Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 39601
Bin Ah!
2011/08/01 12:54
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Ey selsebil ve denizz, sitenin değişik yerlerinde birkaç adet Hint müziği örneği bulunabilecekse de, bu müziklere özel bir konu bulunmuyor.

Vaktiyle "Müzik ile Dünya Turu" 4. durağında Hindistan / Pakistan taraflarına gitme düşüncem vardı... Lâkin sitedeki özellikle Türk müzikler dolayısıyla aldığımız pek çok uyarıdan sonra iştahım kırılır gibi oldu. Aslında bu durum, bizim buralardaki müziklerle ilgilenmeyip dünyanın dört yanından şarkılarla ilgilenme iştahımızı dahi kabartmalıdır. Öyle ya, ülkemizde üretilen müziklerin yayılması sahipleri/üreticileri tarafından pek istenmiyorsa, biz de çalışmalarının yayılmasından/tanıtılmasından hoşnut olan üretici/sanatçıları buluruz, değil mi? :)
Bir zaman sonra, diğerleri, kendi çalışmalarını oturup kendileri dinlemeye başlarlar belki. 

Yani tamam, eserlerin üretilmesinde büyük emekler sarfediliyor, kabul ederim... Ama yine de ülkemizdeki telif hakkı dolayısıyla içeriklerin yayından kaldırılması meseleleri, son zamanlarda abartılı olmaya başladı sanki. Artık bir sanatçının çalışmalarından örnekler sunmaktan da çekinir oldum... Hem sonra adamların reklamlarını yapacağım diye neden başımı ağrıtaydım ki!? 

Dünya müzikleri konusunda daha rahat olsam da, günün birinde bu meselenin de keyfimi kaçırabilecek olmasından çekiniyorum...
Zaten biraz da bu yüzden çoğunlukla orijinal video kliplerden beslenen izlence projesini hayata geçirdim... Söz konusu videolar, Youtube ve benzeri paylaşım sitelerine, genellikle sahipleri tarafından yüklendiğinden, bunun yasal sorumluluğundan kurtulmuş olmaktayız, en azından... Bir sorun varsa, muhatap, söz konusu video paylaşım sitesi olmaktadır, bu durumda.

Bir dokundunuz, bin ah işittiniz sanırım... :)
Her neyse... Şu an için net bir şey söyleyemiyorum... Ama günün birinde kendimi yeterince keyifli hissedersem, yeni bir "Müzik ile Dünya Turu" düzenleyebilirim. 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: 0baki1, FF656, efecan, ForumPolisi, lcam,
Son Oturumlar: