediyorum. Bütün günahlarımla şu mübarek günde kapına geldim. El açtım yalvarıyorum. Senden başka gidecek ne bir kapımız ne de bir yardımcımız var. Bizleri kapından boş çevirmeyeceğin ümidiyle yaşıyorum. Ne olur bizleri de bütün ümmetide affeyle. Bizlere bir daha günaha girme fırsatı nasip etme.

     Şu koca kainatı  sen olmasan yaratmazdım dediğin AHMED-İ MAHMUD-U MUHAMMED (S.A.V.) hatrına dualarımızı kabul eyle . Önderimiz kendisi  ve ümmeti için ne istemiş ise bizde istiyoruz nasip eyle. Önderimiz kendisinden ve ümmetinden neyi uzak etmeni dilemiş ise bizden de uzak eyle.

     Hakkıyla orucumuzu tutmayı, namazımızı kıllayı, ömrümüzü ayetler ve hadisler doğrultusunda yaşamayı nasip eyle. Yapabildiğimiz kadarıyla ibadetlerimizi kabul eyleAMİN....  


Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: didoli, zirve, mbs27, leydi, enverk.24,
Son Oturumlar: