Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 31985
Kiralık Ev Arama Püf Noktaları
2009/07/03 23:44
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Taşınmak ne zormuş arkadaş!? 

Günlerce kiralamak için, sahibinden kiralık ev ilanlarını turlayıp durdum. 
Son birkaç gündür, ayaklarıma kara sular ininceye kadar bir taraftan dolanıyor, diğer taraftan gördüğüm ilanlardaki numaraları arıyorum. 

Ancak ilk baştan not tutmayıp sadece hafızama güvenince, bana çok da uymayacak ilanları tekrar aradığım da oldu. 

Bugün, nereden aklıma geldiyse gözümü yükseklere diktim. 
Bu sayede diğer binaların, evime gelmek isteyen güneş ışınlarını engellemelerine bir nebze engel olmuş olabileceğimi düşündüm. Hal böyle olunca, evin pencerelerinin güneşin battığı yöne bakıp bakmadığına bakmaya başlar olum. 

Başta da söylediğim gibi, ekstra para ödemek istemediğim için sahibinden ilanları arıyordum. Elbette ki ev sahipleri bu konuda tecrübeli olmak zorunda değillerdi. Ve telefon numaralarını astıkları camın birkaç metre gerisinden okuyabiliyorlarsa, her şey tamam olabilirdi onlara göre.  
Bir de, en aşağıdan, apartmanın en üst katındaki pencerede küçücük yazılan bir telefon numarasını okumaya çalışan garibim kiracının halini düşünün! Herkes dürbünle dolaşmaz ki canım! 

Bazı ilanlarda da, kullanılan mürekkep dayanıklılık süresini aşmış olduğundan, silikleşen ilandaki belli belirsiz rakamları belirlemek için, dürbün yöntemine benzer bile olsa, bir çözüm gelmiyor aklıma. 

Sonuç olarak bugün, artık yeter dedim ve bulgularımı değerlendirmeye karar verdim. Sanırım yarın öbürgün karar vermiş ve yeni evime taşınmış olacağım. Sonra da bir sürü ıvır zıvır abonelik işleri, nakil işleri... 

Yüzleşeceklerim ayrı mesele ancak, beni, bunca yüzleştiklerimden daha çok keyifsizlendiren; bu kiralık ev arama olayını "Haftanın Projesi" olarak önceden belirlemeyi akletmemiş olmam. 

Ne olurdu önceden aklıma gelseydi ve ben çektiğim bunca zahmeti eğlenerek göğüsleseydim! 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: pillibebek, Turgay52, Alper43, Kalemdar, merve_91,
Son Oturumlar: