Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
Beğen
Paylaş
Sayfa: Site:
Görüntülenme: 22446
çocuklar bizden öğreniyor
2007/06/16 21:06
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 4,7 (2 oy)

"

 

Çocuklarımız gelecek hayatlarını bizim onlara model olarak gösterdiğimiz şekilde yaşamaktadır. Çocuklarımızın her davranışının altında bizden esintiler vardır, UNUTMAYIN...

Çocuk yaşadıklarından öğrenir...

Eğer bir çocuk eleştiriyle yaşarsa,kınamayı öğrenir.
Eğer bir çocuk düşmanlıkla yaşarsa, savaşmayı öğrenir.
Eğer bir çocuk utançla yaşarsa, suçlu hissetmeyi öğrenir.
Eğer bir çocuk hoşgörü ile yaşarsa, sabırlı olmayı öğrenir.
Eğer bir çocuk övgüyle yaşarsa, değer vermeyi öğrenir.
Eğer bir çocuk alayla yaşarsa, utanmayı öğrenir.
Eğer bir çocuk adil yaşarsa, adaleti öğrenir.
Eğer bir çocuk güvenceyle yaşarsa, inanmayı öğrenir.
Eğer bir çocuk dürüstlükle yaşarsa, doğruyu öğrenir.
Eğer bir çocuk yüreklendirmeyle yaşarsa, kendine güvenmeyi öğrenir.
Eğer bir çocuk arkadaşlıkla yaşarsa, dünyada sevgiyi bulmayı öğrenir.
Eğer bir çocuk onaylamayla yaşarsa, kendinden hoşlanmayı öğrenir.

Dorothy Law Nolte

" kisiselbasari.com

Bu mesaj, m1gin tarafından, 23.04.2011 01:05:19 itibariyle düzenlenmiştir.

Muhteşem bir video hazırlanmış... bize bi  hocamız izletmişti çok etkilenmiştim ve nette bulup evdeki herkese izletmiştim...

Her Çocuk Özeldir
2011/07/28 0:18
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Sevgili arkadaşlar sizlere bir film tavsiyesinde bulunacağım, lâkin 3-5-8-17 dakikadır hangi başlığın altına oluşturayım, yeni bir başlıkla mı yapayım bu tavsiyeyi diye düşünüp duruyorum :)

Daha önce Maher Zain bölümünde film muhabbeti olmuştu yine de kararsızlık içinde burayı uygun gördüm...

Bahsedeceğim film bir hint yapımı.( bu sıralar kızımla film keyfi yapmak için güzel bir hint/iran film arşivi oluşturdum) Türkçesi "Her Çocuk Özeldir" olan filmin orjinal ismi "Taare Zameen Par". Konusu hakkında bilgi vermek istemiyorum, sadece her anne-babanın ve özellikle de eğitimcilerin seyretmesi gereken bir yapıt demekle yetiniyorum...

Keyifli izlemeler...

(uygun yer konusundaki yardımınız için müteşekkirim m1gin)

Bu mesaj, abheri tarafından, 28.07.2011 00:45:38 itibariyle düzenlenmiştir.

son zamanlarda izlediğim en güzel 2 filimden birisi bu film diğeri de yine bir hint filmi olan 3 idiolt. eğitim sisteminin çarpıklığının anlatılmaya çalışıldğı film aynı zamanda çok da eğlenceli.. kesinlikle taviye ederim.. ol iz vel..:)) bu arada oluşturduğunuz film arşivini de paylaşırsanz sevnirim:)

Bu mesaj, mimoza00 tarafından, 28.07.2011 11:18:52 itibariyle düzenlenmiştir.
Yanıt: Film Tavsiyesi
2011/07/31 18:54
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

mrb, tam bir hint-kolik olarak sizlere fanaa filmini şiddetle tavsiye edebilirm..:)

ben bu filmi izlemedim hiç hint filmlerini çok severim çok hoşuma gider özellikle dansları:):)

abherinin tavsiyesiyle bulup izlicem filmi sheherin filminide izlicem sabrsızlıkla arıyorum hemen izliyorum:) sağolun..izledikden sonra yorumlarımı söylerim artık:)

Meenaxi (Tale of 3 Cities)
2011/07/31 22:43
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Filmlerle aram pek yok ama müzikleriyle aram çok da fena sayılmaz hani. :)

hint filmlerini çok severim çok hoşuma gider özellikle dansları:):)

denizz 'in yukarıya alıntıladığım ifadesini okuyunca kendimi tutamayıp; izlemediğim halde bir film önerisinde bulunmak istedim. :P
Önceki haftalarda tanıştığım Meenaxi (Tale of 3 Cities) adlı filmin müzikleri beni hayli bir süre coşturmuştu. O kadar ki, filmini bile izleme iştahım doğmuştu. 

Internette araştırma yapmış ve filmi de bulmuştum üstelik. Lâkin Türkçe dublaj bir yana, altyazılı olsaydı bari... Onu da geçtim, İngilizce altyazılı olsaydı, belki düşe kalka yine izleyebilirdim... Yapacak bir şey yoktu. Hızlıca bir göz gezdirdim... Sonra hevesim kaçtı ve müziklere odaklandım tekrar. :)

Söz konusu film müziklerinden bir-iki örnek çalışma Enlem ve Boylam 32 (Nisan 2011) bölümünde yer almaktadır. 

Belki Hintçe bilenler yahut araştırmaları öteleyerek sonuca varabilecek kimseler olabilir, diye düşünerek sözünü ettiğim filmi buraya eklemeye karar verdim. :)

Bugün tekrar araştırınca sadece İngilizce altyazısını buldum. Ama buna uygun filmi de bulup indirmek gerek sanırım... Neyse... Benden buraya kadar.  

Bu mesaj, m1gin tarafından, 31.07.2011 23:49:40 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Hint Müziği
2011/08/01 0:46
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

uzun zamandır aradığım konuya denk gelmişim yaa :))) biri hint müziği mi dedi acaba ayy bayılırımm sesleri çok güzel , filmleri de :)) önceden trt de olurdu filmler şimdilerde yok artık :((  m1gin sitede var dimi hint müziği ben iyi bir  araştırmacı olamadığımdan bulamadım..

teşekkr ederim Mbirgin hint filmilerinide müziklerinide çok seviyorum sağolun..

Meenaxi (Tale of 3 Cities)' e baktım birazanladım gibi ama yapılan hareketlerden konuşmalardan değil..hintçe bilmiyorum çünkü:):)

aslında bunun türkçesi olsaydı daha iyi olurdu ama ne yapalım bulunmuyor.artık ingilizce alt yazılı olana bakıcaz:)gerçi ingilizcemde pek iyi olmasada onu yine çevirebilirim..

bu arada güzel hint müzikleri bulanlar burda paylaşsalar çok iyi olur:)çok sağolun :)

Bin Ah!
2011/08/01 12:54
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Ey selsebil ve denizz, sitenin değişik yerlerinde birkaç adet Hint müziği örneği bulunabilecekse de, bu müziklere özel bir konu bulunmuyor.

Vaktiyle "Müzik ile Dünya Turu" 4. durağında Hindistan / Pakistan taraflarına gitme düşüncem vardı... Lâkin sitedeki özellikle Türk müzikler dolayısıyla aldığımız pek çok uyarıdan sonra iştahım kırılır gibi oldu. Aslında bu durum, bizim buralardaki müziklerle ilgilenmeyip dünyanın dört yanından şarkılarla ilgilenme iştahımızı dahi kabartmalıdır. Öyle ya, ülkemizde üretilen müziklerin yayılması sahipleri/üreticileri tarafından pek istenmiyorsa, biz de çalışmalarının yayılmasından/tanıtılmasından hoşnut olan üretici/sanatçıları buluruz, değil mi? :)
Bir zaman sonra, diğerleri, kendi çalışmalarını oturup kendileri dinlemeye başlarlar belki. 

Yani tamam, eserlerin üretilmesinde büyük emekler sarfediliyor, kabul ederim... Ama yine de ülkemizdeki telif hakkı dolayısıyla içeriklerin yayından kaldırılması meseleleri, son zamanlarda abartılı olmaya başladı sanki. Artık bir sanatçının çalışmalarından örnekler sunmaktan da çekinir oldum... Hem sonra adamların reklamlarını yapacağım diye neden başımı ağrıtaydım ki!? 

Dünya müzikleri konusunda daha rahat olsam da, günün birinde bu meselenin de keyfimi kaçırabilecek olmasından çekiniyorum...
Zaten biraz da bu yüzden çoğunlukla orijinal video kliplerden beslenen izlence projesini hayata geçirdim... Söz konusu videolar, Youtube ve benzeri paylaşım sitelerine, genellikle sahipleri tarafından yüklendiğinden, bunun yasal sorumluluğundan kurtulmuş olmaktayız, en azından... Bir sorun varsa, muhatap, söz konusu video paylaşım sitesi olmaktadır, bu durumda.

Bir dokundunuz, bin ah işittiniz sanırım... :)
Her neyse... Şu an için net bir şey söyleyemiyorum... Ama günün birinde kendimi yeterince keyifli hissedersem, yeni bir "Müzik ile Dünya Turu" düzenleyebilirim. 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Abonelik Bilgisi Abonelik
Özellikli Bağlantılar
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: emir2525, recep7085, i.tombus, Selim12, sansai,
Son Oturumlar: