Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 193158
Grup Yeniçağ
2009/05/13 12:48
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 9.5 (8 oy)

Ve, öteden beri aklımda olan; ancak özellikli bir şekilde eklemek için erteleyip durduğum Grup Yeniçağ'ın müziklerini; özelliksiz bir biçimde de olsa eklemeye karar verdim.
Kendimi hazır hissettiğimde, bu konuyu düzenleyemez miydim sanki. 

Ve huzurlarınızda, heyecan verici müzikleriyle Grup Yeniçağ
Keyifli dinlemeler... 

 1. Grup Yeniçağ - Gölgeler - Şahit Olsun
 2. Grup Yeniçağ - Gölgeler - Ezeli Nur
 3. Grup Yeniçağ - Gölgeler - Onun Yolunda
 4. Grup Yeniçağ - Gölgeler - Rüzgar
 5. Grup Yeniçağ - Gölgeler - Gölgeler
 6. Grup Yeniçağ - Gölgeler - Sen
 7. Grup Yeniçağ - Gölgeler - Gün Gelir
 8. Grup Yeniçağ - Gölgeler - Ya Hayy
   
 9. Grup Yeniçağ - Azap - Son Yıldız
 10. Grup Yeniçağ - Azap - Cuma
   
 11. Grup Yeniçağ - Şarkımız - O Erler ki
 12. Grup Yeniçağ - Şarkımız - Şehadet Nakışları
 13. Grup Yeniçağ - Şarkımız - Naat (Ya Resulallah)
 14. Grup Yeniçağ - Şarkımız - Yolum Uzun

Grup Yeniçağ ve albümleri hakkındaki aşağıdaki bilgiler, Wikipedia sitesinden, 17.05.2009 itibariyle alınmıştır.

Grup Yeniçağ, güçlü bir müzik altyapısına sahip, newage formunda Türkçe sözlü eserleri ile dikkat çeken bir Türk Müzik grubu.
Yeniçağ; üç yakın dostun (Ferhat Özgür Kale, Serdar Kiper ve Ömer Faruk Narlı) 15-20 yıllık arkadaşlıklarının ardından müzik bilgilerini ve yeteneklerini birleştirerek topluma sunma amacıyla oluşturdukları bir gruptur.

ALBÜMLERİ

Şarkımız (1994)

İlk albümleri olup o zaman ki adı Marmara Ajans olan Marmara Müzik'ten 1994'ün Aralık ayında çıktı. Kısıtlı olanaklara rağmen kendi yazmış oldukları şarkı sözlerinin yanısıra Necip Fazıl Kısakürek'in Şarkımız ile O Erler Ki ve de iki muhtelif anonim şiire beste yaptılar. Hitap ettikleri kesim için synthesizer tabanlı elektronik müziği işleyenlerin ilki oldular.

Albümdeki parçalar:
1. Şarkımız
2. O Erler Ki
3. Hayaller
4. Hüzün Seli
5. Na't
6. Şehadet Nakışları
7. Son Defa
8. O Erler ki (Enstrumantal)

Azap (1997)

İkinci albümleri 1997 Mart'ında FSF'den çıktı. İlk albümlerine oranla daha sağlam altyapı ve besteler ile sadece kendilerine ait sözler içeriyordu. Orijinal bir enstrumantel müzik de mevcuttu. Albümün kapağındaki hazin yazının "ve bizi size bıraktık..." şeklinde bitmesi hayranlarınca ümitsizliğe yol açtı. Kendilerinden senelerce ses seda çıkmaması kapandıklarına yorulurken, Ekim 2002'de müzik hayatına tekrar dönüş yaptılar.

Albümdeki parçalar:
1. Azap
2. Veda
3. Son Yıldız
4. Manzara
5. Zamanlar ve Ben
6. Kayıp Bir Şey
7. Öyle Bir Sevgili
8. Cuma (Fon)

Gölgeler (2002)

Bu kez de Marmara Müzik tarafından Ekim ayında yayınlanan üçüncü albümleri ilk defa geniş kapaklı ve kasetin beraberinde cd olarak çıktı. Böylece elektronik müziklerinin tam kalitesi dinleyiciye ulaşmış oldu. Kendi söz ve bestelerinin haricinde M. Fethullah Gülen'in üç şiirine orijinal besteler yaptılar. Beş buçuk yıllık arada kendilerini geliştirmişlerdi ve her parçanın ritm, melodi ve altyapısı kuvvetli, kullanılan enstrumanlar oldukça zengindi.

Albümdeki Parçalar:
1. Ya Hayy
2. Gün Gelir
3. Şahit Olsun
4. Onun Yolunda
5. Sen
6. Gölgeler
7. Ezeli Nur
8. Rüzgar

Sebep (2005)

Gecikmeyle de olsa 2005'in Ekim'inde yayınlanan "Sebep" adını verdikleri albümün mana ismi "ay ve güneş"ti. Yine orijinal sesler, besteler, güfteler, altyapılar ve vokallerle kendilerini göstermişlerdi. Her albümleri gibi bunun da tarzı farklıydı. İlk defa orchestral syhomny, progressive, trance, fusion, techno, flamenko, blues, jazz, trip hop vb. türleri bol efektlerle harmanladıkları altyapılarıyla yine orijinal olan bestelerinin vokal yorumları tempolu ve esnekti. Farklı altyapının farklı vokalle aynı seviyede konuştuğu bir albüm olan "sebep"te işlenen konu "naat"tır (Peygamber Muhammed'e övgü). Albümün on buçuk dakika süren son parçasında kronolojik olarak mazilerinde bıraktıkları besteleri sıralayarak hüzünlü melodinin akabinde yağmurla bitirmeleri yine müziğe ara verecekleri fikrini uyandırmaktadır.

Albümdeki parçalar:
1- İllallah
2- İllallah
3- Sebep
4- Gitmedim
5- Sel
6- Güneş
7- Gezdiğin Tepelerde
8- Yeniçağ

İlgili Konular:

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: melis, Gundzilla, Ebenin, guest3, guest2,
Son Oturumlar: