Bireysel Mesaj Gösterim Modu

Görüntülenme: 30693
Uyanıklık Örneği
2011/07/23 18:05
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Ey denizz, bugüne kadar beni uyuyor bilmiyordunuz, öyle değil mi? Uyanığım tabi... Yani elimden geldiğince... 

Bu arada ben desteği neden uzaklarda arıyorum ki!? Aha da denizz burada! Şimdi ey denizz, yapmanız gereken iş pek basit. :P

Diyelim internette ya da herhangi bir şekilde denk geldiğiniz, özgün, orijinal ve değerli bulduğunuz Youtube videolarını izlence'ye önerebilirsiniz.
Önemsediğimiz bir diğer husus da, eklenen video ile ilgili değerli olabilecek bir bilginin girilmesidir. Değilse, çok değerli bir video bile olsa, onunla ilgili bilgi cılız kalırsa farkedilmeyebilir bile.
Video ile ilgili bilgi konusunda bir örnek vermek istiyorum... Önceki günlerde asmer tarafından izlence 'ye eklenen, Cat Stevens 'in "Father and Son" adlı çalışması için değerli bir bilgi girilmişti:

Cat Stevens'in 1970 yılında çıkarttığı "Tea for the tillerman" albümünün 10. şarkısıdır. Söz ve müzik albümdeki tüm diğer şarkılar gibi Cat Stevens'a aittir. Bir babanın oğluna öğütlerinden ibarettir. Babayla oğulun karşılıklı diyaloğu şeklindedir.

Mesela ben bu şarkının baba ile oğul arasında bir diyalog şeklinde olduğunu daha önce bilmiyordum. Eklenen videoyu bu bilgiyi göz önünde bulundurarak birkaç kez izledim ve daha çok keyif aldığımı hissettim. 

asmer 'e teşekkür edip, bu bilgiyi video sayfasından mı kopyalayıp yapıştırdığını sormuştum.
"Hayır, araştırıp buldum" demişti.
Bunun üzerine "işte bu!" demiştim; özlediğimiz destek bu! :)

Biliyorum, her bir çalışma için araştırma yapmak zahmetli ve bıktırıcı olabilir...
Ancak bizim amacımız az bile olsa, nitelikli bir içerik sunmaktır... Hem sonra zaten çoğunlukla kendimizin beğendiği yahut yeni karşılaştığı çalışmaları sunuyor olacağımız için, çok sıkıcı olmaz sanırım. Kaldı ki acelemiz de yok... 

Durum kısaca böyle... 

Kendinizi baskı altında hissetmediniz, değil mi ey denizz? :) 
Ben sizin şahsınızda konu ile ilgilenebilecek kimselere bilgi vermek istedim... Değilse kendinizi ilgilenmek zorunda hissetmeyesiniz sakın. ;)

Böyle bir projeye katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar, izlence.mbirgin.com adresine gidip kayıt olup oturum açtıktan sonra, sayfa altında bulunan menüde yer alan "Suggest Video" sayfasından video önerebilirler.
Önerilen videoların kabulü oranında günlük 1-10 arası video önerilebiliyor.

Bu arada ben, izlence 'yi mbirgin.com bünyesine taşımış bulunuyorum. Projenin yeni adresi: izlence.mbirgin.com

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: keynes1, DADASIM, MusTurhan, saracoglu, Yorgunradyocu,
Son Oturumlar: