Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 17053
Türkiye'nin Sağlıkta Geldiği Nokta
2015/09/26 17:23 - Güncelleme: 2015/09/26 20:46
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Güya vatandaşın sağlığı düşünülerek dayatılan genel sağlık sigortası (GSS) dolayısıyla hasta olsam bile hastaneye gidemiyorum.

Bu saçma uygulama devreye girdi gireli, benden zorla haraç talep edilmeye başlandı. Bugün (2015/09/26) itibariyle kontrol ettim ve 2300 TL borçlandırılmış olduğumu gördüm.

Sağlık hizmetlerinden hiç yararlanmadığım halde onun için para vermek ciddi anlamda rahatsız edici ve sinir bozucu bir durumdur. 

İşin sinir bozucu bir diğer yanı daha var. Adıma borç yazmayı biliyorlar.. Ancak hasta olduğumda hastaneye kabul etmiyorlar. "Uygulamanızı da alın gidin!" diye isyan edesi geliyor insanın... Yeri gelmişken, bu uygulamayı devreye sokan AKP'den soğumamın ve artık onlara oy vermememin başlıca nedenlerinden birisi bu dayatmadır.

Birkaç yıldır ağzımın arka kısmında çıkan ek bir dişin varlığından haberdardım. Önceden çok rahatsız etmiyordu ancak şu sıralar sol yanağımı yaralamaya başladı... GSS borcum dolayısıyla hastaneye gidemeyeceğimi bildiğim için, tırnak törpüleyiciyi elime alıp aynanın karşısına geçip dişimi törpülemeye çalıştım... İşte sevgili ülkemin sağlıkta ilerleyip geldiği muhteşem nokta!

Zaten birkaç senedir de, oyuk/çürük bir diş dolayısıyla, çenemin sol tarafını kullanamıyorum yemek yerken... Hadi sağ tarafla bir şekilde idare ettim... Ancak geçen hafta şiddetli bir diş ağrısı baş gösterdi. Günlerce süren sızısını azaltmak için internette okuduğum bilgilere göre bir şeyler yapmaya çalıştım. Ağzımı tuzlu suyla çalkalamak, bazı baharatlı çaylar içmek gibi...

Beri yandan, bir dayatma olan GSS (Genel Sağlık Sigortası) uygulamasını devreye sokanların; vatandaşın sağlığını düşünmekten çok, haraç toplayıp ek bir gelir kaynağı oluşturmak istedikleri en başından belliydi zaten. Önceki günlerde karşılaştığım bir istatistiki bilgi bu durumu gözler önüne sermektedir: 

"31.12.2014 tarihli SGK verilerine göre 3.423.378 GSS'li için yapılan sağlık harcaması 554.819.358 TL tutarındadır. Yine aynı tarihli verilere göre 11.201.255.192 TL tutarındaki tahakkuk etmiş toplam GSS primi karşılığında tahsil edilen toplam tutar olan 580.741.027 TL'nin sağlık harcamalarını karşıladığı görülmektedir."
Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/536102/

Görüldüğü üzere, GSS vesilesiyle sağlık hizmetlerinden yararlanan vatandaşlar için toplamda 555 milyon TL harcama yapılmış olduğu halde, vatandaşlar 11 milyar TL borçlandırılmıştır.

Yaşasın sevgili ülkem! 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: busbus, siyamiaytar, 1234123123123, Siyami, australiaescortspage,
Son Oturumlar: